Skip to content

To dobrze przygotowana akcja

edytowano March 2015 w Smoleńsk 2010
Polecam komentarze; wszyscy ludzie Laska na pokładzie, w pełnej mobilizacji
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prof-Wieslaw-Binienda-czuje-sie-zastraszany-to-dobrze-przygotowana-akcja,wid,15998953,wiadomosc.html

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • Druga konferencja smoleńska za pasem, trzeba zniechęcić do uczestniczenia potencjalnych uczestników. Stąd orkiestracja GWna, rządu i ferajny tego ordynusa Laska.
    Po drugie. Kwestionowanie - nawet via media - tez ekspertów zespołu parlamentarnego, to stąpanie po niezwykle kruchym lodzie i ryzyko, że w trakcie kłapania paszczą do mikrofonu odkryją się kolejne kłamstwa, matactwa i zaniechania, zagrożone przecież sankcjami karnymi. Chyży Rój pamięta swoje wszystkie kłamstwa z ostatniej dekady i wymyślając nowe konfrontuje je ze starymi. Ale to jest psychopata i zawodowiec. Laski i subalterni potrafią oczywiście łgać na polecenie, ale będą to robić po partacku, bez finezji właściwej Chyżej Gnidzie.
    Zostaje wojna na kublikacje z dosrywkami personalnymi jako jedyny rodzaj polemiki, który Lasek i pospółka mogą uprawiać bez osobistego ryzyka zaliczenia w przyszłości paru lat paki.
  • randolph
    Zostaje wojna na kublikacje z dosrywkami personalnymi jako jedyny rodzaj polemiki, który Lasek i pospółka mogą uprawiać bez osobistego ryzyka zaliczenia w przyszłości paru lat paki.
    Exactly. Wszystko, co PO-WSI-nogi mają do powiedzenia w sprawie śledztwa sprowadza się do szczucia na ZP - przy pomocy kublicystów i "internautów". Rozmiary szczucia w necie są tym razem naprawdę zadziwiające.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Wydaje mi się, jakby mieli coś w zanadrzu.
  • Prof. Binienda odpowiada GazWybowi:
    http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/09/18/prof-wieslaw-binienda-odpowiada-gazecie-wyborczej-18-09-2013/

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Odpowiedź Antoniego (kapitalna, ofkors)
    http://tvp.info/informacje/polska/pojade-do-smolenska-jak-bede-znal-wszystkie-odpowiedzi/12398568/macierewicz/12461076
    (musiałam to wrzucić, bo nie wiem, jak długo będzie na stronie tvp)
  • Zakrzykiwanie PiSowców w tv to chyba polecenie odgórne, ale AM i tak rozjeżdża.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • I piękna odpowiedź reż. Marii Dłużewskiej:

