Skip to content

Deklaracja madrycka

loslos
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Co ona oznacza? Dwie bardzo dobre rzeczy.

1. Europejscy konserwatyści są politykami a nie dziećmi we mgle i znają podstawową zasadę polityki: Brać, nie kwitować. Putin był przyjacielem konserwatystów, bo w Europie byli siłą odśrodkową a on chciał rozpierduchy. Kiedy idą po władzę, będzie ich wrogiem, a ci to wiedzą, nie trzymają się jakiejś absurdalnej lojalności. Z wyjątkiem Żab, które zawsze były głupsze.

2. Polski konserwatyści są najmocniejsi w Europie i zostało to uznane. Poszukiwaczom tanizny może się rzecz nie podobać, bo przejmujemy putinowe zobowiązania, także finansowe, a już ktoś mówił o niepodległości za dwa grosze i czy jest ona możliwa.

Komentarz

  • 1. Żaby wiszą na Ruskim atomie, no może nie tak, jak Dojczlandy na gazie ale jednak.
    2. Francuski konserwatysta ... to ciekawe zjawisko obecnie.
    3. Ja poczekam na realne działania tej deklaracji.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    1. Żaby wiszą na Ruskim atomie, no może nie tak, jak Dojczlandy na gazie ale jednak.
    Jak to?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    1. Żaby wiszą na Ruskim atomie.
    Przyłączam się do dafuqa.
  • Żaby produkują prund grzejąc wodę atomowymi grzałkami, a uran do owych grzałek dostarcza kilka państw, a ponoć Francja kupuje od tradycyjnych przyjaciół: Rosji Kazachstanu, Uzbekistanu.
    Można zastąpić tych dostawców, ale to może nie być takie łatwe i przyjemne ale nie umiem tego zweryfikować.
    Dlatego mam w pamięci, że uzależnień gospodarczych na 'Zachodzie' może być znacznie więcej.
  • Ponocia należy zbadać, bo jest mało przekonywujący - France dobrze są ustawione w Afryce a tam też dają uran. A do elektrowni nie trzeba go aż tak wiele. E=mc^2
  • Tak na szybko znalazłem:
    „Prawie 44 proc. zasobów uranu znajduje się w krajach OECD”, co chroni francuski import przed geopolitycznym szantażem" – pisze „Le Monde”, cytując Philippe'a Knoche'a, dyrektora wydobywającej uran firmy Orano.

    "Zdarza się jednak, że strategiczne kontrakty z tymi państwami są niepewne, jak pokazuje niedawny przykład anulowania przez Australię kontraktu na dostawę francuskich okrętów podwodnych. Natomiast Kazachstan, Niger i Uzbekistan nie są przykładami państw stabilnych politycznie" – przypomina dziennik.
    Żródło.
    Więc moja pamięć była zawodna co do szczegółów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.