Skip to content

Układanka

loslos
edytowano July 2022 w Forum ogólne
Mamy trzy kropki:

• Brexit,
• Inwazja Rosji na Ukrainę,
• Molestowanie Polski przez UE.

Ktoś połączy?
«1

Komentarz

  • Od dawna miałem takie wrażenie.
  • Diabelski plan.
  • Że Niemcy, Austria (& Węgry), Włochy, Hiszpania to... neoradzieckie neorepubliki?

    Wypluli ciało obce, przywrócili byłe radzieckie stany (2014) i... V Rozbiór Rzeczypospolitej się dokonuje (Białoruś już 'rozebrali')...?

    Kiedy dokonano neopaktu Ribbentow-Mołotow? →Merkel-Putin?



  • Że Brexit był powtórką z rozrywki to oczywista. Prusactwo tak ma że nie potrafi współpracować z równym. (Patrz Austryja 1866)
  • A Żaby jak to oni jak dzieci we mgle.
  • los napisal(a):
    A Żaby jak to oni jak dzieci we mgle.
    ciekawe czy się obudzą?
  • Nic na to nie wskazuje.
  • Tzn. jak będzie za późno. Dobre chociaż, że anglosasi się obudzili.
  • Właśnie nie, angolska ucieczka to jest właśnie to, do czego Niemcy dążyli.
  • los napisal(a):
    Właśnie nie, angolska ucieczka to jest właśnie to, do czego Niemcy dążyli.
    Kacap pomógł w Brexicie z wielką chęcią.
  • edytowano July 2022
    No, ale teraz starają się wrócić. Nawet była jakaś propozycja sojuszu Uk, Polski i Ukrainy.
  • Odnoszę wrażenie, że komuś się nie podoba wspólny europejski dom od Lezbony po Władykawkaz.
  • Klub Rekonstrukcji Historycznej A.D. 1914?
  • Raczej 1837-1871 albo 1939-1941.

    Dwie rzeczy trzeba najpierw zrobić - wypchnąć Anglików z Europy, co AD 1937 załatwiło prawo salickie w Hanowerze oraz zgnieść państwa buforowe między Rosją a Niemcami. W drugiej kolejności spuszcza się wpierdol Francy i już Niemcy oparte o Rosję spokojnie mogą rządzić Europą - póki się przyjaciele nie pokłócą.

    Teraz robi się ciekawiej123, bo wszystko wskazuje na to, że wpierdol dostanie Rosja. Dla Niemców to największa katastrofa od AD 1945. Icoteras?
  • los napisal(a):
    Właśnie nie, angolska ucieczka to jest właśnie to, do czego Niemcy dążyli.
    Pytanie czy Niemcy sami dążyli („zgodnie z naturą” - tak), czy to też fragment układanki Monsieur Putaina?

    Nie wiem.
  • Zgodnie z naturą i zgodnie z dobrze pojętym interesem a Monsieur Putainowi też to się podobało. Polityka.
  • los napisal(a):
    Właśnie nie, angolska ucieczka to jest właśnie to, do czego Niemcy dążyli.
    Tak, pisaliśmy już tu o tym, Niemcy wypchnęły Angoli z UE. Z punktu widzenia prowadzenia swojej długoterminowej polityki - nie mieli wyjścia. Trochę podobnie jest z nami, tyle że wobec nas mogą być przewidziane dwa scenariusze, pierwszy to trwałe zainstalowanie niemieckiego rządu, a jeżeli nie wyjdzie to won, to jest drugi scenariusz.

    To się skończy wojną.
  • edytowano July 2022
    los napisal(a):
    A Żaby jak to oni jak dzieci we mgle.
    Od połączenia trzech kropek ( bo to jakby oczywizda oczywizdość) ciekawsze jest rozeznanie tła.

    Konkretnie : odpowiedz na pitanie co widzą Bałtowie, co Szffedzi i 0,5l Finlandii, co widać z Rumunii, etc.

    Śledzenie ćwierkowego konta b. Prezydenta Estonii Hendrika Ilvesa wskazuje że on to (jeszcze bardziej od żab) pijane dziecko we mgle. Taki pierwszy przykład z brzegu.
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Właśnie nie, angolska ucieczka to jest właśnie to, do czego Niemcy dążyli.
    Tak, pisaliśmy już tu o tym, Niemcy wypchnęły Angoli z UE. Z punktu widzenia prowadzenia swojej długoterminowej polityki - nie mieli wyjścia. Trochę podobnie jest z nami, tyle że wobec nas mogą być przewidziane dwa scenariusze, pierwszy to trwałe zainstalowanie niemieckiego rządu, a jeżeli nie wyjdzie to won, to jest drugi scenariusz.

    To się skończy wojną.
    Kogo z kim?

    Bo po drodze jest jeszcze rozjazd pomiędzy poszczególnymi niewolnikami strefy ojro. Jeszcze się nie zaczęły bankructwa w Club Medzie (było tłumaczone co to, więc pozwalam sobie na skrót myślunkowy) i wyciąganie topielców z bagna za uszy.