    wPolityce.pl: Kończy Pani film opowiadający o prof. Wiesławie Biniendzie, prof. Kazimierzu Nowaczyku, dr. inż. Grzegorzu Szuladzińskim i dr. inż. Wacławie Berczyńskim - ekspertach, którzy współpracują z parlamentarnym zespołem badającym przyczyny tragedii smoleńskiej. Spędziła Pani z nimi trochę czasu. Co Pani myśli, gdy "Gazeta Wyborcza" powtarza przekaz, że naukowcy współpracujący z zespołem nie znają się na niczym? Tak pisała ostatnio red. Kublik.
    Maria Dłużewska:
    Byłam w szoku, gdy usłyszałam w bratniej wobec "Gazety Wyborczej" stacji TVN informacje o ostatnim tekście. Nie sądziłam, że dziś można jeszcze w taki sposób stawiać wszystko na głowie. Klasa tej manipulacji zbiła mnie z nóg. Na szczęście wątpię, by ktoś w to jeszcze wierzył. Może uwierzą w to ludzie, którzy nie dotykają w ogóle internetu. Tam przecież można przeczytać wszystko o bohaterach mojego filmu, o ekspertach zespołu. Można więc sądzić, że nie ma już jak kłamać. A jednak się kłamie. W mojej ocenie chodzi o to, by złapać tych ludzi zupełnie bezmyślnych. Tylko tyle.
    Pani film opowiada o prof. Biniendzie, prof. Nowaczyku, dr. inż. Szuladzińskim i dr. inż. Berczyńskim. To ludzie godni zaufania?
    Oni są bohaterami mojego filmu. Ja ich sobie wybrałam. Jestem dla nich pełna podziwu, podziwiałam i oglądałam to, co oni robią. Nie jestem specjalistką od spraw technicznych, ale przy okazji filmu poczytałam trochę i douczyłam się. Chciałam tych ludzi zatrzymać, zapisać ich historię i losy oraz utrwalić sylwetki. To są ludzie ogromnej klasy, to są również naukowcy wielkiej klasy. To są ludzie, którzy przysięgę, że naukowiec ma służyć prawdzie, biorą na poważnie. Są to również ludzie o wielkich osobowościach, fantastyczni ludzie z żelaznym systemem wartości, bardzo odważni. A niezależnie od tego, jak daleko od Polski mieszkają, jak ułożyło się ich życie, dla nich pierwszą rzeczą pozostała Polska. Oni z Polski nie wyjechali, oni zostali wyrzuceni, ale nigdy nie odeszli od niej. Dla nich sprawa smoleńska jest symbolicznym powrotem do Polski. Oni mogą coś konkretnego dla ojczyzny zrobić.
    To widać w ich postawie?
    To jest bardzo wyraźny motyw ich działań. To nie jest skryta motywacja, to jest widoczne. Jak ojczyzna w potrzebie to się idzie - taką, piękną postawę oni pokazują. To postawa Polaka. Dlatego mój film na tytuł "Polacy". Ten obraz jest już niemal gotowy. Zostały mi jeszcze prace techniczne, praca nad dźwiękiem itd.
    Jest Pani filmowcem, a temat naukowców badających tragedię smoleńską jest niezwykle ciekawy i emocjonujący. Rozumiem, że musiała się Pani przepychać łokciami z konkurencją, by zrealizować film. Wielu stało w kolejce?
    (Śmiech) Nie widzę nikogo, stoję sama na pustyni. Rozglądam się i nikogo nie ma. Sama jestem. Tu nie ma konkurencji, w takich tematach nie ma konkurencji. To jest w tej sprawie najsmutniejsze. Tych, którzy się zajmują takimi tematami, jest kilkoro w Polsce. Ja z największą atencją pochodzę do Anity Gargas, mojej koleżanki. Ona jest nieprawdopodobnie odważna, a w sprawie smoleńskiej zawdzięczamy jej ogromnie dużo.
    Rozmawiał Stanisław Żaryn

