Skip to content

IKE czy ZUS?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Po obejrzeniu kilku materiałów zrozumiałem, że ... poza pewnymi przypadkami ekstremalnymi (emerytura minimalna, więc jakakolwiek dodatkowa kasa z IKE to bonus) wybór nie ma znaczenia:
- ZUS - zależy od jakości zarządzania państwem,
- IKE - w obecnej konstrukcji zależy od kondycji GPW, czyli od jakości zarządzania państwem.
Wybór czysto emocjonalny, choć znane lemingi na złość PiS dadzą sobie zabrać 15% z resztek po OFE.

Komentarz

  • To jest problem typu "uknown uknown." ZUS da co łaska a IKE jak będą dobrze działać, to przyjdzie jakiś Donald Tusk i zabierze.
  • Mnie tylko bawi panika, że jak aktywa po OFE trafią w ręce PiS, to będzie rzeźnia na dobrze płatnych synekurach. Będzie duuuży nacisk, oj duży ;)
    A co do problemu, to jest on redukowalny do jakości zarządzania państwem, jak będzie dobra, to wybór nie ma znaczenia, jak będzie słaba, to wybór też nie ma znaczenia.
  • Zależy czyś biedny czy bogaty...
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Mnie tylko bawi panika, że jak aktywa po OFE trafią w ręce PiS, to będzie rzeźnia na dobrze płatnych synekurach. Będzie duuuży nacisk, oj duży ;)
    A co do problemu, to jest on redukowalny do jakości zarządzania państwem, jak będzie dobra, to wybór nie ma znaczenia, jak będzie słaba, to wybór też nie ma znaczenia.
    wężykiem!
    wężykiem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.