Skip to content

w Szwajcarji strzelają do Matki Boskiej i Dzieciątka

edytowano 11 September w Forum ogólne

We wrześniu 2024 r. Ameti została skrytykowana i straciła pracodawcę po opublikowaniu na Instagramie zdjęć, na których wykorzystała reprodukcję z katalogu domu aukcyjnego Koller przedstawiającą Madonnę z Dzieciątkiem i Archaniołem Michałem autorstwa Tommaso de Mazza z około 1375 r.[23] jako cel do ćwiczeń celnościowych.[24][25][26] Ameti następnie ogłosiła rezygnację z przywództwa GLP w Zurychu w dniu 9 września [8]. [Tego samego dnia szwajcarska GLP ogłosiła, że złoży wniosek o postępowanie w sprawie wydalenia z partii.[8][27] Konferencja Episkopatu Szwajcarii wyraziła dezaprobatę dla jej „niedopuszczalnego zachowania” i ogłosiła, że Ameti poprosiła „wspólnotę katolicką o przebaczenie”.[28] Partia Young SVP złożyła skargę karną za zakłócanie wolności wyznania i kultu.[29]

Sanija Ameti urodziła się w muzułmańskiej rodzinie w Bośni w 1992 roku; dziś określa siebie jako agnostyczkę[2]. Jej ojciec był profesorem biologii i politykiem w byłej Jugosławii[3]. Przybyła do Szwajcarii z rodzicami jako uchodźca w 1995 roku[4][5]. [Następnie Ameti trafiła do ośrodka dla azylantów w Adliswil, a później dorastała w Oerlikon[6]. Po ukończeniu szkoły kantonalnej w Zurychu Oerlikon w 2011 r.[4], Ameti studiowała prawo na Uniwersytecie w Zurychu do 2018 r., a od tego czasu pisze pracę doktorską na temat cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie w Bernie[4].

Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)
https://de.wikipedia.org/wiki/Sanija_Ameti

https://www.kosovo-online.com/en/news/politics/politician-switzerland-kosovo-origin-shot-image-virgin-mary-christ-9-9-2024

Komentarz

  • poprosiła „wspólnotę katolicką o przebaczenie”

    łał łał łał

  • Ona poprosiła o przebaczenie słowami (z pamięci): Jeśli naprawdę ktoś był taki dziwny, że uznał to za niewłaściwe, to sorki.

  • ...a to ok

  • "Potrzebowałam wystarczająco widocznych motywów do strzelania z 10 metrów. Miałam pod ręką tylko katalog Kollera, który był wystarczająco duży. Nie zwróciłam uwagi na zawartość zdjęć",

    "to nie było w porządku. Naprawdę przepraszam, jeśli kogoś uraziłam".

  • Oczywiście o strzelaninie świat dowiedział się, gdy Ameti wrzuciła dumnie zdjęcia na swój insta A wrzucając dalej nie zauważyła zawartości zdjęć. Takie to były błagania o wybaczenie.

  • edytowano 11 September

    Niunia najwidoczniej nie rozumie, że fundamentem Europy i cywilizacji białego człowieka jest chrześcijaństwo.
    Historia z życia mojej rodziny: w czasie okupacji wpadł do domu mojej babci hitlerowiec i pytał gdzie jest jej córka (moja przyszła Mama), Babcia odrzekła, że w W-wie, hitlerowiec na to, że widziano ją wczoraj w Grajewie, Babcia na to, że widziano jej siostrę, bardzo podobną. Babcia oczywiście kłamała, nigdy nie traciła zimnej krwi. Hitlerowiec się wkurzył i strzelił do obrazu Matki Bożej, po czym wyszedł. Następnego dnia, pijany, wpadł do studni i tak skończył swój marny żywot. Mam ten obraz u siebie, przed oczami, bo wisi nad komputerem, z którego piszę.
    Tak więc ciekawa jestem jak skończy swój marny żywot Sanija Ameti.

  • edytowano 11 September

    Najpewniej rozumie i właśnie dlatego strzela, podobnie jak wyborcy Donandolfa doskonale rozumieją, że jest kanalią i dlatego nań głosują.

  • ten obraz wcale nie jest dobrze skontrastowany

  • @Mania powiedział(a):
    Niunia najwidoczniej nie rozumie, że fundamentem Europy i cywilizacji białego człowieka jest chrześcijaństwo.

    Niunia nie jest europejką, pomimo, że urodziła się w Europie. Korzenie jej cywilizacji tkwią na terenie Półwyspu Arabskiego.

  • W islamie Jezus (Isa) jest jednym z proroków, Jej korzenie tkwią raczej w dziczy po prostu, a nie cywilizacji.

  • Już widziałem jakieś lesby, które pisały "Solidarność z tą babą a obraz niech się stanie naszym symbolem." (cytuję z pamięci)

  • @trep powiedział(a):
    "Potrzebowałam wystarczająco widocznych motywów do strzelania z 10 metrów. Miałam pod ręką tylko katalog Kollera, który był wystarczająco duży. Nie zwróciłam uwagi na zawartość zdjęć",

    "to nie było w porządku. Naprawdę przepraszam, jeśli kogoś uraziłam".

    @trep powiedział(a):
    Oczywiście o strzelaninie świat dowiedział się, gdy Ameti wrzuciła dumnie zdjęcia na swój insta A wrzucając dalej nie zauważyła zawartości zdjęć. Takie to były błagania o wybaczenie.

    Jak ktoś strzela i z 10 metrów nie wie do czego to albo ma straszliwe problemy ze wzrokiem albo z kojarzeniem.
    Oczywiście w tym przypadku jest to wyjątkowo ordynarne rżnięcie głupa tępą piłą.

    Warto sobie jednak przypomnieć, że podczas walk i ruchawek związanych z rozpadem Jugosławii jednym ze stałych elementów muzułmańskich akcji było "rozstrzeliwanie" ikon czy wizerunków świętych (w tym Matki Boskiej ) i Pana Jezusa na freskach...
    A pani Ameti pochodzi przecież z Bośni..

  • Przypomniały mnie się klasztory w Kappa Docji, gdzie oczy świętych były wydrapane.
    Wszystkie.

  • Przynajmniej przypomniała, po co są pierwsze soboty miesiąca.

  • @W_Nieszczególny powiedział(a):
    W islamie Jezus (Isa) jest jednym z proroków, Jej korzenie tkwią raczej w dziczy po prostu, a nie cywilizacji.

    http://piotrciechanow.com/jezus-muzulmanow/

  • edytowano 12 September

    @starybelf powiedział(a):

    @W_Nieszczególny powiedział(a):
    W islamie Jezus (Isa) jest jednym z proroków, Jej korzenie tkwią raczej w dziczy po prostu, a nie cywilizacji.

    http://piotrciechanow.com/jezus-muzulmanow/

    ...bardzo jest pouczające jak w islamskim mistycyzmie przypisuje się cechy typowe dla koncepcji Wcielenia Słowa i Adam Kadmon ...Mahometowi ...wygląda to tak, jakby uczciwy intelektualnie mistyk wyznający jednego boga-stwórcę komuś po prostu musiał te cechy przypisać...

  • "Wszystko co czyniłeś dla Tasza, tak naprawdę czyniłeś dla mnie."

  • Jakże wielki strach muszą czuć skoro aż broń maszynowa była potrzebna.
    Jedyna sytuacja w życiu gdy rozważałam konieczność posiadana to były 2 tygodnie po 22 marca2022

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.