Skip to content

Śpiewane modlitwy

edytowano November 2020 w Forum ogólne
Kończy się listopad, czas wspomnień. Za chwilę Adwent, oczekiwanie.
Jedno i drugie nastraja do modlitwy. Tych śpiewanych jest wiele. Ten wątek chcę właśnie na takie przeznaczyć, bo chociaż różne utwory (ale nie chodzi mi o pieśni kościelne, zaznaczam) z tego zakresu były na forum zamieszczane, to nie pomnę, czy był jeden, wydzielony. Jeśli tak, to poproszę o stosowną działalność adminów.

Moje dzisiejsze, podwójne odkrycie.
Podwójne, bo i ze względu na utwór, i ze względu na rewelacyjną wykonawczynię.


Hanka Rybka
Utwór z płyty "I to, i to" dedykowany śp. Markowi Łabunowiczowi "Mai", który zginął pod lawiną w Tatrach podczas akcji ratunkowej TOPR. Fragmenty wideo pochodzą z prywatnych zbiorów rodziny Marka.

Komentarz

  • Piękne. Nie znałem jej dotąd. Widzę, że wiele traciłem.
  • ha!
    otwieram ci ja Gościa Niedzielnego, a tam na stronie 44. aż trzy strony o Hannie Rybce!
    prassówka? ;)
  • 1/3
    image

    2/3
    image

    3/3
    image
  • edytowano December 2020

    Pan, Bóg, zna każdy język. Kiedy siedzimy przy wódce i dzielimy się swym życiem, On jest z nami. I przy wódce się modlimy.

    Z chasydzkich opowiesci
  • Nu, atmosferka przyjemna, jubel na 102, nie powiem. No i z wałówką poszaleli, o wódce nie wspominając. Tylko w czapkach przy stole siedzą jak żydy jakieś.

    Od razu Al Gorytm z Jututki naraił mnie nowe wideło. Naści:

    👣

    🐾
    🐾

  • christoph napisal(a):
    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Pan, Bóg, zna każdy język. Kiedy siedzimy przy wódce i dzielimy się swym życiem, On jest z nami. I przy wódce się modlimy.

    Z chasydzkich opowiesci
  • eh gdybym umiał spiewać, to bym pośpiewał:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.