Skip to content

Polska w 1968 r.

edytowano November 2023 w Forum ogólne
romeck:
Ta dyskusja została utworzona z komentarzy wydzielonych z:
[→wpis przed wydzieleniem z Jak rozumieć papieża Franciszka](https://excathedra.pl/discussion/comment/490062/#Comment_490062)
Otagowano:

Komentarz

  • A Czechów w 1968 to napadli Polacy razem z ruskimi, czy komuniści od Gomułki?

  • edytowano November 2023

    rosjanie dowodzący ówcześnie polskim wojskiem. Znowu strugasz jarzębia.

  • edytowano November 2023

    @Tomek powiedział(a):
    A Czechów w 1968 to napadli Polacy razem z ruskimi, czy komuniści od Gomułki?

    a rząd lubelski to sobie sami Polacy wybrali w 1944 czy też jednak został narzucony przemocą przez obce mocarstwo i przyklepany przez inne obce mocarstwa?
    No bo nazistów to sobie Niemcy wybrali sami bez nacisków z zewnątrz.

  • @Tomek powiedział(a):
    A Czechów w 1968 to napadli Polacy razem z ruskimi, czy komuniści od Gomułki?

    1)

    @trep powiedział(a):
    rosjanie dowodzący ówcześnie polskim wojskiem. Znowu strugasz jarzębia.

    2)

    @W_Nieszczególny powiedział(a):
    a rząd lubelski to sobie sami Polacy wybrali w 1944 czy też jednak został narzucony przemocą przez obce mocarstwo i przyklepany przez inne obce mocarstwa?
    No bo nazistów to sobie Niemcy wybrali sami bez nacisków z zewnątrz.

    •••
    A ja jednak mam taki dylemat, że aktualne państwo Polskie uznaje ciągłość państwowości od 1918 przez PRL do dziś. Także prawo międzynarodowe.

    Z tego punktu widzenia to Polska napadła na Czechy.
    Czy Polacy? Nie, nie Polacy.

    →.pdf

  • @trep powiedział(a):
    Znowu strugasz jarzębia.

    Niczego nie "strugam". Jest tu taka funkcja jak "ignoruj". Uprzejmie proszę o zastosowanie, jeśli Kolega ma problemy z emocjami.

  • @romeck powiedział(a):
    A ja jednak mam taki dylemat, że aktualne państwo Polskie uznaje ciągłość państwowości od 1918 przez PRL do dziś. Także prawo międzynarodowe.

    Z tego punktu widzenia to Polska napadła na Czechy.
    Czy Polacy? Nie, nie Polacy.

    A jak odróżniamy Polskę od Polaków? W 1968 całkiem sporo ludzi nawet cieszyło się, że pepikom się uciera nosa. I nie byli to sami komuniści z rodzinami i tym podobni. Siwiec to był absolutny wyjątek.

  • @W_Nieszczególny powiedział(a):

    No bo nazistów to sobie Niemcy wybrali sami bez nacisków z zewnątrz.

    No ale Tuska to już teraz sami Polacy wybrali, nie? Więc żadnego wykrętu nie będzie.

  • Tusk nie napadł na Czechy. Jeszcze.

  • Wojska polskie za rządów Tuska nie najechały Czechosłowacji.

  • Widzę, że obaj pośpieszyliśmy z korektą.

  • @Tomek powiedział(a):

    @W_Nieszczególny powiedział(a):

    No bo nazistów to sobie Niemcy wybrali sami bez nacisków z zewnątrz.

    No ale Tuska to już teraz sami Polacy wybrali, nie? Więc żadnego wykrętu nie będzie.

    "...bez nacisków z zewnątrz.."

  • @los powiedział(a):
    Tusk nie napadł na Czechy. Jeszcze.

    Przecież nie chodzi w tym wypadku o Czechy, ale o numery, które wykręci. Których zresztą Kolega spodziewa się chyba w dużo większym rozmiarze niż ja.

    W ogóle dziwi mnie to skrajne odbicie w drugą stronę. Tyle tu się naczytałem o niewolniczej duszy współczesnych Polaków zdemoralizowanych przez komunizm, mikkizm i inne zarazy, a teraz nagle okazuje się, że Polaków z 1968 to nie dotyczy.

    Jasne, że nie Polacy jako tacy podejmowali wtedy decyzję, ale przekonanie, że dodatkowo tej decyzji stanowczo nie aprobowali wydaje mi się naciągane. Z tego co wiem esbecja i służby wojskowe wtedy dość dokładnie badały nastroje ludności i żadnych obaw nie było, że coś pójdzie nie tak.

  • @Tomek powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Znowu strugasz jarzębia.

    Niczego nie "strugam". Jest tu taka funkcja jak "ignoruj". Uprzejmie proszę o zastosowanie, jeśli Kolega ma problemy z emocjami.

    Bez żadnych emocji pisałem. Od lat widzę, że główną twoją działalnością na forum jest szukanie dziury w całym. To po prostu nie jest ciekawe. Lepiej by było może coś przybliżyć forumowemu społeczeństwu, podzielić się jakimś spostrzeżeniem. No, być jakąś wartością dodaną. Masz ku temu możliwości, jesteś ode mnie dużo inteligentniejszy i dużo bardziej oczytany i zamiast to wykorzystać, jedyne co robisz, to struganie jarzębia. Rzekome analogie są tutaj częstym zabiegiem.

  • @marniok powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    @W_Nieszczególny powiedział(a):

    No bo nazistów to sobie Niemcy wybrali sami bez nacisków z zewnątrz.

