Skip to content

Lecąc jak Janda po szczepionkę - uwag kilka

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Odczekałem, aby zobaczyć, czy goryla dostrzegą dziennikarze. No i nie dostrzegli, więc moje uwagi:
- Przypomnienie:
tuż po Świętach została zaszczepiona na WUM (Warszawski Uniwersytet Medyczny) grupa osób, nie będąca personelem medycznym, o całej sprawie dowiedzieliśmy się (jako społeczeństwo) dzięki postawie studentów, którzy całą sytuacje nagłośnili. Personifikacją tych osób stała się wzmiankowana Krystyna Janda.
- Media
zgodnie z przewidywaniami, część bardziej wnikliwie, część wzmiankując, część przemilczając ale nawet po kilku tygodniach nikt nie opisał nader ciekawego obrazu, jak nam się wyłonił.
- Moje spojrzenie na sytuację:
1. Aktorzy/celebryci pełnili rolę rzucanej piłki (piorunochronu, na którym ma się ludożerka koncentrować w razie wtopy) aby się goryle przemknęły.
2. Nie poznaliśmy pełnej listy zaszczepionych wtedy osób (tak, tak RODO itp)
3. To co poznaliśmy, wskazuje że znaczna część wyższego aparatu pańswa (Rektor, to taki urzędnik) kompletnie lekceważy obecną (od 5 lat!!!) ekipę rządzącą i jest zorientowana na stary postkomunistyczny układ (TVN jako emanacja zwornika medialnego). Dlaczego tak przypuszczam? bo nie ma śladu o zaszczepieniu na WUM polityków z PO (nie ważne czy z Parlamentu czy z Ratusza), nie ma śladu aby zaszczepiono kogoś z AGORA ani, co mnie bardzo zdziwiło, z RAS (bez względu czy chodzi o ONET, Newsweek czy Fakt) czy POLSAT. Jedyne ciekawe, z ujawnionych, nazwiska to Dyrektora z TVN i Managera Obszaru EMEA z Discovery. Kto schował się w cieniu rzucanym przez celebrytów, czy faktycznie wymienione wyżej 'obszary' nie miały swoich przedstawicieli?
- Podsumowanie:;
tak PiS zmienił Polskę, czyli jest lepiej, bo kiedyś byśmy się o tym nie dowiedzieli, a szczepionki dla społeczeństwa... no kiedyś by były... więc postęp jest ale daleki od oczekiwań (moich oczywiście).
Otagowano:

Komentarz

  • To dobrze. Na szkoleniach mnie uczyli, że opóźnienia są niedobre ale nie są nieszczęściem, jeśli jest postęp. Przez małe p - postęp w sprzedaży, projekcie, etc.
  • edytowano February 2021
    Umiarkowany postęp (w granicach prawa).
  • ms.wygnaniec:

    1. Kto schował się w cieniu rzucanym przez celebrytów,
    czy
    2. faktycznie wymienione wyżej 'obszary' nie miały swoich przedstawicieli?
    Normalnie niczym clickbitowy tytuł na portalu!
    Może... wkroczymy?
    (gOOpi żart)

  • Widzisz jak 'wszystkim' umkło? pytanie czy to głupota czy świadoma niewiedza?
    Mnie natomiast zafascynowało, jak mało liczą się POlitycy, nurmalnie żal.pl, choć WUM to stara kuźnia kadr postkomuszych na odcinku zdrowia.
  • Każdy mógłby pomyśleć, że mając pod ręką szczepionkę przeciw COVID-19 , dyrektor generalny firmy Pfizer Albert Bourla, byłby jednym z pierwszych, którzy zostaną zaszczepieni, ale tak nie jest.

    Jak wyjaśnił w wywiadzie dla CNBC, mając 59 lat i będąc w dobrym stanie zdrowia nie jest on w grupie szczególnego ryzyka a jego zdaniem "nie jest do końca właściwe, aby otrzymał szczepionkę przed innymi osobami, które potrzebują jej bardziej".
  • Najczęściej tesowani to rządy i pierwsze ligi piłkarskie
    Tak też powinno być ze szczepieniami, chyba rze rządy zrobią ja prezes tej firmy od niebieskich tabletek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.