Skip to content

Sosnowiec się doczekał biskupa

Bp Artur Ważny, podobno kilku odmówiło. Oby szło ku lepszemu.

Komentarz

  • Nie ma się co dziwić - owa diecezja to istna puszka z Pandorą i stajnia z Augiaszem

  • No cóż ja mieszkam na terenie (wprawdzie w części małopolskiej), znam wielu księży i nie potwierdzam. No chyba że jestem mało spostrzegawczy.

  • Od znajomego x słyszałem, że jak dostał od swojego biskupa propozycję ratowania sytuacji w jednej parafii (problemy finansowe) i czy to jest zgodne z jego planami, to odpowiedział że jakby jego plany wypaliły to by miał teraz firmę budowlaną na spółkę z bratem. A jak jest x to wypełnia wolę biskupa.

  • @lionarab powiedział(a):
    No cóż ja mieszkam na terenie (wprawdzie w części małopolskiej), znam wielu księży i nie potwierdzam. No chyba że jestem mało spostrzegawczy.

    Rak pedalstwa toczył Kurię już 10 lat temu, o czym głośno eks Międlar mówił. Teraz jest o 10 lat gorzej.
    Oby się udało, w Bogu nadzieja.

  • edytowano 23 April

    U mnie się mówi że diecezje sosnowiecką utworzyli po to żeby Kraków pozbył się raka pedalstwa spod swojej jurysdykcji.
    Kto wiedział ten szedł tam od razu inni mieli banicję w nagrodę.

  • @marniok powiedział(a):
    U mnie się mówi że diecezje sosnowiecką utworzyli po to żeby Kraków pozbył się raka pedalstwa spod swojej jurysdykcji.
    .

    No to się nie udało.....

  • @marniok powiedział(a):
    U mnie się mówi że diecezje sosnowiecką utworzyli po to żeby Kraków pozbył się raka pedalstwa spod swojej jurysdykcji.
    Kto wiedział ten szedł tam od razu inni mieli banicję w nagrodę.

    A ona nie została czasem wycięta z kieleckiej kiedyś? Sosnowiec to Kongresówka, Kraków Galicja, diecezje raczej odpowiadały granicom sprzed I wojny.

  • 11 dekanatów z częstochowskiej i kieleckiej + 1 jaworznicki z krakowskiej (to już chyba tak dla jaj)

  • Nie chodzi o to z czego wydzielona ale jaki cel temu przyświecał.
    Ogólne przyzwolenie, atmosfera i brak stanowczych reakcji.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):
    U mnie się mówi że diecezje sosnowiecką utworzyli po to żeby Kraków pozbył się raka pedalstwa spod swojej jurysdykcji.
    Kto wiedział ten szedł tam od razu inni mieli banicję w nagrodę.

    A ona nie została czasem wycięta z kieleckiej kiedyś? Sosnowiec to Kongresówka, Kraków Galicja, diecezje raczej odpowiadały granicom sprzed I wojny.

    Jaworzno było w krakowskiej

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.