Skip to content

Raport i co może K-K...

Byliśmy w mylnym błędzie:

@los powiedział(a):
A to on kiedy był odwrócony? Z tego co wiem, to tłumaczenie Millera raportu Szojgu-Anodiny cały czas było oficjalnym stanowiskiem państwa polskiego. I był tu mój jedyny zarzut do PiS o charakterze zasadniczym.

Otóż nie.
W zasadzie wystarczy przeczytać hasło (bardzo "oględnie" sformułowane) w Wikipedii "Podkomisja do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej", czyli podkomisji AM, żeby się o tym przekonać.
Jak było, w skrócie:
1. Raport Millera został unieważniony w 2018 r po wykazaniu fałszu w jego ustaleniach (tzw. Raport techniczny).
2. Do czasu opublikowania w ub. roku Raportu komisji AM Polska nie miała oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
3. Obecnie jedynym oficjalnym stanowiskiem Polski w tej sprawie jest Raport Podkomisji AM.
4. Żaden urzędnik (nawet prezydent) nie ma prawa tego Raportu zmieniać/unieważniać. To co zrobił K-K jest kolejnym przykładem na całkowicie bezprawne działania ekipy 13grudnia.
5. Jedyną drogą na zmianę Raportu jest powołanie nowej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która udowodni fałsz Raportu AM.
6. Komisję taką powołuje minister ON, ale potem jest ona całkowicie niezależna (od rządu, sejmu, prezydenta itd.)

Oczywiście te wszystkie prawne prawności są międzynarodowe.
Przypominam pierwsze matactwo Tuska, który umówił się z Putinem, że przyczyny katastrofy będzie badała PKBWL Lotnictwa Cywilnego (zupełnie inne ciało) w oparciu o konwencję chicagowską.
Potem były kolejne (matactwa i decyzje), których tu nie muszę przypominać.

Nie mam pojęcia, czy świat zaakceptuje kamyszowy rympał, bo już od dawna świata nie pojmuję.

Komentarz

  • edytowano 8 February

    Oczywista oczywistość, że ani K-K, ani żaden inny urzędnik nie ma prawa rozwiązywać P Komisji BWLLP. Powołuje, ale rozwiązać nie może, he, he,...

    Jeszcze jedno - Kaczyński jak ognia unikał tematu Smoleńska. Aż dziw, że Raport AM (wraz z tysiącami załączników) został opublikowany i powieszony na stronie MON.
    Obecnie wokół zamachu ponownie nakręcana jest spirala nienawiści przez tuskowe marionetki.

  • @Maria powiedział(a):
    Nie mam pojęcia, czy świat zaakceptuje kamyszowy rympał

    Oczywiście że tak. Jest to wyjaśnione w filmie Smoleńsk: Amerykanin wylicza długą listę polskich zaniedbań w wyjaśnianiu katastrofy, bohaterka go pyta, dlaczego więc Ameryka nie reaguje. Amerykanin odpowiada: To wasz prezydent, nie zrobimy więcej niż wy.

  • @Maria powiedział(a):

    Jeszcze jedno - Kaczyński jak ognia unikał tematu Smoleńska.

    I to jedno skasowało wszystkie pozostałe niebagatelne zasługi. Polityka to niewdzięczny zawód.

  • edytowano 9 February

    naboku
    Cytat w poście otwierającym nowy wątek pochodzi → stąd, o nowym ministrze obrony narodowej kosiniaku-kamyszu; i następne 14 postów

  • @Maria:
    Byliśmy w mylnym błędzie:

    Dziękuję za wypunktowanie!

  • edytowano 9 February

    @Maria powiedział(a):

    1. Obecnie jedynym oficjalnym stanowiskiem Polski w tej sprawie jest Raport Podkomisji AM.
    2. Żaden urzędnik (nawet prezydent) nie ma prawa tego Raportu zmieniać/unieważniać. To co zrobił K-K jest kolejnym przykładem na całkowicie bezprawne działania ekipy 13grudnia.
    3. Jedyną drogą na zmianę Raportu jest powołanie nowej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która udowodni fałsz Raportu AM.
    4. Komisję taką powołuje minister ON, ale potem jest ona całkowicie niezależna (od rządu, sejmu, prezydenta itd.)

    Oczywiście te wszystkie prawne prawności są międzynarodowe.

    Teoretycznie tak.
    Ale Zjednoczone Koryto ma tera grubszą pałę więc zrobią co będą chcieli.

    @romeck

    • to może przenieś to do tamtego wątku albo innego wątku o Smoleńsku
    • popraw linkie

    👣

    🐾
    🐾

  • Jest dobrze.
    Poprawiłem :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.