Skip to content

Fajny wywiad z Amazonem

Jakiś kerownik że znanej firmy Amazon, ale nie ten łysy rozwodnik, udzielił prasie interesującego wywiadu:

https://logicmag.io/commons/inside-the-whale-an-interview-with-an-anonymous-amazonian/?utm_source=pocket&utm_medium=email&utm_campaign=pockethits

Komentarz

  • Koleś jest bardzo szczery.
    Fajnie, że mówi anonimowo bo dzięki temu wyjawił dużo szczegółów ocierających się o sekrety firmy, których oficjalnie nie mógłby zdradzić.
    Bardzo ciekawy wywiad.

    About security - nasłabszym ogniwem jest człowiek/pracownik. Wszystko bangla dopóki jakiś kutasik nie zdecyduje się zdradzić firmę. Zresztą mieli taki przypadek z Capital One.

    👣

    🐾
    🐾

  • Nie da się streścić w dwu słowach? Jestem z interentowego pokolenia, my się gubimy, kiedy przy czytaniu trzeba przewijać stronę.

    Choć ostatnio się rozczytałem w Michale Unamuno, może otworzę wątek.
  • edytowano December 2020
    They have a vast network of fulfillment centers,
    w Polsce 7 magazynów, około 20.000 pracowników, obsługa rynków germańskich (niemcy, austria, nederlandy i kawałek francji i te malutkie)

    w Sosnowcu (14.000 mkw pow. magazynowej, hala długa na 1,2 km, ok. 4.000 pracowników) jest dział zwrotów, po 'prime time' (od połowy grudnia do końca stycznia) dział może przyjąć 150.000 przedmiotów w dobę!!! przed Gwiazdką i 80.000 paczek na dobę!

    był (pod)wątek o procedurach gdzieś tu, też pisałem: PROCEDURY! GŁUPCZE!

    To tak na boku tylko...
  • los napisal(a):
    Nie da się streścić w dwu słowach? Jestem z interentowego pokolenia, my się gubimy, kiedy przy czytaniu trzeba przewijać stronę.

    Choć ostatnio się rozczytałem w Michale Unamuno, może otworzę wątek.
    Amazon to duża i skomplikowana firma, a dane wozi ciężarówką.
  • A zanim kupili se ciężarówkę to spierdalali na nogach przed atakującym niedźwiedziem szybciej niż ich kumple z konkurencji.

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    A zanim kupili se ciężarówkę to spierdalali na nogach przed atakującym niedźwiedziem szybciej niż ich kumple z konkurencji.
    Dla odmiany odlegli przodkowie ich niektórych pracowników z USA wolniej od innych uciekali przed goniącym ich osobnikiem z siecią w ręku
  • info insajderskie od kierowcy tira, co wozi towar z Sosnowca do Niemiec - firma zakupiła 1.000 (TIRowych) naczep (na nasz, czyli polsko-germański rynek); co oznacza uniezależnianie się od zewnętrznych firm spedycyjnych (DHL, czy Hermes Europe GmbH z Niemiec bardziej)
  • romeck napisal(a):
    info insajderskie od kierowcy tira, co wozi towar z Sosnowca do Niemiec - firma zakupiła 1.000 (TIRowych) naczep (na nasz, czyli polsko-germański rynek); co oznacza uniezależnianie się od zewnętrznych firm spedycyjnych (DHL, czy Hermes Europe GmbH z Niemiec bardziej)
    To znaczy że biznes jest na tyle mocny, że opłaca się kupić własny biznes transportowy.
    Tak poczta niemiecka weszła w biznes kurierski, który jest Teraz ważniejszy niż zwkla poczta. Wyszło im, że lepiej kupić dhl.

    Ktoś tu proponował, żeby poczta kupiła inpost
  • Na InPost za późno, łysy podpięty sprzedał się już Amerykanom. A teraz przejmie ich Amazon i będzie po ptokach.
  • edytowano December 2020
    Cenu paczek na amazonie do Polski to często 20 euro ( Polskę obsługuje amazon.de ).

    Zdarzyło mi się kupować różne rzeczy przez amazona bo nigdzie indziej nie było. Mam jakieś 25% negatywnych doświadczeń ( bardzo negatywnych ). Paczka idzie miesiąc, pół tysiaka mam zamrożone a na koniec się okazuje, że zgubili. Kase oddali. Pare razy przyszło uszkodzone albo nie ten model, nie to co miało być. Można zwrócić. Trzeba jednak zapłacić za kuriera ( 20 euro ). Także odpuściłem.

    Osobiście na obecną chwilę wolę nie kupić jak nie ma nigdzie indziej, niż tracić czas i nerwy + pieniądze. Gorzej nie miałem od roku sytuacji abym czegoś nie mógł dostać przez Polskie sklepy.

