Skip to content

Leco bociany !

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Może ktoś mi wyjaśni, skąd bociany przebywające ostatnio gdzieś w Afryce wiedzą, że w Polsce jest już ciepło ? Przeglądają na wp.pl prognozy ?

Komentarz

  • Majom zegar biologiczny i bezpośredni kontakt telepatyczny z Gretą.
  • Pierwszego boćka 5 lutego widziałem w tym roku.
  • Widziałam już klucz dzikich gęsi. Podobno przyleciały też żurawie. Tylko patrzeć skowronków.
    Jedno jest pewne; kalendarz mają w nosie.
  • Kilkaset gęsi przyleciało nad wody za Piekarami Śląskimi.
    A może i kilka tysięcy - czarno i głośno na niebie.
    Aż miło.
    Wiosennie.
  • JORGE zapytał:
    Przeglądają na wp.pl prognozy ?
    na Windy
  • Widziałem dżdżownice
  • edytowano February 2020
    Widziałem program o burzach. Naukowcy wrzucili do komputera występowanie burz, żeby ten znalazł korelacje. Znalazł. Totalnie bez sensu. Występowanie burzy w jednym miejscu wskazywało, że prawdopodobieństwo wystąpienia burzy w innym, odległym nawet o dziesiątki tysięcy kilometrów radykalnie wzrasta. Na tyle radykalnie, że istnieje zależność. Nie wiadomo na jakiej zasadzie. Żadne tam prądy i inne znane nam zjawiska.

    A całe badanie zaczęło się od tego, że obserwacja Ziemi z kosmosu, zwykły obraz, pokazywały jakby pioruny waliły w niektórych przypadkach w tych samych miejscach naraz (bardzo odległych). Oczywiście, początkowo uznano to za przypadek, kwestię skali, ale jak przyjrzano się zjawisku to okazało, że faktycznie są zależności.
  • są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się sceptykom ...
  • Boćków nie widziałem ale ptaki z rana trelują już jakiś czas.
  • W Krakowie Ptasie Radio ale pow. 600m npm w lesie bukowym martwa zimowa cisza.
  • U mnie najpiekniejszy poranny dżwięk- szum deszczu, dzwonienie w blaszanych rynnach i senne , cichutkie kwilenie sikorek.
    Psy spali i nie jazgotali, somsiad nie rzucał mięchem na pracowników.
    Niebo
    :)
  • No super, ale czy zdążę wyciąć krzaczyska zanim puszczą soki? Naostrzyłem łańcuch od piły ale czasu do soboty nie mam.
  • Tnij, my swoje przycinamy nawet dwa razy w roku.
    Dadzą radę,
    Tlko winorośl płacze z konsekwencjami
  • Dokładniej chodzi mi o karczowanie buszu.
  • JORGE napisal(a):
    Widziałem program o burzach. Naukowcy wrzucili do komputera występowanie burz, żeby ten znalazł korelacje. Znalazł. Totalnie bez sensu. Występowanie burzy w jednym miejscu wskazywało, że prawdopodobieństwo wystąpienia burzy w innym, odległym nawet o dziesiątki tysięcy kilometrów radykalnie wzrasta. Na tyle radykalnie, że istnieje zależność. Nie wiadomo na jakiej zasadzie. Żadne tam prądy i inne znane nam zjawiska.

    A całe badanie zaczęło się od tego, że obserwacja Ziemi z kosmosu, zwykły obraz, pokazywały jakby pioruny waliły w niektórych przypadkach w tych samych miejscach naraz (bardzo odległych). Oczywiście, początkowo uznano to za przypadek, kwestię skali, ale jak przyjrzano się zjawisku to okazało, że faktycznie są zależności.
    bardzo ciekawe!
  • edytowano February 2020
    Czyżby jakieś zależności kwantowe w tych burzsch?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.