Skip to content

Adwentowa polecanka

Szanowni, no więc powoli, ale coraz bardziej postrzeżenie kultura nasza zmierza w kierunku defaultowej kultury zachodniej. Kiedy pojawiły się kalendarze adwentowe to myślałem, naiwny, że jakoś to ożywi adwent wśród młodzieży. Tak dzie tam! Kalendarz adwentowy głosi wyłącznie chwałę zimowych świąt, kiedy to crasnal Koka-Koli przybywa z zaprzęgiem refniferów, tfu.

Na szczęście małża przypomniała mi o pięknem wydawnictwie, które niby też polega trochę na kalendarzu adwentowym, ale nie rozchodzi się w nim o zjadanie codziennej czekoladki, a o wycinanie obrazków z różnymi tam patryarchami, prorokami a świętymi młodziankami i przyklejanie ich w ogólnej panoramie Bożego Narodzenia. O każdej postaci krótka opowieść, która z grubsza przybliża jej postać w historii zbawienia.

Nu, kak raz w sam raz na adwent. Zalecam!

http://sykomora.pl/ksiazki/wszyscy-na-ciebie-czekamy

image

Komentarz

  • BTW, Czy Szanowna Małża nie chciałaby tutaj poforumkować jak za prehistorycznych czasów FF?
  • Myślę, że gdyby chciała, to by forumkowała.
  • A jest może opcja kupienia samej planszy i wycinanek. Bo książkę mamy od dawna i się nie zużywa. Z resztą jak piątka dzieci chce wyklejać plansze, to też nie potrzeba pięciu książek.
  • Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    A jest może opcja kupienia samej planszy i wycinanek. Bo książkę mamy od dawna i się nie zużywa. Z resztą jak piątka dzieci chce wyklejać plansze, to też nie potrzeba pięciu książek.
    Ależ oczywiście! Za dychacza.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.