Skip to content

Mole

loslos
edytowano March 2015 w Poradnik
Znalazłem kilka w szafie, jeden próbował chodzić w moim płaszczu mimo że nie jego rozmiar. Co robić?

Komentarz

  • Lawenda, silnie pachnące mydła, ekstrakty cedrowe u mnie działają
  • Ozonowanie mieszkania
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Ozonowanie mieszkania
    Na początek szafy. :)
  • Sprawę dezynsekcji warto polecić fachowcom.
    image
  • edytowano April 2022
    Puste butelki po perfumach też pomagają. Wsadzić pomiędzy ciuchy.
  • Hehe, w ogóle w temacie odrobaczania domów to Amerykanie mają podejście totalne gdyż porządnie robali z drewnianego domu inaczej nie da się wyplenić. Zawijają cały dom w folię i wpuszczają do środka gaz.

  • edytowano April 2022
    Przemko napisal(a):
    Hehe, w ogóle w temacie odrobaczania domów to Amerykanie mają podejście totalne gdyż porządnie robali z drewnianego domu inaczej nie da się wyplenić. Zawijają cały dom w folię i wpuszczają do środka gaz.
    W Polsce ta technika też jest stosowana. Kosztuje kilkanaście tysięcy za dom, a raczej kosztowała jakiś czas temu.

    A na mole moja Żona stosuje z sukcesami lawendę w woreczkach w każdej szafie.
  • Zależy ile ich jest. Jak są sporadycznie, czyli był jeden, to wystarczy jakieś lawendy i ew. dostępne chemikalia.
    Jeśli ich jest lub będzie dużo - to może być konieczne skorzystanie ze specjalistycznej firmy, nas coś takiego kosztowało kilka lat temu kilkaset złotych, ale pomogło.
  • Warto wynieść na dwór (na balkon) wełniane rzeczy, dobrze przetrzepać i zostawić na kilka godzin, coby się przewietrzyły. A w tym czasie umyć wewnątrz szafę szmatką nasączoną wodą z octem.
    Noji umieścić potem w szafie kulki antymolowe, lawendę, odpakowane kostki mydła na półki.

    Podobno skuteczne jest ziółko pt. bagno - położone na dno szafy.
  • Warto zobaczyć skąd się wzięły, do nas przybywały elementy stada pierwotnego od sąsiadki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.