Skip to content

upadek Zachodu - Roszkowski

edytowano November 2019 w Forum ogólne
wysłuchałem (nocą, w Niepoprawnym Radiu, online na smartfonie)
wykładu, bardzo ciekawego - jak dla laika -
profesora Roszkowskiego pt. Przyczyny upadku cywilizacji Zachodniej

mam nadzieję, że będą powtarzać

o kulcie Rozumu, o inżyniernii społecznej, o komuniźmie, o związkach zawodowowych, o muzyce ludowej - bo po wykladzie odpowiedzi na pytania

Komentarz

  • edytowano November 2019
    "Na Zachodzie komunizm nigdy nie upadł."

    w sensie, zawsze był aktywny w w nurtach filozoficznych, myślach społecznych itp.
  • edytowano November 2019
    Wykład jest opublikowany też na Blogpressie:


    Jeszcze nie zdążyłem przesłuchać.
  • Humaniści powinni unikać mądrzenia się o fizyce. Cały pogrzeb na nic.
  • Zachód upada po raz enty (nie mylić z Onodrimami).
  • los napisal(a):
    Humaniści powinni unikać mądrzenia się o fizyce.
    Humaniści powinni unikać mądrzenia
    Humaniści powinni unikać
    Humaniści powinni
    Hmaniści

    ....

  • To działa w dwie strony, jak się zdaje. Fizycy też powinni unikać mądrzenia się na pewne tematy. Generalnie wszyscy tak zwani profesjonaliści powinni unikać mądrzenia się na tematy spoza ich dziedziny. To jednak, moim zdaniem, nie wystarczy. Należy bowiem unikać mądrzenia się na jakikolwiek temat. Skromność i pokora pozwala się wypowiadać, ale nigdy z całkowita pewnością, chyba że powtarzamy literalnie prawdy objawione.
  • Jako że jestem osobiście człowiekiem skromnym, ba, cnotę tę posiadłem w stopniu nieprzeciętnie wysokim, postanowiłem podzielić się z innymi braćmi-chrześcijanami, uboższymi pod tym względem. Właśnie prowadzę rozmowy z Gwardią, żeby wynająć ich halę i prowadzić tam seminaria ze skromności.
    Serdecznie pozdrawiam autora :)
  • Prof. Roszkowski jest i tak wszechstronny, bo ma habilitację z ekonomii a poza tym jest profesjonalnym historykiem. To jest dużo, niech się cieszy i nie udaje, że wie więcej.
  • Kuba_ napisal(a):
    Jako że jestem osobiście człowiekiem skromnym, ba, cnotę tę posiadłem w stopniu nieprzeciętnie wysokim, postanowiłem podzielić się z innymi braćmi-chrześcijanami, uboższymi pod tym względem. Właśnie prowadzę rozmowy z Gwardią, żeby wynająć ich halę i prowadzić tam seminaria ze skromności.
    Serdecznie pozdrawiam autora :)
    No proszę, stara dobra Fronda sprzed podziałów :D
  • Z tych wszystkich prób podjęcia wyjaśnienia przyczyn upadku Zachodu wyłania się jeden wspólny mianownik. Wielka powojenna (I i II) trauma , która spowodowała upadek wary człowieka Zachodu w samego siebie i wszystko co zbudował oraz totalne odbicie wahadła w drugą stronę.

    Wyrosło społeczeństwo zupełnie bezbronne, infantylne, w głupawy sposób dobre, które może być przedmiotem bezpardonowej agresji w przyszłości. I sobie z nią nie poradzi. Może i tak. Ja bym jednak nie lekceważył elit Zachodu i ogólnie Zachodu. Nie kupuję tezy o ostatecznym upadku.
  • Moim zdanie zaczęło się AD 1517
  • los napisal(a):
    Moim zdanie zaczęło się AD 1517
    ale są przyspieszenia tsunowo-sztormowo-tajfunowr s i uspokojenia, mielizny nic-nie-dziejące się dzieje
    ;)


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.