Skip to content

Brexit, polska praworządność, Grupa Przyjaciół Spójności i koniec UE

loslos
edytowano February 2020 w Forum ogólne
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-polityka-spojnosci-ue/artykuly/news-mateusz-morawiecki-mowimy-twarde-nie-propozycjom-ograniczani,nId,4303990

Grupa Przyjaciół Spójności (GPS) ma charakter nieformalny i skupia kraje zainteresowane utrzymaniem obecnej formy polityki spójności, która ma zapewniać fundusze pomagające w wyrównywaniu poziomu życia w różnych regionach UE. Komisja Europejska chce ograniczyć te środki, koncentrując się na nowych priorytetach.

W spotkaniu w Portugalii udział wzięli przedstawiciele 17 z 27 państw członkowskich UE: Czech, Polski, Węgier, Słowacji, Słowenii, Estonii, Litwy, Łotwy, Bułgarii, Cypru, Chorwacji, Grecji, Malty, Portugalii, Hiszpanii, Włoch oraz Rumunii.

Po Brexicie GPS ma wszelkie możliwe większości, więc przegłosuje rabunek płatników w każdej wysokości, jedyną szansą uratowania przed bankructwem dla Niemiec czy Holandii jest czym rychlejsza ucieczka z UE.

W ataku na Polskę nie idzie o jakąś praworządność tylko o osłabienie GPS.

Komentarz

  • Czy dobrze zrozumiałem?
    Jeśli Polska & consoters (GruPrzySpój) postawi na swoim, to Niemcy kaput???
    (I ratunkiem jest Dexit?)

    :)
  • Praw arytmetyki pan nie zmienisz
  • i po co bylo wypychac Wielka Brytanię, no po co?
  • Bo ludzie nie postępują zgodnie ze swym interesem. Zwłaszcza Niemcy.
  • los napisal(a):
    Bo ludzie nie postępują zgodnie ze swym interesem. Zwłaszcza Niemcy.
    Słuszna uwaga.
    Same straty, Panie, z tym wypierdojczem..

    image
    (za Szturmowcem)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • GPS ci wskaże drogę!
  • loslos
    edytowano February 2020
    GPS ma wszystkie zwykłe większości a z Francą (która też pobiera) większość kwalifikowaną. Będzie ciekawie123.

    Podejrzewam, że wizyta Makarona w Polsce ma związek ze sprawą.
  • Ciekawe1, że profesor Sinn już ze dwa lata temu wiele o tem plótł i się dziwował, że Złota Aniela nie stara się jakoś więcej miłować Angoli.
  • Czy ten profesor ma na imię Grzegorz?
  • No może Aniela zakłada że TSUE oraz teraz KE z jej Przewodnicząca zinterpretuja spójność właściwie to znaczy zgodnie z niemieckim rozumieniem. A niemieckie rozumienie to spójność z niemieckim interesem i wolą kanclerza.
  • Też mnie uradował ten GPS. Dedukcja losa bardzo mi się podoba.
  • los napisal(a):
    Czy ten profesor ma na imię Grzegorz?
    No właśnie nie pamiętam, ale cheba Hans Werner.
  • poczytałem o tym unijnym dżipiesie i przy okazji znalazłem:
    UE co roku traci 170 mld euro w wyniku transferowania majątku przez najbogatszych obywateli (46 mld euro (PIT)), luki VAT (64 mld euro) i sztucznego transferowanie zysków firm (nawet 60 mld (CIT)).

    Walka z rajami podatkowymi i ograniczenie luki VAT były tematem rozmów bilateralnych premierów Polski i Portugalii.

    - Uzgodniliśmy z premierem Portugalii działania na polu europejskim. Są one bardzo ważne, fundamentalne dla Polski i Europy. To jest wspólne działanie z mafiami VAT-owskimi. Rozmawialiśmy o rajach podatkowych, w jaki sposób zmniejszyć wpływ rajów podatkowych na politykę podatkową w Europie. Uzgodniliśmy wspólne stanowisko

    żródło
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.