Skip to content

Płonie katedra w Nantes!

edytowano March 2015 w Kultura
+++

Komentarz

  • "Nowa normalność"

    Obiekt świeżo po remoncie...
  • To nie moze byc prawda. Od 9tej mam właczone tvp.info wspaniałej, pracowitej doskonale prowadzonej telewizji kurskiego.
    I nic tam o tym nie ma.
  • uhrr napisal(a):
    To nie moze byc prawda. Od 9tej mam właczone tvp.info wspaniałej, pracowitej doskonale prowadzonej telewizji kurskiego.
    I nic tam o tym nie ma.
    w wątku obok
  • edytowano July 2020
    a co mnie ich portal obchodzi
    Telewizja INFORMACYJNA a zero informacji o swiecie. O przepr.. 0.001% ich czasu antenowego to informacje o swiecie, w tym 90% o pierdach
  • Telewizja POLSKA Informacyjna ;)
  • uhrr napisal(a):
    a co mnie ich portal obchodzi
    Telewizja INFORMACYJNA a zero informacji o swiecie. O przepr.. 0.001% ich czasu antenowego to informacje o swiecie, w tym 90% o pierdach
    W pełni się zgadzam -- informacje z zagranicy są na żenującym poziomie.
  • +
    Znak czasów, porzucone przez ludzi kamienie wołają.
  • Boże! +++
  • edytowano July 2020
    acha,
    płonie jedna na sto (pi razy oko),
    reszta jest po prostu zburzana...


    na liście Francji jest 2.800 świątyń do zburzenia!
    (część już zburzono, filmy z rozbiórek także są wrzucane w internety...)


    strona chrystianofobia z mapą i miesięcznymi sprawozdaniami z aktów wandalizmu (oraz m.in. wyburzeń
  • edytowano July 2020
    ...we Francji jest ponoć 45 tyś. kościołów parafialnych, a 100 tyś. "budynków należących do dziedzictwa religijnego", wiele z nich nieużytkowanych, niszczeje

    Obserwatorium Dziedzictwa Religijnego "które walczy o renowację i ponowne otwarcie opuszczonych budowli ... los wielu kościołów zależeć będzie od natężenia kryzysu finansowego. Niezależnie bowiem od obecnego kontekstu gospodarczego raz lub dwa w ciągu stulecia konieczna jest reperacja ścian i dachów świątyń, a co 20-30 lat - elektryki i ogrzewania, nie mówiąc już o restauracji znajdujących się we wnętrzu dzieł sztuki. Oznacza to, że w ciągu najbliższych 20 lat od 20 do 30 proc. zabytków kościelnych powinno zostać poddanych restauracji. Jeśli się tak nie stanie - przestrzega Obserwatorium - do 2030 r. we Francji może zniknąć 5-10 proc., a więc od 5 tys. do 10 tys. budynków kościelnych.
    Dla porównania w Anglii, gdzie jest 48 tys. tego typu obiektów, w kiepskim lub bardzo kiepskim stanie jest 7-8 proc."
  • edytowano July 2020
    romeck napisal(a):
    acha,
    płonie jedna na sto (pi razy oko),
    reszta jest po prostu zburzana...


    na liście Francji jest 2.800 świątyń do zburzenia!
    (część już zburzono, filmy z rozbiórek także są wrzucane w internety...)


    strona chrystianofobia z mapą i miesięcznymi sprawozdaniami z aktów wandalizmu (oraz m.in. wyburzeń
    Gdzie ta strona? Wujek Gugiel nie wie.
  • edytowano July 2020
  • romeck napisal(a):
    ups, (niebieski) link się popsuł!

    1. 2.800 do wyburzeń

    2. christianofobia, lista wg miesięcy
    Merci beaucoup :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.