Skip to content

Pomoc w badaniu ankietowym - zaliczenie przedmiotowe, psychologia

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Dzień dobry forumowicze! Razem z grupą studencką prowadzimy badanie ankietowe z zakresu psychologii społecznej, będące podstawą zaliczenia przedmiotu psychometria. W tym celu stworzyliśmy narzędzie badawcze do pomiaru lęku i potrzebujemy jak największej ilości zróżnicowanych odpowiedzi od respondentów. Bardzo proszę w imieniu mojej grupy o udzielenie pomocy przez wypełnienie ankiety, do której link znajduje się poniżej.

Ankieta jest w pełni anonimowa, nie zbieramy żadnych danych osobowych pozwalających na identyfikację ankietowanych. Ankieta posłuży nam tylko i wyłącznie w celach naukowych i zaliczeniu przedmiotu.

Na końcu ankiety znajduje się adres e-mail, na który mogą Państwo wysyłać swoje uwagi czy też zapytania odnośnie ankiety.

LINK DO ANKIETY

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za pomoc, każda udzielona odpowiedź się liczy :)
Otagowano:
«1

Komentarz

  • Co za idiota układał wam tę ankietę? Ja wiem, że wrażliwe studentki psychologii są w większości kretynkami ale jakiś poziom inteligencji jest przecież potrzebny do przejścia przez ulicę.
  • Mnie rozczuliła płeć "inna"...
  • Nie wiem, czy osoba, która wkleiła ten link, w ogóle będzie to czytać i czy w ogóle temat ją tak naprawdę obchodzi czy tylko chce gładko zaliczyć przedmiot.

    Naprawdę miałem zamiar uczciwie odpowiedzieć na tą ankietę, ale jest ona tak skrajnie tendencyjna, że wymiękłem.

    Wynika z niej, że jedyną możliwą reakcją na homoseksualistów jest albo pełna życzliwości akceptacja albo jakieś poważne zaburzenia lękowe, na granicy psychozy.

    Poważne zaburzenia lękowe to ostatnio nawiedziły redakcję "Nowej Fantastyki", która błagała o wybaczenie środowiska gejowskie za to, że wcześniej ośmieliła się opublikować jakieś tam opowiadanie, które ktoś mógłby odbrać jako krytyczne wobec homo. Może pod tym kątem to ich trzeba by przeankietować i ustalić dlaczego się tak gejów przestraszyli?



  • Wszelakich rachmistrzów należy częstować monologiem Hannibala Lectera.
  • peterman napisal(a):
    Wszelakich rachmistrzów należy częstować monologiem Hannibala Lectera.
    „Mniam mniam”?
  • Tak jest.
  • los napisal(a):
    Co za idiota układał wam tę ankietę? Ja wiem, że wrażliwe studentki psychologii są w większości kretynkami ale jakiś poziom inteligencji jest przecież potrzebny do przejścia przez ulicę.
    Nu przecież na zielonych nagłówkach podano nazwy tych testów i odnośniki do publikacji. I to jest dopiero naprawdę smutne....
  • Często panikuję na myśl o kontakcie z osobą homoseksualną. *

    Pytania są tendencyjne ! Ihaaaa!
  • edytowano July 2020
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Pytania są tendencyjne ! Ihaaaa!
    Kluczbork.
  • Zimna wódka
    Powiat strzelcki
  • @Magdziox, co to jest "orientacja seksualna"?
    (Pytanie bardzo serio.)

    image
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Mnie rozczuliła płeć "inna"...
    Ano... Błąd na wejściu, błąd na wyjściu.

    image
  • edytowano July 2020
    Po co jakieś ankiety, skoro już tytuł zakłada, że Polacy to homofobi. Doszłam do 4 strony, dalej nie mogę. Ktoś sobie żarty stroi.
  • Cyrylica napisal(a):
    Po co jakieś ankiety, skoro już tytuł zakłada, że Polacy to homofobi. Pytania są paskudnie sformułowane. Nie uznaję innej płci, niż kobieta i mężczyzna. Jestem homofobem.
    myslicie ze sformatowane umysly na wydziałach socjologii czy psychologii czy innej zidoktrynologii w ogole dostrzegaja ten problem?
  • Anonimowe ankiety na serwerach Google
  • Kuba_ napisal(a):
    Anonimowe ankiety na serwerach Google
    +1
  • Tomek napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Anonimowe ankiety na serwerach Google
    +1
    +10

    Notto po ankiecie!

    Róbmy fforumowe!

  • Cały dzisiaj dzień ryłem jak pies i tak wygląda dla mnie prawie każda sobota. Miałem się zająć robieniem winka z wiśni ale rodzina ostatecznie przejęła robienie wina jako mniej fizyczne zajęcie a ja kułem beton i woziłem gruz. Ostatnio mam wrażenie, że najbardziej odpoczywam w pracy ;). Popijam sobie tutaj winko zx limonki + ekstra ( tak je nazwałem ), z kostką lodu i jestem przeszczęśliwy więc zupełnie nie rozumiem powyższych negatywnych wpisów!!!

