Skip to content

wreszcie suchą nogą! Szczecin!

edytowano March 2015 w Forum ogólne
jako pendant do mierzejowego przekopu i połączenia Elbląga z morzem teraz tunel do Szczecina!

- Rozpoczyna się wiercenie tunelu. To chwila ważna. Wiemy, że ten tunel powstanie, a Rzeczpospolita Polska będzie połączona - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.
«1

Komentarz

  • Też się cieszę.
    Ale słyszałem rano we Wnecie, że aby powstał Baranów, PiS musi wygrać trzecią kadencję.
    I zgadzam się - totalna spierdoli wszystko dla zasady, bo przecież nie mogą dopuścić by projekt PiSu doczekał się realizacji. Nawet jeśliby w konsekwencji Rzplitą miał szlag trafić. A w sumie to nawet byłoby tak lepiej.
  • Niestety, to wielce prawdopodobne.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ...przeczytałem: "totalnie spierdolili wszystko dla zasady"
  • TecumSeh napisal(a):
    Też się cieszę.
    Ale słyszałem rano we Wnecie, że aby powstał Baranów, PiS musi wygrać trzecią kadencję.
    I zgadzam się - totalna spierdoli wszystko dla zasady, bo przecież nie mogą dopuścić by projekt PiSu doczekał się realizacji. Nawet jeśliby w konsekwencji Rzplitą miał szlag trafić. A w sumie to nawet byłoby tak lepiej.
    Nie dadzą rady tego spiedrolić, gdyż trzeba będzie zwrócić środki unijne (80% ? ) Tak że nie tym razem.
  • edytowano March 2021
    środki uŁe na port baranów?
  • Niemcy dadzą? :-?
  • .
    Przemko napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Też się cieszę.
    Ale słyszałem rano we Wnecie, że aby powstał Baranów, PiS musi wygrać trzecią kadencję.
    I zgadzam się - totalna spierdoli wszystko dla zasady, bo przecież nie mogą dopuścić by projekt PiSu doczekał się realizacji. Nawet jeśliby w konsekwencji Rzplitą miał szlag trafić. A w sumie to nawet byłoby tak lepiej.
    Nie dadzą rady tego spiedrolić, gdyż trzeba będzie zwrócić środki unijne (80% ? ) Tak że nie tym razem.
    Kontynuacja i kończenie powinny być łatwiejsze, niż rozpoczynanie pewnych spraw.
    Dlatego dobrze, że parę projektów wystartowało.
    Do dokończenia może wystarczyć wygranie w wyborach bez samodzielnej większości, jakieś "administrowanie" (jak mówił Prezes) w niepewnej koalicji, albo przy rządzie mniejszościowym, albo nawet bujanie się z procedurami do powtarzanych wyborów. Do destrukcji nie wystarczy wymarzone "odsunięcie pisu od władzy". Potrzebne byłoby przejęcie władzy przez dzikusów. A to nie to samo.

    Nastąpił chyba taki moment, że rządowo-parlamentarna gra na czas miałaby swoje plusy dodatnie.
  • Filioquist napisal(a):
    Niemcy dadzą? :-?
    Już dali na przewiert

    Inwestorem budowy tunelu w Świnoujściu jest Miasto Świnoujście, a GDDKiA pełni rolę Inwestora zastępczego. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna szacowana wartość inwestycji to 913,8 mln złotych, maksymalna wartość dofinansowania ze środków UE wynosi 775 mln złotych.
    https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/40985/Rozpoczyna-sie-drazenie-tunelu-w-Swinoujsciu
  • edytowano March 2021
    christoph napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    Niemcy dadzą? :-?
    Już dali na przewiert

    Inwestorem budowy tunelu w Świnoujściu jest Miasto Świnoujście, a GDDKiA pełni rolę Inwestora zastępczego. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna szacowana wartość inwestycji to 913,8 mln złotych, maksymalna wartość dofinansowania ze środków UE wynosi 775 mln złotych.
    https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/40985/Rozpoczyna-sie-drazenie-tunelu-w-Swinoujsciu
    Kwik elektrotatu ZiS w mediach przepiękny, po prostu przepiękny.
  • https://wiadomosci.com/horala-lotnisko-cpk-nie-bedzie-finansowane-ze-srodkow-unijnych/

    Wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że lotnisko CPK nie będzie finansowane ze środków unijnych. Większość pieniędzy na ten cel ma pochodzić od prywatnych inwestorów.
  • Zgłosili się Koreance,
    Poludniowe
  • edytowano March 2021
    christoph napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    Niemcy dadzą? :-?
    Już dali na przewiert
    ...ale CePeK im. Baranów - jeśli dadzą ...timeo Teutones...
  • W ostatnich wyborach glosowalam na pisa dlatego, zeby totalna nie zepierdolila przekopu mierzei. Teraz pewnie polecę, zeby nie zepierdolila tunelu i cpk.
    I to wszystko nie po mojej stronie Polski, a Pomorze glosuje na totaniakow!
  • Wykorzenieni glosują na totaniaków. Wielkie miasta i ziemie odzyskane.
  • CPK to tak duży temat, że sprawą kluczową będzie stanowisko Niemiec

    jeśli będą za, słabo to widzę
  • edytowano March 2021
    Przemko napisal(a):
    Inwestorem budowy tunelu w Świnoujściu jest Miasto Świnoujście, ...
    Super! Nie wiedziałem, myślałem że państwo.
    Czyli - nie ma znaczenia kto wygra wybory (parlamentarne), bo sami mieszkańcy nie odpuszczą. Nikt nie ma tam szans na wygraną (w samorządowych), kto przeciw tunelowi.

    Ten TUNEL łączy starych i młodych, katolików i elgietebowców, prawicę i lewicę... ;)

  • Inwestorem jest też GDDKiA. Ale to nieważne, nikt tego nie zauważył, jest to traktowane jako inwestycja PiS. ;)
  • no bo jest
  • W istocie tak.
  • Inwestor zastępczy to nie inwestor, tylko inwestor zastępczy.
  • edytowano March 2021
    PiS nie PiS (dla autochtonów), ale formalnie to sprawa miasta i Unii Europejskiej. Miasto nie odpuści. Nie wiem jak Unia. "A w Polsce niech se gadają, a PiS niech się opala w światełku tunelu."
  • Debil Hołownia kpi z przekopu Mierzei, bo znaleziono mniej bursztynu niż zakładano... Rzyg!
  • Mania napisal(a):
    Debil Hołownia kpi z przekopu Mierzei, bo znaleziono mniej bursztynu niż zakładano... Rzyg!
    Niesamowite to jest jednak. Wszystko można powiedzieć, byle było p-ko polskim interesom.

    Jeden błazen to mówił, że przekop to dowód porażki Polski w kulturalnej dyplomacji z Rosją.

    A dla mnie to dowód porażki Rosji. Przecież trzymając Cieśninę Pilawską mogłaby nam zrobić qq w dowolnym momencie, podstawić nogę kiedy zechce. A ci nie, upierali się robić zyguzygu jak byle żaglówka przepływała, byle Lachiw Proklatych rezaty. No to mają -- Cieśnina straci(ła) jakąkolwiek wartość strategiczną. Brawo!

    Tak trzeba z każdym elementem radzieckiej postępować przewagi.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Tak trzeba z każdym elementem radzieckiej postępować przewagi.
    Polska składnia jest genialna.

  • Sęp-Szarzyński
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Tak trzeba z każdym elementem radzieckiej postępować przewagi.
    Polska składnia jest genialna.

    To prawda. Zdanie jest pokręcone, ale poprawne.
  • Filioquist napisal(a):
    Sęp-Szarzyński
    Dziękuję za uznanie! W liceum się na niego snobowałem.
  • Przemko napisal(a):
    Nie dadzą rady tego spiedrolić, gdyż trzeba będzie zwrócić środki unijne (80% ? ) Tak że nie tym razem.
    Być może Kolega ma rację - ale nie mam ochoty tego sprawdzać:)
    Przemko napisal(a):
    Kwik elektrotatu ZiS w mediach przepiękny, po prostu przepiękny.
    To także miód dla moich uszu. Czy to znaczy, że jestem złym człowiekiem?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niesamowite to jest jednak. Wszystko można powiedzieć, byle było p-ko polskim interesom.
    Mierzeja to świetny papierek lakmusowy. Wiele takich oczywiście mamy, ale ten - taki maluśki, a jakże dokładny.
    Mania napisal(a):
    Debil Hołownia
    Ja bardzo przepraszam, ale sądzę że Koleżanka go w nieuzasadniony sposób nobilituje.
    Dla mnie to skrzyżowanie satanisty z ruską agenturą - i naprawdę jak mało czego, obawiam się że trafiłem.
    W każdym razie uznawanie go za debila jest wręcz komplementem. To stanowiłoby dla niego pewne usprawiedliwienie.
  • edytowano March 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    Sęp-Szarzyński
    Dziękuję za uznanie! W liceum się na niego snobowałem.
    Ja na maturze ustnej z niego zdawawszy, zdałem

    Pokój – szczęśliwość; ale bojowanie
    Byt nasz podniebny...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.