    No ale Tuska to już teraz sami Polacy wybrali, nie? Więc żadnego wykrętu nie będzie.

    "...bez nacisków z zewnątrz.."

    Jakich nacisków? Bez problemu zagłosowałem na PiS. Nie rozglądałem się nerwowo, czy zza rogu nie wyskoczy niemiec z pistoletem.

    A jak chodzi o propagandę to tu było wielokrotnie podkreślane, że zdecydowała propaganda skierowana do idiotów. Widocznie więc duża część Polaków to idioci czego PIS Nie wziął pod uwagę. Czy idiotów skreślamy i odtąd ich nie liczymy za Polaków? Można i tak.

    Zdefiniujmy sobie, że Polak to mądry i odpowiedzialny patriota, to nam z definicji wyjdzie, że Polacy nie mogli popierać niczego głupiego ani wrednego i dyskusja będzie bezprzedmiotowa.

  • Aprobowali czy nie, to twoja analogia z warunkami niemieckimi (wypierania nazistowskiej przeszłości z pamięci niemieckiej itd) jest co najmniej naciągana.

  • @trep powiedział(a):
    Od lat widzę, że główną twoją działalnością na forum jest szukanie dziury w całym. To po prostu nie jest ciekawe.

    Forum dyskusyjne to forum na którym się dyskutuje. Dyskusja polega na szukaniu dziury w argumentacji innych dyskutantów. Tak przynajmniej ja uważam. Jeśli dla Kolegi to nie jest ciekawe, to trudno i dalej bardzo uprzejmie proszę o ignorowanie.

  • Z reguły ignoruję, ale czasem aż żal pupę ściska. A czasem z kolei mam nadzieję na poprawę.

  • @W_Nieszczególny powiedział(a):
    Aprobowali czy nie, to twoja analogia z warunkami niemieckimi (wypierania nazistowskiej przeszłości z pamięci niemieckiej itd) jest co najmniej naciągana.

    Jaka analogia? Gdzieś napisałem, że Polacy coś wypierają jak naziści? Chciałem podyskutować o granicach odpowiedzialności zbiorowej. Ale widocznie wyszło nieciekawe szukanie dziury w całym.

    Bardzo przepraszam. Nie wypada tak tuż przed adwentem denerwować bliźnich. Więcej nie będę. Nie każdy musi wszędzie pasować.

  • @Tomek powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Od lat widzę, że główną twoją działalnością na forum jest szukanie dziury w całym. To po prostu nie jest ciekawe.

    Forum dyskusyjne to forum na którym się dyskutuje.

    Ale z dobrą wolą. A bez Praesupponendum św. Ignacego Loyoli nie ma co zaczynać. Przećwiczyłeś do krwi?

  • @Tomek powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):

    @Tomek powiedział(a):

    @W_Nieszczególny powiedział(a):

    No bo nazistów to sobie Niemcy wybrali sami bez nacisków z zewnątrz.

    No ale Tuska to już teraz sami Polacy wybrali, nie? Więc żadnego wykrętu nie będzie.

    "...bez nacisków z zewnątrz.."

    Jakich nacisków? Bez problemu zagłosowałem na PiS. Nie rozglądałem się nerwowo, czy zza rogu nie wyskoczy niemiec z pistoletem.

    A jak chodzi o propagandę to tu było wielokrotnie podkreślane, że zdecydowała propaganda skierowana do idiotów. Widocznie więc duża część Polaków to idioci czego PIS Nie wziął pod uwagę. Czy idiotów skreślamy i odtąd ich nie liczymy za Polaków? Można i tak.

    Zdefiniujmy sobie, że Polak to mądry i odpowiedzialny patriota, to nam z definicji wyjdzie, że Polacy nie mogli popierać niczego głupiego ani wrednego i dyskusja będzie bezprzedmiotowa.

    Strugasz tym razem wariata czy co?

    Niemcy wybrali sobie nazistów BEZ NACISKÓW Z ZEWNĄTRZ.
    Polacy tego komfortu byli pozbawieni wybierając tuska.

  • @trep powiedział(a):
    Wojska polskie za rządów Tuska nie najechały Czechosłowacji.

    A Słowacja z III Rzeszą napadła na Polskę!

    •••
    Wątek na tysiąc wpisów...

  • @Tomek powiedział(a):

    Jaka analogia? Gdzieś napisałem, że Polacy coś wypierają jak naziści? Chciałem podyskutować o granicach odpowiedzialności zbiorowej. Ale widocznie wyszło nieciekawe szukanie dziury w całym.

    Odniosłem wrażenie, że twój wpis o Polakach napadających na Czechów odnosił się do bezpośrednio wcześniejszej dyskusji na wątku, z którego wyodrębniono niniejszy wątek. Np do tego wpisu:

    @romeck powiedział(a):

    A zaczęło się od jej wpisu, gdzie użyła słowa "naziści" zamiast "niemcy" w kontekście obozu koncentracyjnego w Auschwitz

    Niezbędne jest przekazywanie wiedzy o czeluści piekieł, jaką naziści zgotowali światu, młodemu pokoleniu. Na Pamięci buduje się Przyszłość. Moja Mela bardzo chciała odwiedzić Auschwitz, a teraz organizuje wyjazd dla swojej klasy ze szkoły szwajcarskiej w Rzymie

    Rozgorzała dyskusja.

    Takżetak... Zwolniona za to z TVP.

  • Także odniosłem takie wrażenie. Stąd też wydzielenie bokotematu.
    →po wpisie

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.