Skip to content

"Na Mszę"

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Kochani Forumkowicze, Wy wiecie wszystko, więc z zapytaniem się zwracam mając niemal pewność że pomożecie...
W życiu moim pojawiła się potrzeba zamówienia mszy w ważnej i pilnej intencji.
Przy okazji chcę troszkę wesprzeć parafię / księdza który boryka się z naprawdę trudnymi warunkami, może gdzieś na Dzikich Polach? Może znacie takie miejsce, chodziłoby też o możliwość/łatwość przesłania pieniędzy via net (ba...), znaczy na konto. :)

Komentarz

  • Są możliwe trudności z przesyłaniem pieniędzy?
  • O rany, chodziło mi o znanego komuś księdza pracującego np. za naszą wschodnią granicą na jakiejś małej parafii - nie mam pojęcia, czy mogą się pojawić trudności np. z wpłatą na konto takiej parafii złotych polskich czy cuś.
  • Western Union działa.
    Wielu Ukrainców mieszkających w naszej gminie czyni tak na poczcie. Słyszę, jak tam jestem.
  • A tak bokotermatycznie, czy używacie telefonu zamiast kart i Blika to szybkich przelewów ?
  • Bliks tak. Telefonu niee
  • Nie, żeby wszystkiego w jednym miejscu nie kumulować. Tisze budiesz dalsze jediesz. I tak za wiele wiedzą o mnie.
  • @Berek - skonsultuję się z osobą dobrze rozeznaną i podam propozycję.
  • christoph napisal(a):
    Bliks tak. Telefonu niee
    Bo ja ostatnio w końcu zrozumiałem dlaczego młodzi ludzie kiedy są pytani o formę płatności mówią - kartą - i przykładają telefon. Bo zainstalowałem aplikację Googla (2 minuty) wprowadziłem kartę do aplikacji najeżdżając aparatem (sam skanuje) i już. Kiedy mam płacić, włączam ikonkę NFC i z aplikacji wybieram zdjęcie karty (bo wprowadziłem wszystkie które mam), przykładam telefon do terminala i już.

    A Blik ? Kiedy się włącza "przelew na telefon" pojawia się lista wszystkich twoich kontaktów z info czy można puścić na już, czy trochę później. Większość kontaktów mam na już. Czyli podczas libacji alkoholowej, kiedy trzeba się zrzucić na rachunek, a ja jak zwykle nie mam gotówki mogę natychmiast wrzucić kaskę na konto dla tego co płaci.

    Ja wiem, że wy wiecie. Ale małe a cieszy. Ten klikany świat można opanować tylko aplikacjami. Inaczej się zamęczymy.
  • JORGE napisal(a):
    A tak bokotermatycznie, czy używacie telefonu zamiast kart i Blika to szybkich przelewów ?
    Telefon bezpieczniejszy od karty, odcisk palca albo twarzy zamiast PINu oraz RFID nie działa non stop
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Nie, żeby wszystkiego w jednym miejscu nie kumulować. Tisze budiesz dalsze jediesz. I tak za wiele wiedzą o mnie.
    A że niby czego nowego się o tobie dowiedzą kiedy będziesz używać Blika i karty do telefonu wprowadzisz ?
  • polmisiek napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A tak bokotermatycznie, czy używacie telefonu zamiast kart i Blika to szybkich przelewów ?
    Telefon bezpieczniejszy od karty, odcisk palca albo twarzy zamiast PINu oraz RFID nie działa non stop
    No właśnie ! Jak zgubię kartę to można ją płacić aż nie zablokuję (małe kwoty). Jak zgubię telefon to i tak nikt nie odblokuje.
  • Gdzie kupuję, którędy idę jakich aplikacji użyłam, jakie strony odwiedziłam
    gdzie byłam samochodem gdzie planuję weekend gdzie mieszkam.
    Niby wszystko ma mi ułatwić życie ale jakoś jak śpiewał onegdaj Kazik "nie wierzę i kurwom jak psom".
    Pracowalam dla nich kiedyś.
  • JORGE napisal(a):
    A tak bokotermatycznie, czy używacie telefonu zamiast kart i Blika to szybkich przelewów ?
    Ja place zegarkiem. Lubię telefonu nie mieć przy sobie.
  • edytowano April 2021

    :hug:
  • edytowano April 2021
    JORGE napisal(a):
    A tak bokotermatycznie, czy używacie telefonu zamiast kart i Blika to szybkich przelewów ?
    Od półtora roku tylko via telefon (wirtualna karta z ING), od niedawna BLIK.









    prawie ćwierć wątasa o BLIKu tu:

    /admin romeck:
    o płatnościach piszcie/ kontynuujcie, proszę, tam!
    //
  • edytowano April 2021
    Berek:
    "Na mszę"
    ... Przy okazji chcę troszkę wesprzeć parafię / księdza który boryka się z naprawdę trudnymi warunkami, ...
    Brzost napisal(a):
    @Berek - skonsultuję się z osobą dobrze rozeznaną i podam propozycję.
    !
  • Podałem na priv (na wszelki wypadek).
    los napisal(a):
    Są możliwe trudności z przesyłaniem pieniędzy?
    Tak. Najlepiej, aby @Berek znalazła kogoś kto jedzie na Białoruś i przekazała gotówkę.
    W innym wypadku ksiądz może mieć kłopoty administracyjne, albo być obłożony uznaniowym podatkiem. Nazwiska i adresy proboszczów podałem na priv.

    Osoba, z którą rozmawiałem, byłaby gotowa podjąć się przesyłki (zna tych kapłanów), ale obecnie nie ma możliwości wyjazdu.
  • Brzoście, jak za komuny
  • @Berek - skonsultuję się z osobą dobrze rozeznaną i podam propozycję.
    Bardzo, bardzo dziękuję!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.