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • A to jest filmik z RIA Nowosti, który A. Macierewicz miał na pendrajwie,  w studio tv1, w czasie rozmowy z Kraśką:
    http://www.youtube.com/watch?v=B5HHMCl5bSM&feature=share
    Wybuchający Tupolew -
    pierwsza rosyjska rekonstrukcja zdarzenia na podstawie relacji świadków, z 10 IV 2010.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • R
    andolph
    ,
    przy okazji takiej operacji, jak dzis widzimy nieźle przygotowanej, celi jest więcej niż tylko próba storpedowania zbliżającej się II Konferencji Smoleńskiej.
    To jest równiez pomysł na ostatecznie zamknięcie tzw "sprawy smoleńskiej".
    "Partnerzy rosyjscy" nie są zadowoleni z przedłużajacego się śledztwa w Polszy.
  • Część komentatorów popełnia błąd, przejmując się opiniami lemingów. Aspekt ośmieszenia specjalistów ZP przed oczami czytelników GWna i WSI48 jest o tyle nieistotny, że ich wrażenia i opinia kompletnie się nie liczą. Cała ta akcja nie miała służyć upewnieniu przekonanych, tylko zastraszeniu niepokornych na dwa sposoby. (1) Jeśli się zaangażujesz, to i ciebie zrobimy na szaro tak jak Obrębskiego, (2) Popatrz jak lemingi radośnie rechoczą, chcesz, żeby rechotali również na twoje nazwisko?
    Na szczęście, sprawy zamachu smoleńskiego  nie da się już zamknąć dekretem ani kpiną. Sprawa miała szansę upaść, gdyby nie powstał Zespół Parlamentarny i nie znalazł się prof. Binienda, od którego zaczęła się lawina. Gdyby nie Macierewicz, ludzie dalej chodziliby na miesięcznice, ale w powszechnej świadomości utrwaliłby się obraz zbliżony do kłamstw Anodiny i komisji Millera.
    Dzisiaj za dużo ludzi sie tym interesuje, za daleko zaszedł Zespół Parlamentarny, zbyt wielu powaznych naukowców się przy nim obraca. Nie zakrzycza tego ani nie zafajdają. Prędzej uda im się zastraszyć część potencjalnych uczestników najbliższej konferencji, choć i to wątpliwe.
  • Mania
    I piękna odpowiedź reż. Marii Dłużewskiej:
    Piękne, fakt.
  • randolph
    Część komentatorów popełnia błąd, przejmując się opiniami lemingów.
    A jakie są opinie lemnigów, bo nie wiem? Czy manipulacja antypolskich mediów i antypolskich skurwysynów z forów internetowych znalazła jakieś przełożenie na tzw. lemingów? Ma Kolega jakieś dane? Przecież ta manipulacja jest tak debilna, jak wykrywanie trotylu w paście do butów. Wydaje się, że tzw. lemingi leją na skurwysynów z prokuratury wojskowej ciepłym siurem. Zaraz idę robić wywiad wśród znajomych lemnigów, żeby potwierdzić moją tezę.
  • Do akcji włączył się oficjalnie PDT
    – Nie ma czegoś takiego jak komisja Macierewicza. Jest trwający od lat niebezpieczny dla Polski i mało śmieszący, przynajmniej mnie, kabaret w reżyserii pana Antoniego Macierewicza – mówił premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Gdyni.
    \
    Tymczasem prof. Binienda twierdzi, że jego bezpieczeństwo jest zagrożone. Swoją sytuację porównuje wręcz do tych, którzy walczyli o prawdę w sprawie pomordowania polskich oficerów w Katyniu.
    – Władza w Polsce poprzez negatywne wypowiedzi na temat ekspertów zespołu parlamentarnego "ośmiela ludzi do działań, które mogą grozić ich zdrowiu czy bezpieczeństwu". - Nie mogę spokojnie przyjechać do Polski, aby odwiedzić grób moich rodziców, aby się przy nim pomodlić i zapalić świeczki – mówi w rozmowie z "W Sieci" prof. Wiesław Binienda.
    Ekspert Antoniego Macierewicza boi się o swoje bezpieczeństwo. – Niemalże ci sami ludzie, których terroryzowano i wyciszano w sprawie zbrodni katyńskiej, teraz są poddawani podobnej "obróbce" w sprawie dramatu w Smoleńsku. Dostajemy pogróżki i listy, które nam ubliżają. W tym kraju moje
    zdrowie
    i bezpieczeństwo są zagrożone – mówi Binienda.
    The author has edited this post (w 23.09.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Peemka pozamiatał:
    http://pmk.salon24.pl/535549,galeria-ekspertow

