Skip to content

Błasik ciągle żywy (w kokpicie).

edytowano March 2015 w Smoleńsk 2010
Noż, k*(#$^@#$@^a!
I po co sam rebelyowałem, co mię podkusiło?!
Któż to ten nick "Piskorski"?
To wpis z.... dzisiaj! 14.11.2013 godz. 00:07
===
Są logiczne wytłumaczenia :
kpt. Protasiuk widział fatalne warunki i wydał komendę: "Odchodzimy" ale potem jeszcze czekał bezczynnie 22 sekundy aż do momentu uderzenia samolotu w drzewo.
Kpt. Protasiuk nie odważył się wykonać swojej komendy bo czekał na akceptację jego sugestii przez obecnego w kokpicie swego zwierzchnika, dowódcę Sił Lotniczych, gen. Błasika.
Bez jego zgody Protasiuk nie chciał brać na siebie odpowiedzialności za zerwanie uroczystości w Katyniu.
A Błasik nie odpowiadał
. Albo uważał, że Protasiuk zaraz wykona swoją decyzję albo czekał czy w końcu jednak nie zobaczą pasa startowego.
Powstał klincz decyzyjny
- każdy z nich spodziewał się od drugiego jakichś działań i zwlekał choć decydowały sekundy.
Bo nie było wiadomo kto dowodzi w kokpicie: Protasiuk był dowódcą załogi Tu-154 a Błasik dowódcą Sił Lotniczych, zaś obecny na pokładzie prezydent - zwierzchnikiem ich obu.
W efekcie powstał paraliż w decydującym momencie, gdy trzeba było wziąć na siebie odpowiedzialność za odejście.
Protasiuk w obecności Błasika nie odważył się odejść, Błasik nie odważył się odejść w obecności prezydenta.
Może dlatego, że przecież trochę wcześniej Jakowi z dziennikarzami udało się wylądować...
Taki mógł być skutek obecności Błasika w kokpicie.
I taka mogła być ostateczna przyczyna katastrofy, jeżeli chodzi o załogę Tu-154.
===
Przepraszam, że popełniłem ten post. Ale szarganie pamięcie generała.... Ja się tam nie loguję, więc może kto.....

Komentarz

  • Te sprawe mozna zalatwic tylko w realu.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Słaby jest; zapomniał dodać, że nikt w kokpicie nie znał rosyjskiego, nie rozumiał komend z wieży, oraz, że załoga była niewyszkolona.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Rydzykowna jest tez, ze zaloga byla niewyszkolona, sugeruje, ze za Katastrofe Smolenska odpowiada Tusk.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Gorgon sobie poradzi.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Nuale obrzydliwosc w cos takiego rece wkladac.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Te sprawe mozna zalatwic tylko w realu.
    +1

    Ja się chętnie podejmę.

    https://www.youtube.com/watch?v=veM5tszB_KQ
  • romeck
    Któż to ten nick "Piskorski"?
    CZCGNC

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Kanonicza wersja to ChZCzGNCz
    ;)
    To ś.p. Dr Morelas wymyślił?
    The author has edited this post (w 17.11.2013)

    https://www.youtube.com/watch?v=veM5tszB_KQ
  • Mam wrażenie że Przemko

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • alcorro
    Kanonicza wersja to ChZCzGNCz
    ;)
    Dzięki za korektę
    :)
    alcorro
    To ś.p. Dr Morelas wymyślił?
    Nie wiem. Wydawało mi się, że Qiz, ale może ktoś inny. Dr Morelas z pewnością wrzucił odpowiednią ilustrację
    ;)

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Ech, Morales.
    :(
    Mam chyba większość jego rysunków. Nie mogę się przemóc by założyć wątek z galerią.
    :(
    ((
  • Podpatrzyłęm to u qiza, i tylko spopularyzowałem. Tzn. pewnej soboty wyrwałem się (po kilkudniowej przerwie na forumku) bo byłem przekonany że to już wszyscy znają. Całkowity przypadek, naprawdę!
  • Przypomnienie o tym kto i co mówił nt. obecności gen. Błasika w kokpicie:
    http://www.youtube.com/watch

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Generał nareszcie spoczął w swoim grobie.
    R.I.P.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • siedem i pół roku!

    +
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.