Skip to content

James Caan pożegnał się z tym światem.

edytowano March 2015 w Kultura
W połowie kariery mniej więcej zmienił emploi i zaczął grać schwarzcharakterów - wcześniej raczej role pozytywne.

Zapamiętamy go jako Sonny'ego, Hazardzistę, takiego złodzieja z filmu Manna (Peterman będzie wiedział) a potem rywala Klatki z komedii romantycznej i zdrajcę z jakiegoś filmu ze Schwartzeneggerem.

Komentarz

  • Pisarza z mizerii.
  • R. I. P.

    Dama w klatce, El Dorado, Deszczowi ludzie, Ojciec chrzestny, Hazardzista, Funny Lady, Rollerball, Elita zabójców, O jeden most za daleko, Przybywa jeździec, Złodziej, Kamienne ogrody, Alien Nation, Misery, Krew z krwi, kość z kości, Egzekutor, Poodle Springs, Mickey Niebieskie Oko, Desperaci, Dogville... Kawał historii kina.
  • Ja lubię tę rolkę

  • peterman napisal(a):
    R. I. P.

    Dama w klatce, El Dorado, Deszczowi ludzie, Ojciec chrzestny, Hazardzista, Funny Lady, Rollerball, Elita zabójców, O jeden most za daleko, Przybywa jeździec, Złodziej, Kamienne ogrody, Alien Nation, Misery, Krew z krwi, kość z kości, Egzekutor, Poodle Springs, Mickey Niebieskie Oko, Desperaci, Dogville... Kawał historii kina.
    A tego, o który ja pytałem, nie wymieniłeś. To Złodziej - The Thief.
  • los napisal(a):
    Ja lubię tę rolkę

    image
    Dzisiaj nie przeszłaby cenzury.
  • los napisal(a):
    Ja lubię tę rolkę

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Klasyka. Na Brooksa w szczycie formy nie było mocnych.
  • No tak, El Dorado.
  • O! O jeden most za daleko! Zapomniałem o tym a to była najciekawsza rola w filmie.
  • +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jeszcze Dick Tracy i Dla naszych chłopców, zdecydowanie ciekawe filmy.
  • Miesiąc miodowy w Vegas. Z tego filmu zapamiętałem tylko dialog Caana:
    - Skoczył dla niej [ze spadochronem]? Eh, przepadło.
  • Dicka widziałem, ale strasznie dawno i Caana nie pamiętam. Tego drugiego nie.
  • trep napisal(a):
    Dicka widziałem, ale strasznie dawno i Caana nie pamiętam. Tego drugiego nie.
    Grał jednego ze zdeformowanych mafiozów. Aktorzy (wśród nich Hoffman, Pacino i Forsythe) trudni byli tam do rozpoznania - choć akurat Caan chyba najłatwiej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.