Skip to content

Za obrażonych na Papieża Franciszka

edytowano March 2015 w ŻRFF - modlitewnik
Gdy widzę zdjęcia Papieża w pustym Rzymie, robi mi sie Go po ludzku żal. Jego niestandardowe nauczanie spowodowało że wielu się na Niego obraziło na śmierć i życie. Ja też kiedyś (przed moim odnowieniem) byłem na Niego obrażony.
Ojciec Pelanowski - wspaniały kapłan, dzięki któremu nawrócił sie Budzyńśki i Dziki. Ostatnio obraził się na Papieża Franciszka. Proszę o modlitwę za Ojca Augustyna, póki jeszcze czas by pogodził się z przeciwnikiem,
+
Otagowano:

Komentarz

  • Do kogo się modlić, do Paczamamy można?
  • NIe ma przymusu, jak nie chcesz to się nie módl, ale po co ta ironia?
  • odnowiony napisal(a):
    NIe ma przymusu, jak nie chcesz to się nie módl, ale po co ta ironia?
    Dlaczego różnicę zdań nazywa pan 'obrażeniem się'? Dlaczego uważa pan, że różnica zdań wymaga modlitwy za jedną ze stron?
  • edytowano March 2020
    natenczas napisal(a):
    Dlaczego różnicę zdań nazywa pan 'obrażeniem się'? Dlaczego uważa pan, że różnica zdań wymaga modlitwy za jedną ze stron?
    Odpowiadam: nawet dzisiaj w wielu sprawach nie zgadzam się z papieżem Franciszkiem,
    ale
    - Bóg osadzi Franciszka, nie porzeba innych osądów
    - o ile teraz ksiądz Pawlukiewicz jak żył, dość kontrowersyjny ksiądz Szustak, ksiądz Glass, inni publiczni katecheci, księża mojej parafii nie mają nic do swojego zwierznika, to moim zdaniem krytyka Ojca Augustyna poszła za daleko
    - w Dzienniczku Faustyny jest o tym, że o ile szatan potrafi imitowac różne cnoty, to cnoty posłuszeństwa nie potrafi. Wiem, że papież Franciszek jest na tyle trudnym pasterzem, że posłuszeństwo i wstrzymanie się od krytyki wobec Niego to niemal heroizm, życzę Ojcu Augustynowi herozimu cnoty.
    - subiektywnie: po prostu lubię Ojca Pelanowskiego
  • dłużej klasztora niż przeora
  • 1. Ale jak się nie zgadzasz z Franciszkiem i mówisz, że się nie zgadzasz z Franciszkiem, to mówisz, że się nie zgadzasz z Franciszkiem czy krytykujesz Franciszka?

    2. W jakich sprawach ci, którzy mówią, że się nie zgadzają z Franciszkiem, albo ci, którzy krytykują Franciszka, są mu "nieposłuszni"? Na czym to nieposłuszeństwo polega?

    3. Czy autorzy dubiów "nie zgadzają się z Franciszkiem"?

    4. Czy może autorzy dubiów "są nieposłuszni Franciszkowi"?

    5. Czy Benedykt "krytykuje Franciszka"?

    6. Czy Benedykt "jest nieposłuszny Franciszkowi"?
  • odnowiony napisal(a):
    Bóg osadzi Franciszka, nie porzeba innych osądów

    - o ile teraz ksiądz Pawlukiewicz jak żył, dość kontrowersyjny ksiądz Szustak, ksiądz Glass, inni publiczni katecheci, księża mojej parafii nie mają nic do swojego zwierznika, to moim zdaniem krytyka Ojca Augustyna poszła za daleko
    Nie nam oceniać.
    A może każdy z nich zachował się właściwie do swojego stanu, obowiązków i rozeznania? (Oprócz Franciszka, wiadomix). Jak na kilka lat pontyfikatu to pontyfikat Franciszka hojnie obdarza nas znakami. Wcześniej były tylko przewracane karty i zamknięcie Ewangelii na pogrzebie Jana Pawła II, a tu proszę. Co wydarzenie, to jakiś show z Niebios. Od pioruna w bazylikę na mocny start.

  • 1. Pracujesz w firmie jako pracownik najemny. Możesz nie zgadzać się szefem, może Cię denerwować, ale wykonujesz to co każe. Gdy zaczniesz marudzić, rozpowiadać że wiesz lepiej jak firma powinna funkcjonować to wylatujesz z roboty.
    2. Myślę że może na szczęście jeszcze Ojciec Augustyn nie przekroczył tej cienkiej czerwonej linii, ale z nieposłuszeństwa jednego zakonnika Lutra więcej było złego niż z niedoskonałości papieża Leona X.
    3,4. Nie mnie osądzać – jestem za stary by być sędzią ;-)
    5.,6 Gdzie? Benedykt to tytan pokory
    Nie osądzam Ojca Pelanowskiego – lubię Go i chcę go wesprzeć w trudach modlitwą.
  • Traktuję to jako unikanie odpowiedzi (podobny przypadek, co u PNi ostatnio) a tym samym tracę zainteresowanie wątkiem.
    Odpowiedź na 1. jest po prostu fałszywa. Dobry szef łaknie zdań odmiennych od swoich podwładnych.
  • edytowano November 2020
    Ktoś wie, jaki jest obecnie status kanoniczny o. Augustyna Pelanowskiego i gdzie się aktualnie znajduje?

    Bo jesli chodzi o "wirtual* to nadaje na YT na (słowackim?) kanale Q Bogu
  • O, widzę że jest wątek modlitewny za mnie.

    To i ja się pomodlę.

    +
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    O, widzę że jest wątek modlitewny za mnie.

    To i ja się pomodlę.

    +
    #meetoo
    +
  • Od pioruna w bazylikę na mocny start.
    ___________________

    Od zdjęcia pioruna. Byłeś w Rzymie kiedyś? To najwyższy punkt w okolicy, więc pioruny w to walą, zwłaszcza że pewnie jest odgromnik. Czego znakiem ma być to, że ktoś - zapewne mając w tym dniu ustawione naświetlanie bazyliki cały czas - zrobił zdjęcie i puścił w świat, jak był pewny, że pójdzie jak świeże bułeczki?
  • prawda,
    ale prawdą jest również to, że fotka stała się symboliczna i 'ratio' nic tu nie ma do gadania... :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.