Skip to content

Nurowska out

edytowano February 2022 w Kultura
Już nie powbija szpileczek.
There's always a bigger fish.

Komentarz

  • Jednak +++
  • edytowano February 2022
    W zasadzie to nie znam wogóle.
    Więc poszukałem:
    Książki Marii Nurowskiej bez wątpienia wiele zawdzięczają fascynującej biografii ich autorki,
    • wnuczki arystokraty, właściciela pałacu w Homlu,
    • córki legionisty i żołnierki AK,
    • późniejszej żarliwej komunistki (...)
    "Zawsze chcę sprzedać to, co przeżywam, na tym polega mój zawód. Myślę, że nie powinno to być zarzutem. Przecież literatura jest sprzedawaniem siebie, swojego doświadczenia."
  • Z tą komunistką to przesada (pisała ciekawe powieści o łagrach i o Kuklińskim), natomiast pod koniec życia faktycznie się mocno pogubiła.
    +++
  • Bardziej znana niż ze swoich książek była ostatnio z tego, że pochwaliła się iż zrobiła sobie laleczkę voodoo z Jara i wbijała w nią szpileczki w nadziei, że Naczelnik będzie cierpiał.
  • trep napisal(a):
    Bardziej znana niż ze swoich książek była ostatnio z tego, że pochwaliła się iż zrobiła sobie laleczkę voodoo z Jara i wbijała w nią szpileczki w nadziei, że Naczelnik będzie cierpiał.
    Życzyła mu konkretnie udaru, wbijając te szpilki. Na co niektóre jej znajome, np. Agnieszka Holland, pisały żeby tak nie robiła, bo ona (Holland) w młodości raz się tak bawiła i skończyło się to tragicznie (być może bez związku). Po czym z rok później Nurowska dostała udaru mózgu.
  • Zerkłem w internat i laleczka miała obrazować prok. Piotrowskiego - gdyż ten zbyt skutecznie wg słów Nurowskiej miał przeprowadzać reformę sądownictwa. Holland wtedy odwodziła ją od procederu, gdyż sama kłuła w młodości dwie laleczki i obie osoby zmarły, a potem tego zaniechała, gdyż

    I TU UWAGA!!!

    Holland jest "przeciwko karze śmierci".

    Wszystko to głoszone publicznie! W SM!

    Nurowska jest już w rękach Sędziego Doskonałego, więc ja nad nią żadnych sądów nie urządzam. Przytaczam tylko fakty.

    Neanderland ma jeszcze czas.
  • edytowano February 2022
    Neanderland niedaleko Düsseldorfu, nad rzeką Neander
  • christoph napisal(a):
    Neanderland niedaleko Düsseldorfu, nad rzeką Neander
    Nie ma takiej rzeki.
  • Powinno być Düssel.
  • edytowano February 2022
    Przemko napisal(a):
    trep napisal(a):
    Bardziej znana niż ze swoich książek była ostatnio z tego, że pochwaliła się iż zrobiła sobie laleczkę voodoo z Jara i wbijała w nią szpileczki w nadziei, że Naczelnik będzie cierpiał.
    Życzyła mu konkretnie udaru, wbijając te szpilki. Na co niektóre jej znajome, np. Agnieszka Holland, pisały żeby tak nie robiła, bo ona (Holland) w młodości raz się tak bawiła i skończyło się to tragicznie (być może bez związku). Po czym z rok później Nurowska dostała udaru mózgu.
    Co za wyjątkowe bydle. Okultyzm prowadzi zawsze do piekła.
  • moja kulpa
    Düssel

    Neandertal (niem. Neandertal, przed reformą pisowni w roku 1901: Neanderthal) – dolina nad rzeką Düssel, około 10 km od Düsseldorfu w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Nazwę zawdzięcza Joachimowi Neanderowi, nauczycielowi, teologowi i kompozytorowi z pobliskiego Düsseldorfu, który się często przechadzał w tej okolicy szukając natchnienia. Dolinę nazwano tak na początku XIX wieku, wcześniej nazywano ją po prostu „Die Gesteine” („Skały”) albo „Das Hundsklipp” („Psie Urwiska”).
  • No, ale Neandertal to nie Neanderland. Neanderland to nowa nazwa Holland.
  • edytowano February 2022
    A mieszkańcy to Neandertalandczycy
  • Nederland
  • Francuzi tłumaczą dosłownie: Pays-Bas
  • christoph napisal(a):
    Nederland
    To stara nazwa. Najnowsza to Neanderland albo Neandertaland
  • Nizozemi po czesku
  • edytowano February 2022
    Brzost napisal(a):
    Francuzi tłumaczą dosłownie: Pays-Bas
    No tak, najwyższe wzniesienie to chyba 300 metrów?
  • trep napisal(a):
    Zerkłem w internat i laleczka miała obrazować prok. Piotrowskiego - gdyż ten zbyt skutecznie wg słów Nurowskiej miał przeprowadzać reformę sądownictwa. Holland wtedy odwodziła ją od procederu, gdyż sama kłuła w młodości dwie laleczki i obie osoby zmarły, a potem tego zaniechała, gdyż

    I TU UWAGA!!!

    Holland jest "przeciwko karze śmierci".

    Wszystko to głoszone publicznie! W SM!

    Nurowska jest już w rękach Sędziego Doskonałego, więc ja nad nią żadnych sądów nie urządzam. Przytaczam tylko fakty.

    Neanderland ma jeszcze czas.
    Czyli jednak z żydów potężniejsi czarnoksiężnicy niż z gojów.
    Co za wyjątkowe bydle. Okultyzm prowadzi zawsze do piekła.
    Acz po prawdzie nie wiem czy Nurowska w to wierzyła. W tamtych kręgach dość pospolity jest tzw. virtue signalling. Nie chodzi o to czy laleczka działa ale o a) pokazanie jak się tych ******* nienawidzi b) wyżycie własnej niechęci.

    Nie żeby były to jakieś pozytywne zjawiska, ja po prawdzie wolałbym być Sądzony z par excellence magii niż z takiego spierdolenia, pardon my French.
  • A jednak magia jest gorsza.
    Bynajmniej takiego zdania jest (był?) Kościół. Los wrzucał tu taki artykuł o średniowieczu abp. Wielkusa i on wymieniał tam przypadki zastosowania kaesa i nikt nie dostał za herezję - wszyscy za kabałę.
  • trep napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Francuzi tłumaczą dosłownie: Pays-Bas
    No tak, najwyższe wzniesienie to chyba 300 metrów?
    Najwyższymi górami są katedry.
  • +++
    wspominając że bł Stefan Wyszyński modlił się za swoich oprawców.
  • Znałam ją. Krótko i dziwnie.
    +++
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.