Skip to content

Nowy minister finansów - ktoś coś?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Bo jakiś dziwny medialny atak idzie na niego, a ja nic o nim nie wiem.

Komentarz

  • No, ma trochę śmiesznostek. Urodzony w Lądku Zdroju, słabo mówi po polsku, ogromne dziury w CV.
  • Zanim trafił do administracji, przez całą karierę zawodową Kościński był związany z sektorem bankowym. Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju, Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie.
    Jeszcze jakieś pytania?
  • No, ze dwa: co to jest Bank Pomorski i jak się nazywały te dwa banki w Londynie?
  • Mateusza trza pytać, bo wie na pewno skoro to jego giermek.
  • loslos
    edytowano November 2019
    Pytanie Mateusza nie ma sensu, bo powie nie to, co jest prawdziwe, tylko to, co mu pasuje. Czy Mateusz w ogóle rozpoznaje pojęcie prawdy?
  • los napisal(a):
    Pytanie Mateusza, bo powie nie to, co jest prawdziwe, tylko to, co mu pasuje. Czy Mateusz w ogóle rozpoznaje pojęcie prawdy?
    Pytanie do mechanizmów nadzoru, a co do nich, to ostatnio na tym forum mamy spore wątpliwości...
    Ja bym uważniej zbadał te tajlandzkie wątki, bo po Skubiszewskim dopiero 'Papież' posprzątał.

  • Nie ma taka rubryka.
  • Dwa londyńskie banki, w których pracował to japoński Tokai Bank gdzie przez dwa lata zajmował się finansowymi instrumentami eksportowymi. Później trafił do zagranicznej placówki Banku Handlowego gdzie spędził dekadę i jako senior manager nadzorował departamenty odpowiedzialne za skarb, księgowość, eksport i płatności.

    Z informacji jakie przekazano nam z MF wynika także, że jego ojciec był żołnierzem armii generała Władysława Andersa, który po wojnie zamieszkał w Londynie i tam założył rodzinę. Dziadek zaś walczył m.in. w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., a następnie trafił na Syberię.

    Studiował geologię, botanikę i zoologię. Jest absolwentem Goldsmith’s University of London, który ukończył w latach 1976-1977. Wcześniej kształcił się Salesian College, także w Londynie. Resort finansów poinformował nas, że Kościński kształcąc się w brytyjskim modelu uzyskał „higher education”, czyli w dosłownym tłumaczeniu wyższą edukację.

    https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1439509,tadeusz-koscinski-jakie-ma-wyksztalcenie.html
  • Czyli zdesantowany ekspat o polskich korzeniach, ładnie, coraz ładniej.
  • Już raz był ktoś z tego kierunku. Do dwóch razy sztuka.
    Czego sobie i Wam życzę. Szczęścia w finansach.
  • Uzyskał wyższą edukację czyli nie ukończył studiów?
  • christoph napisal(a):
    Już raz był ktoś z tego kierunku. Do dwóch razy sztuka.
    Czego sobie i Wam życzę. Szczęścia w finansach.
    Ciekawe czy ma równie fajną córeczkę.
  • Ma wykształcenie średnie według polskich standardów. I jest zaufanym Mateusza. To chyba wszystko, co powinniśmy o nim wiedzieć. Chyba też sprawdził się menedżersko. jako wiceminister w rządach Szydło i Morawieckiego I.
  • Maria napisal(a):
    Wcześniej kształcił się Salesian College, także w Londynie. Resort finansów poinformował nas, że Kościński kształcąc się w brytyjskim modelu uzyskał „higher education”, czyli w dosłownym tłumaczeniu wyższą edukację.
    To ten cały Goldsmith’s University of London (szkoła-krzak, nikt o nim nie słyszał) jest na wzgórzu?

  • A ktoś mi wyjaśni jak
    Maria napisal(a):
    Jest absolwentem Goldsmith’s University of London, który ukończył w latach 1976-1977.
    Bo ukończenie szkoły to w czasie raczej punkt nie proces..
    No chyba, że kształcił się na kilku kierunkach
    Maria napisal(a):

    Studiował geologię, botanikę i zoologię.
  • Dajcie spokój. Najwyższa pora się przyzwyczaić, że to MM i jego ludzie rządzą. Nawet czujne ucho prezesa - Marek Suski - poszedł w odstawkę.
    Mnie najbardziej bawi Człowiek z Wołomina, który będzie pilnował Skarbu Państwa.
  • edytowano November 2019
    Przesady i ubrzedzenia
  • edytowano November 2019
    Mnie najbardziej bawi Człowiek z Wołomina, który będzie pilnował Skarbu Państwa.
    [...]

    - Tymczasem most był pozór, a przeszli poniżej przez inny i z boku was zaszli? - przerwał Czarniecki.

    Charłamp wytrzeszczył oczy, otworzył usta, przez chwilę milczał zdumiony, na koniec rzekł:

    - To wasza dostojność miała już relację?
  • Mnie mało interesuje jakie ma wykształcenie, o ile poda prawdę.
    Mnie mało interesuje jego życie osobiste, o ile nie jest powodem do nacisków.
  • Christoph to lubi
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Mnie mało interesuje jakie ma wykształcenie, o ile poda prawdę.
    Pan Mateusz pozwoli mu się tak wyłamywać?
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Mnie mało interesuje jakie ma wykształcenie, o ile poda prawdę.
    Pan Mateusz pozwoli mu się tak wyłamywać?
    Na razie Pan Mateusz ma problem z tym, że jako Premier mógł wygłaszać w Sejmie, ale jako poseł musi słuchać marszałka.

  • Maria napisal(a):
    Później trafił do zagranicznej placówki Banku Handlowego gdzie spędził dekadę
    Tego Banku Handlowego?

  • Czyżby HGW bardziej znała się na banku?
  • Nu, ona jest psoferorem od prawa bankowego.
  • edytowano November 2019
    Noale profesorów od banków p.premier. M&M's do pracy nie weźmie.
    Na bank
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.