Skip to content

Napiszmy wspólnie scenariusz filmu!

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Propozycja : napiszmy wspólnie scenariusz filmu opartego na prawdziwej historii procesu ks.prof.D.Oko i  ks. J.Stöhr-a (opisanej np tu :   «Za kulisami procesu ks.prof. D.Oko i ks. J.Stöhr-a»
estanyzjednoczone.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2758
Zanim ks.prof.D.Oko sam opisze swe przygody w Niemczech, napiszmy wspólnie scenariusz filmu - mniej więcej - na podstawie owych wydarzeń! Roboczy tytuł filmu mógłby być np. taki: „Kontratak Bractwa Dziewięciu Przykazań”. Zapraszam wszystkich do współpracy z pomysłami, sugestiami (porozmawiajcie o tym wokół siebie!)... Oto kilka pierwszych idei:

Logline
Konflikt między księdzem nowej religii „Kościół IX Przykazań”, będącym jednocześnie kapelanem mafijnej organizacji przestępczej, a tradycyjnym księdzem katolickim
(Uwaga: niektóre szczegóły są lub będą zupełnie inne od opisanych wydarzeń, chociaż inne mogą im odpowiadać. Tak więc bohaterów filmu nie można utożsamiać z faktycznie istniejącymi osobami. Będą się nimi jedynie inspirować - w mniejszym lub większym stopniu. Sam film ma raczej na celu pokazanie pewnych istniejących mechanizmów społeczno-religijnych i poprzedzony zostanie tradycyjnym ostrzeżeniem, że „wszelkie podobieństwo do realnie istniejących osób jest przypadkowe”).

Synopsis / Streszczenie
Jedna z głównych scen rozgrywa się w gejowskiej saunie. Obecni są szef mafii, jego „consiliere”, kapelan i kilku innych gangsterów (są częściowo rozebrani, resztki luksusowego jedzenia, fantazyjne drinki mogą wskazywać, że jakaś orgia / rozpustna scena dobiega końca, nie jest jasne, czy to tylko „homo / gay” lub „hetero”). Rozmawiają o filmie „Ojciec chrzestny”. Wielkie wrażenie zrobiła na nich scena, w której słynny reżyser filmowy, który odmawia wyświadczenia przysługi szefowi mafii, budzi się przerażony w łóżku z odciętą głową ulubionego rumaka. Zadają sobie pytanie « Jak my byśmy to zrobili? Jak my na ich miejscu byśmy złożyli mu taką „ofertę nie do odrzucenia”? » Ich kapelan skarży się, że ma problem z pewnym tradycyjnym księdzem (tj. księdzem z jakiegoś tradycyjnego kościoła chrześcijańskiego „Dziesięć Przykazań”), który krytykuje go na wszelkie możliwe sposoby, ustnie i pisemnie. Szef mafii zgadza się mu pomóc. Ale jak ?
Gangster1: Połamię mu kości. To go przekona by dał ci spokój...
Gangster2: Lepiej porwać kogoś z jego rodziny...
Szef: Zamknijcie się, wy dwaj!
Ktoś mówi: Trzeba mu przedstawić „ofertę nie do odrzucenia”! Wszystkim podoba się ta propozycja. Tak, to dobry pomysł! Ale jak to zrobić?
Szef do Consiliere: Wymyśl coś...
Consiliere: Musimy sprawdzić jego pochodzenie, przeszłość, życie osobiste. Czy mamy kontakt z policją tam gdzie mieszka? Musimy znaleźć do niego dojście.Trzeba dotrzeć do jego personelu domowego, sprzątaczki, woźnego… On sam może mieć ważnych przyjaciół (policja, sądy… ) – to też trzeba wziąć pod uwagę… Czy mamy jakieś kontakty z którąś z „rodzin” rządzących tym terenem?
Consiliere do kapelana: No i najpierw musisz go pozwać.
Kapelan: Ale pod jakim pretekstem?
Consiliere: Oskarżysz go o „mowę nienawiści”! W końcu on nienawidzi wyznawców naszej nowej wiary, jest prymitywny i zacofany. Tak czy inaczej doprowadzimy do skazania go i zdyskredytowania. A potem zadamy nagły, destabilizujący cios! To będzie jak grom z jasnego nieba! I wtedy będziemy mogli złożyć mu „propozycję nie do odrzucenia”… Niech wie, że nie jest bezpieczny, że jest w naszych rękach! Jednak to może nie być ani łatwe ani tanie…
Szef: Masz rację. Istotnie, musimy złożyć mu „ofertę”, której nie będzie mógł odrzucić. Pamiętaj jednak, aby oszczędzać na razie jego osobę i rodzinę. Zajmij się tym osobiście, consigleire…