    Koleżanko, zastanawiałem się nad tą ankietą i wyszło mi na to, ze pytania w istocie są dobre.
    Bo pytanie są o homofobię czyli strach przed osobami homoseksualnymi. Dlatego też na wszystkie pytania wspominające czy się boję odpowiedziałem *nie* na maksimum. Natomiast na pytania czy się brzydzę *tak* na maksimum.

    Byłbym bardzo wdzięczny gdyby koleżanka skoro już stworzyła wątek odpowiedziała mi na pytanie po co po pewnym czasie zadaje się niemal podobne lub takie samo pytanie. jaki konkretnie jest cel tego? Wiem, że ma to jakiś cel bo spotkałem to już w innych ankietach.

    Fajnie by było jakbym te ż się mógł czegoś nauczyć skoro wypełniłem ankietę.

    Pozdrawiam.
  • posix napisal(a):
    po co po pewnym czasie zadaje się niemal podobne lub takie samo pytanie. jaki konkretnie jest cel tego?
    To pewnie kontrolne, że ankietowany nie wypełniał na głupa albo po bardzo pijanemu. Zgaduję, że przy jakimś procencie wewnętrznej niezgodności ankieta staje się nieważna.

  • edytowano July 2020
    Tomek napisal(a):
    posix napisal(a):
    po co po pewnym czasie zadaje się niemal podobne lub takie samo pytanie. jaki konkretnie jest cel tego?
    To pewnie kontrolne, że ankietowany nie wypełniał na głupa albo po bardzo pijanemu. Zgaduję, że przy jakimś procencie wewnętrznej niezgodności ankieta staje się nieważna.

    Tak kiedyś też sobie pomyślałem na początku ale potem stwierdziłem, że może cel jest inny. Ktoś może być niestały. Może w temacie po prostu na tyle wahać, że za chwile już udzieli innej odpowiedzi.

    Albo może to pytanie jest z jakiegoś powodu szczególnie ważne lub nieistotne?

    Nie trzeba przecież powtarzać pytania aby stwierdzić, że czyjeś odpowiedzi są kompletnie nie spójne.
  • @Magdziox - zacznijmy od podstaw.
    CO TO JEST HOMOFOBIA?

    Serio pytam.
    Bez sprecyzowania tego terminu ankieta kompletnie nie ma sensu.
    Chyba że robi się ją pod z góry założoną tezę.
  • posix napisal(a):
    Nie trzeba przecież powtarzać pytania aby stwierdzić, że czyjeś odpowiedzi są kompletnie nie spójne.
    Jakby to czytać i analizować to pewnie tak, ale to przecież idzie na zasadzie: wklepać dane, a potem już obrabia to automatycznie program i coś wyrzuca. Nikt tego na poziomie ankiety nie analizuje. Jakby analizował to chyba nie mógłby nie zauważyć durnoty samej tej ankiety :-)

  • W moim odczuciu większość ankiet tak wygląda - nie wyczuwam tej durnowatości, daję sobie pole do manewru, że może o czymś nie wiem, czegoś nie rozumiem.
    Na tej samej zasadzie program może analizować wyniki które wskazują na niespójność. I wyniki te nie będą pochodzić od tych samych pytań zadanych powtórnie. To jest podobno praca zaliczeniowa a nie jakieś "helo world". ;-)
  • Ankieta w Google ma na celu zidentyfikowanie ariergardy postepu odcięcie jej na początku od usług google potem od usług wszystkich firm, które zmieniają kolory swoich logo na tęczowe i tak po orwellowsku dalej.
    Tak, pani Magdo to jest prawacka teoria spiskowa by mogła Pani ostatecznie skonsolidować wnioski.
  • Straszna jest ta 4 strona. Po przeczytaniu pytań, mam wrażenie, że muszą mnie otaczać sami homoseksualiści, a nie znam żadnego. Nie mogę się ustosunkować do wyimaginowanych sytuacji.
  • edytowano July 2020
    Cyrylica napisal(a):
    Straszna jest ta 4 strona. Po przeczytaniu pytań, mam wrażenie, że muszą mnie otaczać sami homoseksualiści, a nie znam żadnego. Nie mogę się ustosunkować do wyimaginowanych sytuacji.
    Wyobrażam sobie, że jednym z celów takich ankiet jest właśnie otwarcie okna Overtona w kierunku nakreślonym przez Koleżankę.

    Moi amerykańscy znajomi, ludzie z głową na karku, są święcie przekonani że LGBTQcośtamcośtam stanowi ponad 10% ich społeczeństwa.

  • Zapoznałem się z treścią ankiety i mam nieodparte wrażenie, że ułożył ją jakiś utajony homofob, celem ośmieszenia przeciwnika.
  • czy jesteś smutny ?
  • ethanol napisal(a):
    czy jesteś smutny ?
    Wiadomix, albo jesteś "gay" albo smutas.

  • Psiokref, takie czasy, że strach się do zwyczajnej wesołości przyznać, bo jeszcze jakaś studentka psychologii wyciągnie se pochopne wnioski.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.