Skip to content

Skrócony Kurs Historii Samoobrony (subiektywny)

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Pod koniec PRLu młodsi rolnicy pobrali kredyty, bo władza wspierała industrializację rolnictwa z wielu powodów, aby rozwijać produkcję rolną. Jak się okazało permanentny brak żywności w PRL był spowodowany bratnią pomocą czyli jawnym i niejawnym rabunkiem Polski przez ZSRR.
W wyniku działań Rakowskiego i Balcerowicza ci rolnicy znaleźli się w kredytowej pułapce (mechanizm prosty: wziąłem kredyt na 100 000, w wyniku hiperinflacji kredyt urósł do 1 000 000, a miesięczna rata do 100 000, co z tego że moje zboże/świnie za 3 miesiące sprzedam za 1 500 000 skoro dzisiaj nie mam na spłatę raty), a ponieważ byli dość rzutcy, to się zaczęli organizować.
Nagle, w sposób kompletnie dla mnie niezrozumiały, pojawia się na czele tych rolników Andrzej Lepper, były kierownik w PGR, a wraz z nim całą grupa bardzo dziwnych postaci.
Po kilku latach z autentycznych liderów tego ruchu nie zostaje prawie nikt, natomiast pojawiają się coraz dziwniejsze indywidua.
Tak wygląda moja subiektywna historia pierwszej partii antyestablishmentowego buntu po 1989 roku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.