Skip to content

Prośba o pomoc. Potrzebuje imion nazwisk i tytułów komentarzy do Pisma świętego.

edytowano January 2021 w Poradnik
Potrzebuje imion i nazwisk autorów oraz tytułów komentarzy do Pisma świętego. Komentarze w języku polskim.
Podanie roku i wydawnictwa dodatkowo ułatwi sprawę.

Jak się wszyscy domyślaja idzie o komentarze przedsoborowe (SW II).

Nowy i Stary Testament.

Dziękuje

Komentarz

  • A sprzed którego soboru?
  • SW II.
    Dzięki @los - dopisałem w poscie
  • A dlaczego akurat tego, jeśli można spytać? Coś ważnego się wtedy wydarzyło?
  • @los kilka świetnych starych książek mam natomiast komentarzy do Pisma św nie. Jedyny powód.
  • Tak, ale dlaczego mają one być sprzed tego soboru a nie np. florenckiego? Coś w nim było szczególnego? To niby nie moja sprawa ale z ciekawości pytam.
  • @los
    Prosba jest konkretna. Nie znasz tytułów i autorow - nie odzywaj się. Zajmujesz niepotrzebnie czas.

    A tak w ogóle określenie przed SWII wyklucza to co po nim a nie przed nim.
  • Na forum dyskusyjnym poświęcamy czas na dyskusję lub czytanie dyskusji innych.

    Też bym sie chętnie dowiedziała dlaczego nie chalcedońskim?
  • loslos
    edytowano January 2021
    Horn napisal(a):
    Nie znasz tytułów i autorow - nie odzywaj się. Zajmujesz niepotrzebnie czas.
    A czuje się kolega w mocy do ustalania, kto na tym forum ma prawo się odezwać a kto nie? I co jest zdaniem kolegi źródłem tej mocy, jeśli wolno spytać?

  • Horn:

    Jak się wszyscy domyślaja idzie o komentarze przedsoborowe (SW II).
    To pytanie zatem bardziej do forów tradsowych, np. forum krzyż lub takich profili czy grup fejsbókowych, np. I komu to przeszkadzało.
  • romeck napisal(a):
    Horn:

    Jak się wszyscy domyślaja idzie o komentarze przedsoborowe (SW II).
    To pytanie zatem bardziej do forów tradsowych, np. forum krzyż lub takich profili czy grup fejsbókowych, np. I komu to przeszkadzało.
    W punkt. Dziękuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.