  • Oczywistość, już tutaj było to podnoszone.
    Natomiast dopiero dziś uderzyło mnie, jak bardzo negocjacje premiera Morawieckiego z unią niemiecką w sprawie rzekomo "praworządności", a w istocie "zagłodzenia Polski" w latach 2021-2022 przypominają negocjacje ministra Becka w sprawie żądań niemieckich wobec Polski w latach 1938-1939.
    Polska przekonana, że można się dogadać, wykazująca maksimum dobrej woli - do pewnego momentu. I Niemcy - od początku nieuczciwe w negocjacjach i wysuwające coraz bardziej bezczelne żądania.
  • @KAnia - bardzo mi się podoba to porównanie.
  • Kogo z kim ? A różne mogą być konfiguracje, będą się też zmieniały w czasie. Na pewno my nie mamy żadnego wspólnego interesu z Niemcami, nigdy nie będą traktować nas jako równego partnera, Więc pomimo obopólnych korzyści ze współpracy gospodarczej wszystko się właśnie załamuje. I przeistoczy się w regularną wrogość.

    Ale nawet nie o to. Europa się dzieli, na bank nie wylądujemy w obozie wspólnie z Niemcami. A z kim to nie wiem.

  • Brzost napisal(a):
    @KAnia - bardzo mi się podoba to porównanie.
    Ale jednak chyba sytuacja jest i pod pewnymi względami inna. Dziś Niemcy to tłusty kocur, niekoniecznie ruchawy, ze słabo zmotywowanym społeczeństwem. Brak w nich tego co mieli przed wojną, nie wiem pasjonarności (tak ?).
  • Bo historia po raz drugi powtarza się jako farsa.
  • JORGE napisal(a):
    Kogo z kim ? A różne mogą być konfiguracje, będą się też zmieniały w czasie. Na pewno my nie mamy żadnego wspólnego interesu z Niemcami, nigdy nie będą traktować nas jako równego partnera, Więc pomimo obopólnych korzyści ze współpracy gospodarczej wszystko się właśnie załamuje. I przeistoczy się w regularną wrogość.

    Ale nawet nie o to. Europa się dzieli, na bank nie wylądujemy w obozie wspólnie z Niemcami. A z kim to nie wiem.

    Może tym razem Niemcy planowali robić swoje bez użycia wojska, ale przecież już zapowiedzieli zbrojenia. Czas się kończy?
  • Niemcy nie mają dość swoich ludzi do tej roboty, chyba że uzbroją wojowników pustyni biorących socjal.
  • peterman napisal(a):
    Niemcy nie mają dość swoich ludzi do tej roboty, chyba że uzbroją wojowników pustyni biorących socjal.
    Najemników z Rosji będą mieli
  • Na tym m.in. polega ta symbioza. Ale Kraby, Twarde i Pioruny się postarają, by tych najemników było odpowiednio mniej.
  • JORGE napisal(a):
    Ale jednak chyba sytuacja jest i pod pewnymi względami inna. Dziś Niemcy to tłusty kocur, niekoniecznie ruchawy, ze słabo zmotywowanym społeczeństwem. Brak w nich tego co mieli przed wojną, nie wiem pasjonarności (tak ?).
    Pod pewnymi względami inna, pod innymi - taka sama.
    Pewnie że społeczeństwo słabo zmotywowane, ale "elity" równie pyszne, butne i bezczelne. I równie zachłanne.
    Tyle że dziś nie będą grozić wojną - wiedzą doskonale że im samym się to nie opłaca, a i Polacy walczą lepiej niż to wygląda na papierze.
    Natomiast zrobią absolutnie wszystko by swoje cele osiągnąć innymi środkami, i nie cofną się przed niczym. A społeczeństwo? Oni nawet nie muszą wiedzieć o co chodzi. Zresztą - zwykle społeczeństwa nie rozumieją o co chodzi władzy.
  • edytowano July 2022
    los napisal(a):
    1. Brexit,
    2. Inwazja Rosji na Ukrainę,
    3. Molestowanie Polski przez UE.
    AD. 1 - Myślałem, że tu chodzi o wąsko rozumiany interes ekonomiczny (tracimy płatnika netto ale zyskujemy przez wypchnięcie konkurenta poza wspólny rynek) , a tu okazuje się, że plan mógł zakładać zunifikowaną, scentralizowaną władzę, bez żadnej demokratycznej kontroli. To mi umykało.
    AD. 2- to chyba inny puzelek, bo Putin zachował się jak niecierpliwy mużyk i złamał ustalenia. Dlatego o tym wiemy.
    AD 3 - Patrz p.1 oraz chęć podzielenia się kosztami stylu życia Club Med, bo doskwierają naszym sąsiadom.
    Kropki podobne, ale w mojej ocenie nie identyczne.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.