P.S.
Terry Nelson, amerykański malarz z Minneapolis (USA) namalował pod wpływem « skandalu w St.Poelten » (opisanego w podanym wyżej linku) obraz „Nawiedzenie w seminarium”. Jak wyjaśnia on na swoim blogu:
« Namalowałem obraz w stylu retablo/ex-voto zatytułowany „Nawiedzenie w seminarium”, oparty na skandalu w seminarium Wolfganga Rothe’a. Bez wątpienia jest to dziwny obraz – ale jest częścią mojej serii o dokumentowaniu seksualnych afer i ich tuszowaniu…. Gazeta na stole z namalowanym niewyraźnym zdjęciem Wolfganga całującego się z klerykiem...”
(patrz:
abbey-roads.blogspot.com/2022/02/catholic-teaching-inciting-hatred.html
i
gloria.tv/post/7gPXFV292yBWCGPV3ipGG4h4A
)
Trzeba kontynuować ten artystyczny pomysł! Sam nie jestem malarzem, więc użyłem do tego komputera. Najpierw dzięki stronie
media.io/
stworzyłem obraz na podstawie zdjęcia tamtego „słynnego pocałunku”. I oto rezultat:
image
https://drive.proton.me/urls/0MH3NRATVM#X01IZOk9peTb
W Internecie jest też sporo darmowych programów typu „text/description to image” (opartych na Sztucznej Inteligencji) ktore tworzą obrazy na podstawie ich opisu. Użyłem następujacych:
craiyon.com/

deepai.org/machine-learning-model/text2img

dezgo.com/

picsart.com/ai-image-generator

aby stworzyć kilka obrazów zainspirowanych „upadkiem whisky-vikara z balkonu ».
A oto kilka wyników, które uzyskałem:

image

image

image

image

image

image

image

image




Mam nadzieję, że będą się podobać...



Otagowano:

Komentarz

  • No nie wiem, kulego o niewielu wpisach.
    Mam nadzieję, że masz dobre intencje ale nie mogę wykluczyć, że w swoim wielgim poście i linkach pod płaszczykiem zabawy chcesz nam tutej przemycić jakieś pedalskie obrzydlistwa w Wielkim Poście. Kręcą cię te klimaty? Bo te "subtelne niuanse", "smakowite detale" jakie już zapodałeś mnie osobiście zniesmaczyły, a ja do delikatnych nie należę.
    Chyba zdajesz sobie sprawę, że żeby wziąść udział w twojej zabawie musimy poznać ocb. a to znaczy zanurkować w szambie. To bełło twoim celem?
    Na tym forumie my się nie jaramy tym syfem, my tu rzygamy tęczą.

    👣

    🐾
    🐾

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    No nie wiem, kulego o niewielu wpisach.
    Mam nadzieję, że masz dobre intencje ale nie mogę wykluczyć, że w swoim wielgim poście i linkach pod płaszczykiem zabawy chcesz nam tutej przemycić jakieś pedalskie obrzydlistwa w Wielkim Poście. Kręcą cię te klimaty? Bo te "subtelne niuanse", "smakowite detale" jakie już zapodałeś mnie osobiście zniesmaczyły, a ja do delikatnych nie należę.
    Chyba zdajesz sobie sprawę, że żeby wziąść udział w twojej zabawie musimy poznać ocb. a to znaczy zanurkować w szambie. To bełło twoim celem?
    Na tym forumie my się nie jaramy tym syfem, my tu rzygamy tęczą.
    + wiele
  • trep napisal(a):
    Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    No nie wiem, kulego o niewielu wpisach.
    Mam nadzieję, że masz dobre intencje ale nie mogę wykluczyć, że w swoim wielgim poście i linkach pod płaszczykiem zabawy chcesz nam tutej przemycić jakieś pedalskie obrzydlistwa w Wielkim Poście. Kręcą cię te klimaty? Bo te "subtelne niuanse", "smakowite detale" jakie już zapodałeś mnie osobiście zniesmaczyły, a ja do delikatnych nie należę.
    Chyba zdajesz sobie sprawę, że żeby wziąść udział w twojej zabawie musimy poznać ocb. a to znaczy zanurkować w szambie. To bełło twoim celem?
    Na tym forumie my się nie jaramy tym syfem, my tu rzygamy tęczą.
    + wiele
    + wiele
  • I w ogóle szacun dla Mordechlaja, że mu się chciało przeczytać.
  • edytowano March 2023
    trep napisal(a):
    I w ogóle szacun dla Mordechlaja, że mu się chciało przeczytać.
    Ja doszedłem do połowy 'logline' i odpadłem. Dopiero po wpisie Mordechlaja, zacząłem czytać dalej. Pół akapitu niżej i odpadłem przy saunie gejowskiej...
    :/
  • A ja popatrzyłam na obrazki i mam wrażenie, że intencja ich wykorzystania jest podobna do intencji wykorzystywania wizerunku i ikonografii św. Sebastiana w pewnych kręgach.

    Zalecałabym czcigodnym adminom czujność.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.