Skip to content

Typer fatimski - co i jak zostanie poświęcone?

PNiPNi
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Co i jak poświęci mieszkaniec domu św. Marty w najbliższy piątek?

Wg mnie poświęci naród Ukraiński, być może wyliczony wśród innych. Trudno też będzie ze względów obecnej konstytucji spełnić warunek o łączności z biskupami.

Komentarz

  • Łączność?
    Na timsach
  • Można też obstawiać warunków będzie spełnionych:
    • w jedności z biskupami świata
    • poświęcenie
    • Rosji
    • Niepokalanemu Sercu Maryi
    • (dodatkowo rok 30) Niepokalanemu Sercu Jezusa i Maryi
    • (dodatkowo rok 30) po ustaniu rozpowszechniania błędnych nauk, ustanowienie nabożeństwa wynagradzającego
    za od 2'49"

    Myślę, że będą cztery i pół. :)
  • @porys: tzn., wychodzi chyba że z wymienionych warunków to żadnego to nie spełnia. Choć nie przeczytałem dokładnie całego tekstu a głównie od Thererfore o Mother... To też nie znaczy, że jednak nie zmieni to sytuacji bo zdaje się, że poprzednie poświęcenia też niespełniające wszystkich warunków jednak miały chronologiczne następstwa w świecie.
  • Właśnie nie wiem jak to interpretować:
    Poświęcamy i zawierzamy siebie, Kościół, ludzkość a szczególnie Rosję i Ukrainę.
  • ...nijak, kolejne pseudofatimskie poświęcenie
  • Mnie się podoba - jest krótkie
  • Dopatrzyłem jest o Rosji i Ukrainie to może nawet idziemy na rekord (3,5 - 4 warunki?) jednak ale to trzeba przeczytać jednak dokładnie.
  • Znalazła się wzmianka o Rosji!
    Ale, żeby nie było, że chodzi wyłącznie o Rosję, to dokładamy resztę ludzkości, siebie, Kościół i Ukrainę.
  • Polityka.

    Ale co zrobić. Dla mnie to nie istotne, jeśli spełnia życzenie Przenajświętszej Panienki - a czy spełnia? Nie mam pojęcia. Niech mądrzejsi objaśniają.
  • Z grubsza spełnia.
  • No doczytałem, wg mnie jest 3,5 - 4 w zależności jak ma z tą łącznością z biskupami - tzn z kolegialnością. Nie widzę nic o ustanowieniu nabożeństwa wynagradzającego ale może wcześniej było ustanowione i nie rozumiem jak jest z tym warunkiem o Sercu Pana Jezusa, czyli dwa dodatkowe warunki z 30 roku. W ogóle w zasadzie nie rozumiem jak można uznać objawienie które nie skończyło się i były kolejne jego części.

    Ciekawe jakie będą skutki takiego poświęcenia. Po tych poprzednich poświęceniach były, tu można przeczytać: https://sekretariatfatimski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=407:czy-jan-pawe-ii-w-dniu-25-marca-1984-r-powici-rosj-niepokalanemu-sercu-maryi&catid=6&Itemid=35

    Jak dla mnie cudem by było zakończenie/zmiana pontyfikatu na katolicki, bo ten teraz jest mega przesiąknięty komunizmem.
  • Nie czujecie niestosowności tego wątku?
    Troll podpuszcza.
  • KAnia napisal(a):
    Nie czujecie niestosowności tego wątku?
    Troll podpuszcza.
    Możliwe, ale przynajmniej z zalinkowanego artykułu wyciągnąłem bardzo stosowny fragment:

    Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
    - czy codziennie odmawiam jedną część różańca?
    - czy w pierwsze soboty odprawiam nabożeństwo wynagradzające niepokalanemu sercu Maryi?
    - czy świadomie podejmuję dzieła pokutne w intencji nawrócenia grzeszników?

    to jest wezwanie Maryi skierowane do każdego z nas!
    czy świat je wypełnia? w Polsce mniej niż 30% parafii. w świecie jeszcze mniej.
    nie wypełniamy tego, o co prosi każdego z nas Maryja, a domagamy się od Papieża kolejnego aktu poświęcenia Rosji!
    niech każdy z nas wypełni to, co do niego należy!


    Także teges.
  • Ze względu na moje ograniczenie intelektualne lubię sprawy stawiać prosto, toteż pytam:

    Czy z cycowanego wyżej tekstu ma wynikać:
    a) że dopóki każdy człowiek na Ziemi nie będzie codziennie odmawiał jednej części różańca, w soboty odprawiał nabożeńśtwo wynagradzające i podejmował świadomie działania pokutne, papież nie powinien poświęcać rosji NSM?
    b) że dopóki każdy człowiek na Ziemi nie będzie codziennie odmawiał jednej części różańca, w soboty odprawiał nabożeńśtwo wynagradzające i podejmował świadomie działania pokutne, nikt nie powinien domagać się od papieża poświęcenia rosji NSM?
    c) jakiś inny wniosek (ale nie dotyczący nas, tylko dotyczący poświęcenia przez papieża rosji NSM)?
  • KAnia napisal(a):
    Nie czujecie niestosowności tego wątku?
    Troll podpuszcza.
    "Ciekawe" wyobrażenie Maryi wyłania się z postaw i oczekiwań Specjalistów ds. Zawierzania.

    Jej chwały to nie ujmie, ale ile zbędnego zamętu tutej, dookoła...
  • edytowano March 2022
    Uważam za wysoce niestosowny taki a nie inny tytuł wątku, a znając (wszyscy) kolegę @PNi conieco w temacie wiary katolickiej (czyli że to de facto wątek o Franciszku)
    jestem:
    • albo za zmianą tytułu
    • albo za zamknięciem wątku.

    Wpisujcie, proszę, miasta.

    romeck: zmiana tytułu

    (bo sam już w Wordzie założyłem taki wątek, ale tyle tego jest, kiedy zacząłem studiować... więc wciąż nie zfforumowałem...), za poważna to sprawa jest by się "bawić" poświęceniem.
  • Narzucona na początku perspektywa czyni wątek nienaprawialnym. Tytuł to detal.

    Workuta, rep. Komi.
  • Mam też wrażenie, że kol. PNi przekroczył cienką czerwoną linię i z tej okazji należy mu się urlop. Mamy zarzuty wobec Papieża ale żaden zarzut nie uzasadnia pogardliwego słownictwa w stylu "mieszkaniec domu św. Marty."
  • natenczas napisal(a):
    Narzucona na początku perspektywa czyni wątek nienaprawialnym. Tytuł to detal.

    Workuta, rep. Komi.
    W sumie tak jest...
    w takim razie ZAMYKAM wątek.
Ta dyskusja została zamknięta.