Skip to content

Tak jest napisane

edytowano March 2015 w Forum ogólne
"Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi" (Rz 5,19)

Komentarz

  • Jeśli uwierzą w Jednego. A uwierzyć trzeba czynnie, czyli idąc za nim i przestrzegając przykazań.
  • Rafał napisal(a):
    Jeśli uwierzą w Jednego. A uwierzyć trzeba czynnie, czyli idąc za nim i przestrzegając przykazań.
    Wiem, że nie ładnie wyrywać jedno zdanie z całej księgi, tym nie mniej z tego zdania wynikałoby, że wszyscy staną się sprawiedliwi, czyli będą przestrzegać przykazań.
  • Nie. To z niego nie wynika. To Kolegi domysl .
  • Apokastaza?
    Bez miłosierdzia nawet
  • kolega protestant, że na własną rękę interpretuje pismo ?
  • Rafał napisal(a):
    Nie. To z niego nie wynika. To Kolegi domysl .
    Jaka jest więc właściwa interpretacja ?
  • afropolak napisal(a):
    kolega protestant, że na własną rękę interpretuje pismo ?
    Informatyk. Zboczenie zawodowe.
  • christoph napisal(a):
    Apokastaza?
    Bez miłosierdzia nawet
    Czemu bez miłosierdzia ?
  • mosiu napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Nie. To z niego nie wynika. To Kolegi domysl .
    Jaka jest więc właściwa interpretacja ?
    Niech Kolega zapyta fachowca czyli wykształconego kapłana. Ja podałem moje przypuszczenie, jak sądzę bliższe właściwej interpretacji.
  • edytowano March 2020
    mosiu napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Apokastaza?
    Bez miłosierdzia nawet
    Czemu bez miłosierdzia ?
    A. Czyli piekło puste w wyniku nieskończonego miłosierdzia Bożego
    A tu nawet grzesznik tam nie trafia, nie będą /będziemy mieli cienia nawet strachu ani sąd się nie odbędzie (jak z MKaminskim), tylko od razu będą sprawiedliwi

    I jak tu słyszeć, "a cierpliwość Pana uważajcie za zbawienną "
  • 1. Czy list był napisany po polsku?
    2. Czy przedstawione zdanie to cały list?

    (tak na początek tylko)
  • edytowano March 2020
    A na przykład w psalmie 53 jest napisane "nie ma Boga". Wyjmując z kontekstu można "udowodnić" wszystko.
  • christoph napisal(a):
    mosiu napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Apokastaza?
    Bez miłosierdzia nawet
    Czemu bez miłosierdzia ?
    A. Czyli piekło puste w wyniku nieskończonego miłosierdzia Bożego
    A tu nawet grzesznik tam nie trafia, nie będą /będziemy mieli cienia nawet strachu ani sąd się nie odbędzie (jak z MKaminskim), tylko od razu będą sprawiedliwi

    I jak tu słyszeć, "a cierpliwość Pana uważajcie za zbawienną "

    Uważa się, że oprócz marchewki potrzebny jest też kij. Tyle, że w tym przypadku mamy raczej do czynienia z groźbą przerobienia osła na salami. Mnie to raczej nie motywuje.

    Inna inszość, że gdyby to było takie proste to pewnie zła by na świecie już nie było.
  • romeck napisal(a):
    1. Czy list był napisany po polsku?
    2. Czy przedstawione zdanie to cały list?

    (tak na początek tylko)
    1. Nie.
    2. Nie.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    A na przykład w psalmie 53 jest napisane "nie ma Boga". Wyjmując z kontekstu można "udowodnić" wszystko.
    Tyle, że w Psalmie 53 to jest cześć zdania. Ja mówię o całym zdaniu z Rz 5.
  • Dla fragmentu zdania kontekstem może być reszta tego zdania, sąsiadujące zdania, całość fragmentu, odesłania w innych tekstach itd. Z kolei dla całego zdania kontekstem mogą być sąsiadujące zdania, całość fragmentu, odesłania w innych tekstach itd. Nie wspominając o kontekście kulturowym itp. Nie zmienia to ogólnej dyrektywy interpretacyjnej o uwzględnianiu kontekstu.
  • Cytatami mozna wszystko udowodnić : Judasz się powiesił..idź i ty czyń podobnie
    Przypominam że szatan kusił Jezusa wyrywanymi cytatami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.