Skip to content

O.Pio nadal nawraca

edytowano September 2023 w Forum ogólne

Shia LaBoeuf uznawany przez wielu za jednego z największych amerykańskich aktorów pochodzi z żydowskiej rodziny. Znany jest również z wielu skandali, oskarżeń, destrukcyjnego trybu życia, a w rezultacie- zaplanowanego samobójstwa, ale - jak wyznał- stchórzył przed autoegzekucją. Dziwnym zrządzeniem losu, powierzono mu rolę Świętego z Pietrelciny. I stał się cud. Ten wykolejony człowiek tak bardzo zakochał się w O.Pio, że przeszedł na katolicyzm i głosi, że to jedyny prawdziwy kościół i jedyna religia dzięki której odzyskał swoją godność i sens życia, którego wcześniej był pozbawiony.

Ciekawe6 co na to nasi celebryci - apostaci?

Komentarz

  • Ciekawie1 Łajka szczeka o tem:

    LaBeouf w 2004 napisał rozdział do książki autorstwa Judea Perla, zatutułowanej I am Jewish, w której opisywał swoją relację z Bogiem, w świetle przestrzegania przykazań judaizmu[30]. W październiku 2014 w wywiadzie dla magazynu Interview powiedział: „Odnalazłem Boga podczas kręcenia filmu Furia. Stałem się chrześcijaninem. [...] Brad Pitt odegrał ważną rolę w pokierowaniu mną przez to”[31].

    W sierpniu 2022 w wywiadzie z biskupem Robertem Barronem LaBeouf wyznał, że podjął decyzję o konwersji na katolicyzm po przygotowaniach do filmu o Ojcu Pio oraz po pobycie w klasztorze kapucynów. Stwierdził, że tzw. Msza Trydencka miała kluczową rolę w jego nawróceniu

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Shia_LaBeouf

  • Chwała Panu! +++

  • Fajny gość!
    I ten jeden

    I ten drugi

  • To aktor, więc ostrożnie.

  • @polmisiek powiedział(a):
    To aktor, więc ostrożnie.

    !!!

  • edytowano September 2023

    Wiadomo, ale w ogóle każdy ma pamiętać że "Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł. "itd.
    Ale i tak radość że człowiek zszedł z drogi zatracenia. Alleluja! Modlić się za braci i siostry trza.

    A propos topowych aktorów hollywoodzkich, to zdarzają się też i stabilni. Ostatnio oglądałem sobie filmik o Garym Sinise, odtwórcy m.in. roli por. Dana Taylora z "Forresta Gumpa". Zresztą za tę rolę go najbardziej lubię. Okazuje się że od już dekad prowadzi działalność charytatywna na rzecz właśnie weteranów wojennych. Pomyślałem sobie, że to chyba fajny facet i zajrzałem na biogram na Wikipedii, z pewną obawą jednakże czy nie ma czasem życia prywatnego w drobiazgach jak to u aktorów, a tu się okazuje że mąż jednej żony, ojciec trójki dzieci, a w dodatku od 2010 convert and practicing Catholic.

  • Dałem lajka po pierwszym akapicie, a potem zapomniałem i po drugim też chciałem dać. Nie da się.

  • Furia to niedoceniony film, bardzo katolicki w przekazie, łącznie z finałową symboliczną sceną gdzie ktoś oddaje życie dla ratowania cudzego życia na skrzyżowaniu dróg.

    • za wytrwałość w nawróceniu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.