Skip to content

Dobromir Mak Makowski - lekiem na LGBTQPRSTUWZCXY...

edytowano March 2021 w Kultura
Nie wiedziałam, który filmik z Makiem wybrać, bo jest ich w sieci sporo i wszystkie wciągające. Mak ma dar słowa.
Chłopak wychował się w piekle, na dnie, nazywali go szmatą, kradł, ćpał, pił, bił, był bity. Gdy - przed dwudziestką, Zły kusił go samobójstwem, zawołał do Boga o pomoc. I stał się cud.
Dziś jest ideałem pedagoga na nasze brudne czasy. Jest wiarygodny, trafia do młodych, wie do kogo mówi, wie co mówić i jak mówić. Zna ich pokusy, zna grzech, wie jak się podnieść.
Imponuje ogromną siłą charakteru. Cherlawy, zniszczony nastolatek nie umiejący sklecić zdania stał się silnym, wysportowanym i wygadanym mężczyzną, pożeraczem książek. Skończył AWF i pedagogikę, jest szczęśliwym mężem i ojcem. I przede wszystkim - Bożym Wojownikiem. Film o jego życiu byłby hitem, bo ludzie kochają prawdziwe historie.

Wieczór na Pradze, w bramie stoją jakieś naćpane typki i bluzgają. Podchodzi Mak (wyćwiczony w sportach walki i w boksie) i pyta:
- Nudzicie się chłopaki? To może posparujemy?
- Skąd ty jesteś frajerze?
- Z kościoła, masz z tym jakiś problem?
..... jak zwykle w takich razach, kończy się rozmową o Bogu, bo o to Makowi chodzi.

Mak na spotkaniu w szkole:


O dzieciństwie, czyli skąd wyszedł:

Komentarz

  • Konferencja z Przeworska o roli mężczyzn i kobiet skierowana do nastolatków. Jak dla mnie - mistrzostwo świata.
    Petarda :-)
    Wystosowałabym apel do dyrektorów szkół: gońcie sex edukatorów, zapraszajcie Maka!
  • ...broda ozdobą mężczyzny
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.