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • ela.ella
    Peemka pozamiatał:
    Fakt, dzięki.
  • Bardzo mnie cieszy, że jednak nieśmiało ale się przebija inne zdanie:
    "Wybitni eksperci z zespołu Macieja Laska mają zero publikacji naukowych na koncie, ale nie zająknie się o tym nikt z mediów sprzyjających rządowi. W Polsacie na temat „naukowcy a Smoleńsk” wypowiada się Daniel Olbrychski, a w innych programach bryluje rozszalały Niesiołowski. Dziennikarzy nie da się traktować poważnie - pisze Łukasz Warzecha w najnowszym felietonie dla WP.PL. "
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,135274,title,Lukasz-Warzecha-blagam-nie-robcie-sobie-jaj-z-ludzi,wid,16020028,wiadomosc.html
    Swoją drogą, zauważyłem że wp.pl jest jakby mniej czerwona. Nawet jako partnera medialnego ma "Nasz dziennik". Może to dlatego, że Francusi są właścicielem TP SA? Zauważyłem też, że oceny pod artykułami są w miarę ok (i sam klikam we właściwą rączkę), komentarzy natomiast raczej nie czytam, to już dzieło bardziej internetowych frontowców niż czytelników, jak sądzę.
  • rebel002
    Swoją drogą, zauważyłem że wp.pl jest jakby mniej czerwona.
    Od dłuższego czasu. Wrzuca newsy nie tylko z gazet mejnstrimowych ale i "oszołomskich".
  • Brzost
    rebel002
    :
    Swoją drogą, zauważyłem że wp.pl jest jakby mniej czerwona.
    Od dłuższego czasu. Wrzuca newsy nie tylko z gazet mejnstrimowych ale i "oszołomskich".
    Liz ubolewał, na falach tok fm, że wp.pl porzuciła standardy dziennikarskie i uległa zeszmaceniu
    :)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Gazeta Polska ma normalną umowe biznesowa z wp.pl. Sakiewicz mówił o tym 2 lata temu.
    To dlatego cześć artykułów pojawia sie tamże.
    To nie z sympatii...
    :)
  • nurni.nurni
    Gazeta Polska ma normalną umowe biznesowa z wp.pl. Sakiewicz mówił o tym 2 lata temu.
    To dlatego cześć artykułów pojawia sie tamże.
    To nie z sympatii...
    :)
    Nuale, w IIIRP znane były przypadki, że różne podmioty odmawiały biznesowej współpracy z "oszołomami", mimo że by im się to opłaciło.
    Tak więc mimo wszystko warte odnotowania na zasadzie "bo kochani kto na codzień żyje w cyrku, temu cyrkiem zdaje się normalne życie"
  • Brzost
    nurni.nurni
    :
    Gazeta Polska ma normalną umowe biznesowa z wp.pl. Sakiewicz mówił o tym 2 lata temu.
    To dlatego cześć artykułów pojawia sie tamże.
    To nie z sympatii...
    :)
    Nuale, w IIIRP znane były przypadki, że różne podmioty odmawiały biznesowej współpracy z "oszołomami", mimo że by im się to opłaciło.
    O to, to. A poza tym popierniczyło mi się z "Naszym dziennikiem". A przecież Gazeta Polska i Nasz Dziennik to teraz trochę jakby różne bieguny tej samej strony, ech.
  • Ja chciałem jedynie przekonać Was iż dopatrywanie się w portalu wp.pl czegoś więcej - to li tylko pobożne życzenia....
  • nurni.nurni
    Ja chciałem jedynie przekonać Was iż dopatrywanie się w portalu wp.pl czegoś więcej - to li tylko pobożne życzenia....
    A "czego więcej"? Napisałem, że jest "mniej czerwony". Oczywiście, że daleko mu do obiektywizmu choćby. Ale można tam znaleźć normalny artykuł, jak ten, który cytuję - artykuł wbrew opiniom lansowanym przez mainstream, a przecież wp to medium masowe i ma szanse dotrzeć do leminga; tak jak i Fakt. Może z kolei Fakt - bo Niemiecki? Dla mnie przełamanie tezy meanstreamu przez medium masowe to jest dobra rzecz.
  • Warto sobie przypomnieć te niezliczone zapewnienia i obietnice by zrozumieć, na czym polega bezwzględna i cyniczna akcja osłaniania propagandowo winnych zbrodni, prowadzona przez reżimowe media, w którą to akcję idealnie wpisują się ostatnie poczynania Gazety Wyborczej.
    Trochę faktów z medialnej przeszłości:
    http://wzzw.wordpress.com/2013/09/29/niepodleglosci-za-dwie-kopiejki-nie-bedzie-%e2%98%9a%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99%e2%97%99-przeczytaj/
    I celna końcówka
    Wszystkim naiwnym liczącym na to, że wystarczy tylko wygrać wybory, a Polska stanie się niepodległa zaś zdrajcy i zbrodniarze trafią za kratki polecam słowa marszałka Józefa Piłsudskiego:
    Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym.
  • jeszcze mam taką ciekawostkę o "ekspertach" rządowych. Pilot i wojskowy Robert Benedict znikł z mediów, mimo że robił za vice-laska.
    Został wygaszony ,gdy rozbił awionetkę na warszawskim Bemowie !
    The author has edited this post (w 02.10.2013)
  • qiz
    jeszcze mam taką ciekawostkę o "ekspertach" rządowych. Pilot i wojskowy Robert Benedict znikł z mediów, mimo że robił za vice-laska.
    Został wygaszony ,gdy rozbił awionetkę na warszawskim Bemowie !
    Do działu humor.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.