Skip to content

Maria Koterbska R.I.P.

edytowano March 2015 w Kultura
Zmarła w wieku 96 lat. Swingująca niezwykle popularna powojenna piosenkarka. Ciepły głos, miła osobowość, jej pogodne, słoneczne przeboje śpiewała cała Polska.

Komentarz

  • +
    Komuch?
  • edytowano January 2021
    christoph napisal(a):
    +
    Komuch?
    Nie wiem.
    Raczej nie była celebrytką. Mieszkała w B-B.
    Lubiłam jej matowy głos, a zwłaszcza tu:


    Tę baśń też lubiłam:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Głos i teksty ok.
    Bezsprzecznie.
    Kobietą Cyrankiewicza też nie byla
  • Była damą. Cała epoka, teraz już nieaktualna. I ta dykcja, wiadomo jaki biegnie tekst. Oraz to "L", jakby z lekka wileńskie.
    +
  • edytowano January 2021
    Zazu napisal(a):
    Była damą. Cała epoka, teraz już nieaktualna. I ta dykcja, wiadomo jaki biegnie tekst. Oraz to "L", jakby z lekka wileńskie.
    +
    Ł/L - mawiano, artystyczne
    ;;)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano January 2021
    Wyczytałem w wiki, że jej o rok starszy mąż zmarł rok temu. Wychodzi na to, że przeżyli razem 70 lat.
    Gdy przeczytałem notkę, zorientowałem się, że spora część piosenek, które moi Rodzice podśpiewywali ...dziesiąt lat temu, to jej piosenki.

    RIP
    +++
  • edytowano January 2021
    Rodzice, ale i ich dzieci. Na rajdach i przy ognisku. Mnie się tak zdarzyło.
    Do marszu:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • No cóż...
    +++

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • R. I. P.
  • Po śmierci pani Koterbskiej najstarszą żyjącą polską piosenkarką jest Rena Rolska.
  • "Rolska do tablicy!" - wzywał Zenon Wiktorczyk, a był to seryjny skecz w Podwieczorku przy Mikrofonie, który był rozrywką sobotnich wieczorów w epoce przedtelewizyjnej.
  • Ja to zapamiętałem z Marszelówną.
  • edytowano January 2022
    A ja z Ulą z II b.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano January 2022
    Koleżanki i kolegów niechcący wprowadziłem w błąd. Najstarszą żyjącą polską piosenkarką jest aktualnie (wedle mojej obecnej wiedzy) Wiesława Drojowska (ur. 1930), znana z przeboju "Nie wierzę piosence".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.