Skip to content

Zgadywanka

2»

Komentarz

  • Akcja kredytowa potrzebuje środków z aktywów a wymagania regulacyjne potrzebują środków z kapitału.
  • los napisal(a):
    Właśnie. Po wielkich stratach w roku 2008 i później zachodnie banki swe oddziały zagraniczne zaczęły traktować nie jako biznes tylko jako bufor kapitałowy - jednostki których zadaniem nie jest prowadzenie działalności tylko trzymanie kapitału po to, by centrala mogła działać..
    GPW jako dostarczyciel kapitału dla działania Centrali?

  • No właśnie.
  • Pamietam jak mBank straszył że wyjdzie z Polski bo mu się nie opłaca i ktoś wrzucił rentowność - w Polsce chyba z 11%, w Niemczech 3%.
  • Przemko napisal(a):
    Pamietam jak mBank straszył że wyjdzie z Polski bo mu się nie opłaca i ktoś wrzucił rentowność - w Polsce chyba z 11%, w Niemczech 3%.
    W świetle wpisów losa, te cyferki są bez znaczenia, ważne aby kolejne emisje akcji miał kto kupować.

  • Przemko napisal(a):
    Pamietam jak mBank straszył że wyjdzie z Polski bo mu się nie opłaca i ktoś wrzucił rentowność - w Polsce chyba z 11%, w Niemczech 3%.
    To musiał być jakiś dobry rok dla Commerzbanku. Od wielu lat jadą na stratach.
  • loslos
    edytowano September 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Czy jest w Polszcze jakikolwiek bank ze Szwajcarii?
    UBS i Credit Suisse. Ale nie prowadzą działalności dla polskich klientów.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Czy jest w Polszcze jakikolwiek bank ze Szwajcarii?
    UBS. Ale nie prowadzi działalności dla polskich klientów.
    Toż to obraza!
  • edytowano September 2021
    Procesuje-insorsuje pod Krakowem we wsi Zabierzów.
  • christoph napisal(a):
    los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Czy jest w Polszcze jakikolwiek bank ze Szwajcarii?
    UBS. Ale nie prowadzi działalności dla polskich klientów.
    Toż to obraza! Jesteśmy zbyt biedni i zbyt zacofani przez tą biedę.
    Czyli mam za mało milionerów (Rosja czy Chiny w liczbach bezwzględnych ma ich więcej), ci których mamy nie dają się łatwo nabierać na sztuczki. Credit Suisse szkoliłem, więc mamy w Polsce całkiem zaawansowane centrum operacyjne tego banku.

  • edytowano September 2021
    ms.wygnaniec
    …, ci których mamy nie dają się łatwo nabierać na sztuczki.

    Ehem… afera opcyjna…
  • polmisiek napisal(a):
    ms.wygnaniec
    …, ci których mamy nie dają się łatwo nabierać na sztuczki.

    Ehem… afera opcyjna…
    Galeria sztuki, Forex, Hotel Sobieski, było tego trochę, ale ja nie napisałem, że nie było, tylko że nie łatwo. Podobno 'niefrasobliwość' milionerów poza naszymi granicami jest znacząco większa (powtarzam cudze opinie, bo nie mam własnego doświadczenia w ujęciu statystycznym)

  • Tutej raczej zawinili pracownicy niższego i średniego szczebla.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    ms.wygnaniec
    …, ci których mamy nie dają się łatwo nabierać na sztuczki.

    Ehem… afera opcyjna…
    Galeria sztuki, Forex, Hotel Sobieski, było tego trochę, ale ja nie napisałem, że nie było, tylko że nie łatwo. Podobno 'niefrasobliwość' milionerów poza naszymi granicami jest znacząco większa (powtarzam cudze opinie, bo nie mam własnego doświadczenia w ujęciu statystycznym)



    A czem się oni milijonerowie nie frasują?

    Ostatnio poszukuję niefrasobliwego milijonera, więc muszę zebrać jakoweś know-how.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A czem się oni milijonerowie nie frasują?

    Ostatnio poszukuję niefrasobliwego milijonera, więc muszę zebrać jakoweś know-how.
    Może powinieneś zatrudnić się w 'kotłowni'?
    Poza tym, ja tego nie wiem, bo ja mam kontakt z zapleczem technicznym.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.