Skip to content

Ciocia Jadzia słabuje

Parę dni temu jedna pani z Radio Wnet zadzwoniła do Cioci Jadzi z prośbą o wyłożenie jej poglądów na bieżące sprawy potyliczne Polski i Wszechśmiotu. Ciocia nie była w stanie w ogóle na nic odpowiedzieć. Nie ogarnia, nie czyta, nie orientuje się. Nawet zarobiona nie jest, bo jedyne co robi, to wyprowadza psa, jest w żałobie i bezmyślnie patrzy się w dal.

Redaktorka próbowała zajść ją takim czy śmakim pytaniem, że "Co pani profesor myśli o Bidonu?" "Eee, nic nie myślę..." "Co panią motywuje do wstania z łóżka rano?" "Psa muszę wyprowadzić, bo mu się chce sikać".

Jedno co ciekawego powiedziała, to że zawsze bardzo lubiła Jarka, no i ta straszna sprawa z Leszkiem.

Miałem bardzo przykre wrażenie, że wszelki esprit opuścił Ciocię Jadzię i teraz jest już na swojej drodze, a świat zewnętrzny przestał ją w ogóle interesować.

Kiedyś dziadka swojego pytałem: "Dziadku, a opowiedz o Lwowie!" a dziadek na to, że już nic nie pamięta i w ogóle "W zasadzie nic nie myślę... Dużo się modlę..."

Komentarz

  • Konkluzja zdecydowanie właściwa.
  • a ciocia Jadzia z niewierzących? coś wiadomo?
  • Prawa biologii. U niektórych szybciej działają, u innych wolniej.

    Mój śp. Tata w ostatnich latach życia stopniowo tracił pamięć. Pamiętał zadziwiająco dobrze 2 rzeczy - kiedy wziąć jakie lekarstwo i kiedy odmówić jaką modlitwę (modlił się od dawna Liturgią Godzin).
  • A w jakiej żałobie jest?
  • Internety piszą że jest ostatni mąż zmarł 3 lata temu.
  • Moja mama ma 81, 2 lata starsza, po chorobach i ciężkim życiu pełnym pracy, chyba jednak wykazuje więcej zainteresowania światem wokół, chociaż takiego wykształcenia to nie ma.

    Ale cóż, po paru rozwodach i doświadczeniu aborcji tak może być.
  • Może i dobrze, że jej esprit ją opuścił?
    Na miejscu dziennikarki spytałabym ją czy się modli. Aż się prosiło o to pytanie.
  • A mogła być taka śliczna para...
  • No więc tak.

  • Szturmowiec.Rzplitej
    March 2021 edytowano April 2015

    Fajnie, że wśród ficzerów forum jest maszyna czasu.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.