Skip to content

Zmarł "ŁOKIETEK", Malanowicz, K.Krawczyk

edytowano April 2021 w Kultura
Jak informują media, w wieku 76 lat zmarł w Niedzielę Wielkanocną znany aktor Wiesław Wójcik. Jest on znany z licznych produkcji filmowych i serialowych, w tym m.in. roli w „Koronie Królów” TVP.
Otagowano:

Komentarz

  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • R. I. P.

    Dopadło też piosenkarza Krawczyka.
  • Informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka to ogromny szok. Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy o jego powrocie ze szpitala, do którego trafił w związku z zakażeniem koronawirusem. Piosenkarz cieszył się, że święta Wielkiej Nocy będzie mógł spędzić w domu razem z żoną.
  • +++
  • edytowano April 2021
    Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: "Panu już dziękujemy!" albo Bóg zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół
    Nie moja 'bajka', nie przepadałem za jego muzą, ale ciekawy człowiek.

    Myślałem, że był starszy...

    +
  • edytowano April 2021
    Jeden z najlepszych polskich głosów. W wypadku stracił swoją ziemską urodę ale zyskał wielką Wiarę w Boga.
    Jedna z najsympatyczniejszych postaci naszej sceny.

    Krystyna Prońko: on nie był piosenkarzem, był śpiewakiem, bo potrafił zaśpiewać wszystko.
    Kayah: Polska była dla niego za mała, miał niezwykłe warunki wokalne, jak Sinatra.

    A ja rozmawiałam o nim kiedyś z Korneliuszem Pacudą i wyrwało mi się, że Krawczyk jest lepszy od Presley'a*. Myślałam, że Pacuda mnie wyśmieje, a on całkiem serio odpowiedział, że też tak uważa.

    * Po wysłuchaniu kilku Krzysztofa nagrań country z USA, które Kornel puszczał w PR.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • RIP
    +++
  • ♰♰♰

    👣

    🐾
    🐾

  • Jan Budziaszek (perkusista) o KK w dzisiejszym Naszym Dzienniku, śr. 7.04.2021

    - współufundował kościół w swojej mieścinie pod Łodzią, w którym Budziaszek też dał koncert
    - odmawiał Jutrznię i Kompletę, odmawiał różaniec i koronkę (dMB)
    - w ogrodziec wybudował kapliczkę MB (wotum za uratowanie z wypadku)
  • edytowano April 2021
    Miał rozmaite meandry w życiu, ale od czasu nawrócenia dawał piękne świadectwo.
  • Doskonałe podsumowanie Krawczyka w filmie Made in Poland:
    https://youtube.com/watch?v=71tusLNyf6A
  • drugi fragment, z zakończenua felietonu
    Robert Tekieli:

    A na koniec słowa, które wypowiadał Krzysztof Krawczyk w mojej radiowej reklamówce różańca świętego: "To działa, to działa"...

    pierwsza część Tekielego tu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.