Skip to content

Głód

PNiPNi
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Była plandemia, teraz jest wojna, będzie grany głód. Ceny żywności rosną już od trzech lat, pszenica zdrożała 2 - 3 razy w tym czasie, ostatnio oczywiście skokowo. Przyczynami realnymi i narracyjnymi są jak do tej pory zmiany klimatyczne, pandemia, dziś doszła wojna a jeszcze w Chinach wymyślono politykę zero-covid. Chiny nie ekportują za dużo żywności ale wszystko jest obecnie powiązane więc jak zabraknie części do traktorów czy komputerów do liczenia ziaren.

Owszem w tle jest realny problem globciowy, który na dziś zdaje się daje 350 mln ludzi zagrożonych suszą w Indiach, 17 mln w USA, susza jest na rogu Afryki, w Polsce też mamy suszę choć tego jeszcze nie widać itd. Być może wojna jest jedynie przykrywką do przyśpieszenia głodu na świecie. Być może Putin był jedynie zadaniowany do wojny która nie ma dla niego żadnego sensu ale ma sens wywołania głodu szybciej i bardziej gwałtownie. Może po prostu wie, że to jest jego metoda nacisku na Zachód. Kto wie.

Jeśli głód się uda to nie będzie to żarty w typie pandemii a mogą być to realne zagrożenia i rozruchy, Afryka może ruszyć na Europę. Wtedy też program e-nadzoru ruszy i nikt nie będzie protestował że na e-kartki będzie mógł kupić chleb dla przeżycia.

Jest wy też jakaś sprawiedliwość, nie pościło się to się będzie głodować, nie chciało się leczyć medycyną tradycyjną a chciało się łatwych pigułek to będzie się miało głód.

Komentarz

  • Dlaczego pomimo zbanowania widzę główny wątek założony przez tego cymbała ?
  • No dobrze, na życzenie forumowego ludu.
  • Otwórz lodówkę i się najedz a nie nas trujesz tematami prosto z wrealu24
  • Czy to będzie teraz nowy hit zadaniowanych kont? Nie mówię o Koledze PNi, bo mam wrażenie, że on to z innych powodów udostępnia, ale widzę ostatnio zalążki takiego trendu np. na tt.
  • Znaczy ja się tylko pytałem o skuteczność plonka. Sam fakt wpuszczania takich bzdur mnie irytuje okrutnie, kiedy nie widzę to nie widzę. A reszta jak tam sobie chce.
  • - Ależ proszę pana! Żydzi się rzezają!
    - A jak ja powiedziałem??!?
  • edytowano May 2022
    Exspectans napisal(a):
    Czy to będzie teraz nowy hit zadaniowanych kont? Nie mówię o Koledze PNi, bo mam wrażenie, że on to z innych powodów udostępnia, ale widzę ostatnio zalążki takiego trendu np. na tt.
    Być może jest to jest przygotowanie pod atak na współpracę Polski z Ukrainą w dziedzinie transportu żywności. Odessa i inne porty morskie nadal zablokowane przez Sowieta.
  • JORGE napisal(a):
    Znaczy ja się tylko pytałem o skuteczność plonka. Sam fakt wpuszczania takich bzdur mnie irytuje okrutnie, kiedy nie widzę to nie widzę. A reszta jak tam sobie chce.
    Aaaa, pląk nie działa na wpisy otwierające wątek. Ale poprawiłem banem i teraz już będzie dobrze.
  • janosik napisal(a):
    Otwórz lodówkę i się najedz a nie nas trujesz tematami prosto z wrealu24
    - Halina - ja chodzę z tobą nie na żarty...

    - To się nażryj!
  • Ale faza.
    Pląki i bany to jednak higiena jest.
  • Szef Banku Anglii Andrew Bailey powiedział podczas poniedziałkowego przesłuchania w parlamencie w Londynie, że wzrost kosztów żywności może mieć "apokaliptyczne" konsekwencje dla najbiedniejszych części brytyjskiego społeczeństwa, jak i całej globalnej gospodarki.

    - To poważne zmartwienie nie tylko dla naszego kraju, ale także dla całego rozwijającego się świata – dodał. Szef brytyjskiego banku centralnego przekonywał, że kraje muszą robić wszystko, aby pomóc uwolnić przepływ surowców rolnych. Chodzi przede wszystkim o zakończenie wojny i blokady ukraińskich portów przez Rosjan. - Ukraina ma zapasy żywności, ale w tej chwili nie może ich eksportować – wyjaśniał Bailey.

    Te słowa nie wzięły się znikąd. W poniedziałek bowiem kontrakty na pszenicę wzrosły o ok. 6 proc. W ciągu ostatnich 10 dni o blisko 20 proc.

    "Cena pszenicy gwałtownie wzrosła w poniedziałek, po tym jak Indie ograniczyły jej eksport w celu zachowania bezpieczeństwa żywnościowego" - przekonują analitycy XTB.
    Indie zakazują eksportu pszenicy

    W weekend Indie, które są drugim co do wielkości producentem pszenicy na świecie, ogłosiły zakaz eksportu tego surowca rolnego po najgorętszym marcu w historii oraz w związku z dalszymi skutkami wojny rosyjsko-ukraińskiej. Produkcja spadła o 3 mln ton z 106 mln ton w zeszłym roku, podczas gdy ceny na rynku krajowym wzrosły od 20 do 40 proc.
  • edytowano May 2022
    Cóż, tego problemu mogłoby już dawno nie być dzięki postępom inżynierii - cieszymy się z medycyny, mostów, domów, dróg, samochodów i komputerów, ale jedzenia od inżynierów nie weźmiemy. Wojna na Ukrainie mocno nadszarpnęła reputację tych bandytów z Greenpeace - czas to pociągnąć dalej. Greenpeace ma na rękach nie tylko krew Ukraińców, również śmierć i zdrowie dzieci z Afryki i Azji.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryż_złoty
  • Pojawiły się w sieci takie wykresiki, nieco sprzeczne z obowiązującą narracją. Oczywiście viadomix, że w sieci można znaleźć różne rzeczy, toteż pytanie, czy denialiści nieantropogenicznych przyczyn zmian klimatycznych potrafią to wytłumaczyć?

    https://climatlas.com/tropical/

    https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rsta.2021.0285

    Figure 2. Evolution of the percentage of world surface area affected by different typologies of drought severity based on the 12-month SPI. The magnitude of change and significance of the trend were assessed with the 12-month SPI data of December (one data per year) in order to remove the effect of temporal autocorrelation that characterizes long SPI timescales. The magnitude of change was calculated by a linear regression between time (independent variable) and the percentage of global land areas affected by drought (dependent variable)

  • Przecież to oczywiste. Wahania w pogłowiu bydła i nierogacizny.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.