Skip to content

z Matką Boską na rowerze

edytowano March 2015 w Kultura
image

Komentarz

  • DzZ 13.01.2021 sr

    Wojciech Koronkiewicz:
    ...żyłem w świecie, o którym miałem niewielkie pojęcie.
    Członek NZS, członek lewicy (radny).
    Rowerem pielgrzymuje po podlaskich świątyniach, najpierw prawosławnych, potem i katolickich...
    Zbieracz ikon z tych świątyń, badacz-amator historii

    Jestem pod wrażeniem

    A otworzyłem wątek, bo wokół mnie (Piekar) pełno takich miejsc. Choćby Bogucice (Katowice, gdzie mieszkałem 5 lat, gdzie syn1 się począł i urodził) z sanktuarium maryjnym, z ikoną rówieśniczką tej z Jasnej Góry!

    Tak myślę ruszyć się 'okolicznie'...
  • A zna ktoś z PT forumowiczów jakiś "przewodnik" katalog miejsc po śladach Powstania Styczniowego bo od jakiegoś czasu taki rajd tematyczny mi po głowie chodzi.
  • Do piór!
    Rodacy!
    Każdy najpierw swego rodu niech opisze dzieje.
    Dopóki są dostępni ora liści.
    Jak pisał los, wierzy tylko świadkom.

    Podpuśćcie dzieci, niech rozmawiają z dziadkami, cioćmi, zabierzcie na świniobicie, darcie pierza czy zorganizujcie rodzinny kurs koszenia kosą i sierpem. Przy okazji dostaniecie tony rodzinnych i/albo dawnych historji.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A zna ktoś z PT forumowiczów jakiś "przewodnik" katalog miejsc po śladach Powstania Styczniowego bo od jakiegoś czasu taki rajd tematyczny mi po głowie chodzi.
    Nepotycznie:

    https://czasksiazki.pl/pl/p/A.-Koszowy-A.-Siwek-A.-Wicka-T.-Zachara,-Powstanie-Styczniowe-Mogily-i-Miejsca-Pamieci/23065214

    Tu akurat wyczerpany nakład ale może gdzie indziej jest.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A zna ktoś z PT forumowiczów jakiś "przewodnik" katalog miejsc po śladach Powstania Styczniowego bo od jakiegoś czasu taki rajd tematyczny mi po głowie chodzi.
    Niegdyś jeden z forumkowiczów dzielił się czymś takim:
    https://dzieje.pl/aktualnosci/interaktywna-mapa-mogil-powstancow-styczniowych-na-portalu-dziejepl
  • natenczas napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A zna ktoś z PT forumowiczów jakiś "przewodnik" katalog miejsc po śladach Powstania Styczniowego bo od jakiegoś czasu taki rajd tematyczny mi po głowie chodzi.
    Niegdyś jeden z forumkowiczów dzielił się czymś takim:
    https://dzieje.pl/aktualnosci/interaktywna-mapa-mogil-powstancow-styczniowych-na-portalu-dziejepl
    Dzięki, zawsze fasci nowały mnie mapy.
    Piękne opracowanie.
    Jeśli bym miał pokazać komu Polskę, to nie ma lepszej mapy.
  • O jaaaCię ale super!!!! Normalnie w trybie piszesz i masz.

    Dzięki :D

    Instalujem kupujem na rozgrzewkę "czelencz" zimowy, rowerowy, rocznicowy po Powiecie Proszowickim organizujem.
  • natenczas napisal(a):

    Niegdyś jeden z forumkowiczów dzielił się czymś takim:
    https://dzieje.pl/aktualnosci/interaktywna-mapa-mogil-powstancow-styczniowych-na-portalu-dziejepl
    Widzę, że źródło to samo :-)

  • romeck napisal(a):
    DzZ 13.01.2021 sr

    Wojciech Koronkiewicz:
    ...żyłem w świecie, o którym miałem niewielkie pojęcie.
    Członek NZS, członek lewicy (radny).
    Rowerem pielgrzymuje po podlaskich świątyniach, najpierw prawosławnych, potem i katolickich...
    Zbieracz ikon z tych świątyń, badacz-amator historii

    Jestem pod wrażeniem

    A otworzyłem wątek, bo wokół mnie (Piekar) pełno takich miejsc. Choćby Bogucice (Katowice, gdzie mieszkałem 5 lat, gdzie syn1 się począł i urodził) z sanktuarium maryjnym, z ikoną rówieśniczką tej z Jasnej Góry!

    Tak myślę ruszyć się 'okolicznie'...
    Moja parafia :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • znaczy się - byliśmy kiedyś sąsiadami???
    :)
  • Na pewno dobrymi sąsiadami
    :)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • A ja Ciebie, Aniu, jakoś kojarzyłem z Zagłębiem?
  • Brzost napisal(a):
    A ja Ciebie, Aniu, jakoś kojarzyłem z Zagłębiem?
    Tak było. Od 10 lat mieszkam w Katowicach.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Aha :-) Swoją drogą chyba blisko historycznej granicy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.