Skip to content

thanksgiving day

edytowano November 2023 w Forum ogólne

wszystkim Amerykanom - gratulacje z okazji ww święta
fajnie wiedzieć, że naród jest wdzięczny Bogu

bo to dożynki były.

btw pieczecie indyka?

Komentarz

  • Akurat wczoraj wieczorem robiłem kotlety z indyka, ale mielone więc nie wiem czy się liczy,,, :)

  • ciekawe,
    Black Friday bardziej znany niż Thanksgivingday

  • @MarianoX powiedział(a):
    Akurat wczoraj wieczorem robiłem kotlety z indyka, ale mielone więc nie wiem czy się liczy,,, :)

    My - dzisiaj na jutro. (I kotlety z piersi.) Czyli blackfridayowe na szabat ;)

  • ok
    smacznego!

    ale w pop kulturze
    Wielka Wyprzedaź po święcie dziękczynienia większa niż samo dziękczynienie i wdzięczność z przybycia do ziemi obiecanej dla purytanów

  • A mózgotrzepowniętę było to, że w wigilię blackowego fridaya, czyli w usańskie dziękczynienie, usłyszałem w tv reklamie melodię "mery krismas ewryuan" Shakina stevensa... To już...

  • loslos
    edytowano November 2023

    Xmas jest od razu po Halołyn i kończy się koło nowego roku. Wszyscy niecierpliwie na ten koniec czekają.

  • Kalendarz Adwentowy, notabene niemiecki protestancki wynalazek, zamienia się teraz w Grudniowy Kalendarz Prezentowy.

  • radośc i Joy na de wszy stko

  • @los powiedział(a):
    Xmas jest od razu po Halołyn i kończy się koło nowego roku. Wszyscy niecierpliwie na ten koniec czekają.

    Gdzie tam nowy rok.
    26 grudnia, chociaż sklepy otwarte bo "boxing day" - wszystkie dekoracje, światełka, chujinki, santy, elfy, rudolfy the red deer rendeer, jingle bellsy, bombki, sztuczne śniegi, a najbardziej wkurwiający muzak - madżikli przez noc znikają.
    Jak ci mało Christmas spiritu po Bożym Narodzeniu to tylko nadzieja w Radiu Maryja co daje radę aż do sześciu króli. Ale to tylko dla Polaków. Reszta hołoty celebruje od halołinu do krismasu i szlus.

    👣

    🐾
    🐾

  • Nie jestto ścisłą prawdą, gdyż Żydzi niekontenci, że tak mało hajsu ściągają z gojim w xmas wymyślili summer xmas.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Christmas_in_July

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.