    EDIT:

    Lubi się mówić, że człowiek to najsłabsze ogniwo w bezpieczeństwie.
    Otóż nie, jest to najsilniejsze ogniwo. Ma się takich ludzi jakich się zatrudniło po prostu i tak jak się ich przeszkoliło.
    To jest takie gadanie jak czasem słucham - przyjeżdżają prezesi firm aby oglądać maszynę przed zakupem. Niemal zawsze każdy się musi pochwalić jacy Ci jego pracownicy niemądrzy. Temat zawsze wypłynie.
    Zawsze mam w głowie gotową odpowiedź. Nawet nie muszę wiedzieć co zrobili.
    "Sam ich idioto zatrudniłeś".
  • edytowano December 2020
    Jak nie cierpię Allegro to mam szczerą nadzieję że Amazon rozbije w Polsce swój głupi ryj jak eBay. Jakiś czas temu sprawdzałem to prowizje paskarskie, gorsze niż morele a te są 2x gorsze niż Allegro. Dla sprzedawców to są bardzo słabe warunki. Pamiętajcie o tym, kupujcie w sklepach internetowych raczej niż u tych bandytów.
  • Przemko napisal(a):
    Jak nie cierpię Allegro to mam szczerą nadzieję że Amazon rozbije w Polsce swój głupi ryj jak eBay. Jakiś czas temu sprawdzałem to prowizje paskarskie, gorsze niż morele a te są 2x gorsze niż Allegro. Dla sprzedawców to są bardzo słabe warunki. Pamiętajcie o tym, kupujcie w sklepach internetowych raczej niż u tych bandytów.
    Niestety, obawiam się że tym razem wygrają. Jak wszędzie - taki jest plan.
  • A nie miał wystartować do końca 2020?
  • edytowano December 2020
    Amazon ma czas i kieszenie pełne gotowizny. Kto wie, jak duśba gospodarki będzie wyglądać w 2021, ale najobrzydliwsze banksterstwo i lobbyści już obsiedli przyszły gabinet Bideta.
  • posix napisal(a):
    Cenu paczek na amazonie do Polski to często 20 euro ( Polskę obsługuje amazon.de ).
    .
    czyli Polskę obsługują magazyny w Polsce z ok. 20.000 tysiącami zatrudnionymi Polakami!

    jeśli przez emejzon .de zamówi się z odbiorem osobistym np. w Sosnowcu, to przesyłka jest gratis. ;) (dla pracowników przynajmniej, którzy mają również 10 % upust z ceny)

  • Amazon to marketplace, można kupić od nich a można od kogokolwiek z jakiegokolwiek miejsca na świecie. Morele to też w tej chwili marketplace.
  • tak, oczywiście

    ale też łatwo sprawdzić, czy dany produkt leży na półce amazona: ma opcję dostawy w 24 godziny od złożenia zamówienia
  • edytowano December 2020
    A ja mam wrażenie, że wszytko z amazona jest gorsze i tańsze po doświadczeniu z kupowaniem i oddawaniem butów M@rtens i Timberl@nd, obydwie marki na Amazonie sprzedają produkcję azjatycką a firmy w swoich sklepach internetowych mają "linie deluxe" gdzie sprzedają modele z dopiskiem np. made in England w których użyto lepszych materiałów i staranniej wykonano za ok 30% wyższą cenę.
    Z NorthfFejsem jest to samo, amazonowe towary gorsze niż z outletu ale to już z opowiadań wiem.
  • romeck napisal(a):
    posix napisal(a):
    Cenu paczek na amazonie do Polski to często 20 euro ( Polskę obsługuje amazon.de ).
    .
    czyli Polskę obsługują magazyny w Polsce z ok. 20.000 tysiącami zatrudnionymi Polakami!

    jeśli przez emejzon .de zamówi się z odbiorem osobistym np. w Sosnowcu, to przesyłka jest gratis. ;) (dla pracowników przynajmniej, którzy mają również 10 % upust z ceny)

    tak swoją drogą Niemcy widzą interesy - magazyny i pracownicy z Polski, zarządy z Niemiec. Dotyczy to też Nowego Jedwabnego Szlaku. Nawet KIR miał kiedyś prezesa mówiącego po polsku z brzydkim pruskim akcentem.
  • edytowano December 2020
    romeck napisal(a):
    info insajderskie od kierowcy tira, co wozi towar z Sosnowca do Niemiec - firma zakupiła 1.000 (TIRowych) naczep (na nasz, czyli polsko-germański rynek); co oznacza uniezależnianie się od zewnętrznych firm spedycyjnych (DHL, czy Hermes Europe GmbH z Niemiec bardziej)
    Informacja jest ciekawa, firmy transportowe w tej chwili raczej wolą wynajem długoterminowy niż zakup czy leasing, ale całych zestawów lub samych ciągników, nie wiem jak naczepy.
  • Przemko napisal(a):
    A nie miał wystartować do końca 2020?
    Miał miał, toteż akcje Allergo dołują a dołują -----> https://stooq.pl/q/?s=ale&c=mx&t=l&a=lg&b=0

    Widzę, że na giełdę weszli w II poł. 2020 r., a więc w ostatniej sekundzie żeby oskubać leszczy.
  • Od przyszłego roku Amazon.com Inc przestanie akceptować karty kredytowe Visa Inc wydane w Wielkiej Brytanii z powodu wysokich opłat transakcyjnych.
    Po tem obgłoszeniu (17 listopada) akcje Visy poszły w dół

    image

    a Amazona w górę

    image

    A na zdrowy rozum Amazonu tyż powinien opaść, hehe.

    👣

    🐾
    🐾

  • Visa to wuje, ale MasterCard na chama promuje Owsiaka...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.