Skip to content

godz. 21.37 10 lat temu

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Była piękna pogoda, pamiętam balkon otwarty na oścież, telefony od przyjaciół, że to chyba Jego ostatnie chwile. Byliśmy z Nim duchem i modlitwą.
I późny wieczór, gdy nawet ludzie z telewizji zachowywali się jak ludzie.
Prosimy Ciebie, święty Janie Pawle II - wstaw się za Polską!
+++

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • A ja wracałem z Kielc, z pogrzebu swojego dawnego szefa, przez radio w autobusie słuchaliśmy kolejnych komunikatów z Watykanu.
  • Szturmowiec.Rzplitej
    Lordr reniuje na Watykanie
    Szczucie?  Buona sera...
  • Piszą, że to z powodu wczesnej Wielkanocy, w tym roku.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • W moim przypadku sytuacja była dość dziwna, bo odezwał się jakiś kolega ze starych lat i namówił mnie do grania w jakąś gierkę przez net (gier nie używam właściwie od czasów studenckich). Był włączony telewizor, nagle zrobiła się czarna plansza i na ekran wszedł ksiądz. Napisałem na czacie - papież zmiarł - i wyłączyłem komputer. Nie jestem w stanie opisać uczucia, które wtedy miało miejsce, brak, jakaś wielka wyrwa. Raczej nie przywiązuje się emocjonalnie do osób, które są daleko, nawet tych kóre podziwiam i szanuję. Ale w przypaku Jana Pawła II łupnęło okrutnie, chociaż śmierć była w sumie spodziewana. Ponoć tak się poznaje naprawdę wielkich ludzi, kiedy po ich śmierci, szarzy ludzie czują pustkę, nie zdawali sobie sprawy jak zmarły był istotną osobą w ich życiu.
    JORGE>
  • Mania
    Piszą, że to z powodu wczesnej Wielkanocy, w tym roku.
    Noji? Jest defaktem, że w Wielki Czwartek nielzia w jednej nieruchomości robić więcej niż jednej mszy. No ale można przecie jakąś wigilię ze śpiewaniem "Barki" i jedzeniem kremówek urządzić. Ino łoni nie chcom chcieć.
  • Spokojnie, Watykan to nie Polska.
    Jan Paweł II z tamtej perspektywy to 264-y papież w historii oraz 21-y pochowany w bazylice.
  • Tak tak, oczywiście, a Polska to taki gówniany kraik dla wszechświatowego katowizycmu bez znaczenia.
  • pamietam, ze tamtego wieczoru dostalam smsa od przyjaciolki, ktora poszla na Blonia.
    dzis juz sie nie kontaktujemy, podobnie jak z wiekszoscia dwanych przyjaciol sprzed 10.04.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • romeck
    Spokojnie, Watykan to nie Polska.
    Jan Paweł II z tamtej perspektywy to 264-y papież w historii oraz 21-y pochowany w bazylice.
    to jeszcze nie jest stan, ale jak najbardziej cel.
    jesli przezczytac fragmenty Evangelim Gaudium autorstawa obecnego papieza, scusi, biskupa Rzymu, to Vaticanum Secundum jest pryszcz, wobec Nowego jakie zamierza Franciszek. Tym samym JPII nalezy do Starego Swiata. ze wszystkimi tego konsekwencjami.

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • edytowano February 2022
    10.02.2022
    davenia napisała w kwietniu 2015 r.:
    ... to Vaticanum Secundum jest pryszcz, wobec Nowego jakie zamierza Franciszek. Tym samym JPII nalezy do Starego Swiata. ze wszystkimi tego konsekwencjami.
    Oto co dziś mnie sedewakantyści podrzucili na FB. → Pogrubiłem i podkreśliłem to, dla których to słów przekleję dużą część.
    Jan Paweł II jest kacerzem!
    bp DONALD J. SANBORN, 1993 r.

    ...
    Jednakże Jana Pawła II nie można zasadnie usprawiedliwić z powodu nieznajomości (ignorantia), nawet zawinionej nieznajomości. Swoją seminaryjną edukację uzyskał w jednej z najświetniejszych instytucji Kościoła – Angelicum, pod kierownictwem jednego z najlepszych teologów XX wieku, Garrigou-Lagrange'a. Jan Paweł II nie jest także bezmyślnym półgłówkiem. Włada płynnie wieloma obcymi językami i nigdy nie dotarłby do urzędu biskupa, "kardynała" i "papieża" gdyby nie posiadał bystrego umysłu. Wręcz przeciwnie, jest on jednym z tych powojennych awangardowych teologów takich jak de Chardin, de Lubac i Rahner, którzy postanowili obalić tradycję katolickiego Kościoła i zastąpić ją tym, z czym dzisiaj mamy do czynienia. Był on liberalnym seminarzystą, liberalnym młodym kapłanem, liberalnym biskupem, i liberalnym fałszywym kardynałem, a teraz jest liberalnym fałszywym papieżem.

    Nie jest on jakimś dobrotliwym w głębi serca katolikiem, który bez żadnej winy ze swej strony potknął się po drodze o modernizm. Jest raczej jednym z wielkich teoretyków Novus Ordo, wybrańcem nie kogo innego jak kardynała Königa, który należał do najbardziej modernistycznych duchownych na całym świecie.
    ...
    romeck:
    Też mi się widzi, że słabo JPII należał do (@davenia:) Starego Świata. No, może z wyjątkiem maryjności. A gdzie Maryja, tam... nie może być herezji!
  • romeck napisal(a):
    10.02.2022
    davenia napisała w kwietniu 2015 r.:
    ... to Vaticanum Secundum jest pryszcz, wobec Nowego jakie zamierza Franciszek. Tym samym JPII nalezy do Starego Swiata. ze wszystkimi tego konsekwencjami.
    Oto co dziś mnie sedewakantyści podrzucili na FB. → Pogrubiłem i podkreśliłem to, dla których to słów przekleję dużą część.
    Jan Paweł II jest kacerzem!
    bp DONALD J. SANBORN, 1993 r.

    ...
    Jednakże Jana Pawła II nie można zasadnie usprawiedliwić z powodu nieznajomości (ignorantia), nawet zawinionej nieznajomości. Swoją seminaryjną edukację uzyskał w jednej z najświetniejszych instytucji Kościoła – Angelicum, pod kierownictwem jednego z najlepszych teologów XX wieku, Garrigou-Lagrange'a. Jan Paweł II nie jest także bezmyślnym półgłówkiem. Włada płynnie wieloma obcymi językami i nigdy nie dotarłby do urzędu biskupa, "kardynała" i "papieża" gdyby nie posiadał bystrego umysłu. Wręcz przeciwnie, jest on jednym z tych powojennych awangardowych teologów takich jak de Chardin, de Lubac i Rahner, którzy postanowili obalić tradycję katolickiego Kościoła i zastąpić ją tym, z czym dzisiaj mamy do czynienia. Był on liberalnym seminarzystą, liberalnym młodym kapłanem, liberalnym biskupem, i liberalnym fałszywym kardynałem, a teraz jest liberalnym fałszywym papieżem.

    Nie jest on jakimś dobrotliwym w głębi serca katolikiem, który bez żadnej winy ze swej strony potknął się po drodze o modernizm. Jest raczej jednym z wielkich teoretyków Novus Ordo, wybrańcem nie kogo innego jak kardynała Königa, który należał do najbardziej modernistycznych duchownych na całym świecie.
    ...
    romeck:
    Też mi się widzi, że słabo JPII należał do (@davenia:) Starego Świata. No, może z wyjątkiem maryjności. A gdzie Maryja, tam... nie może być herezji!
    Mariawici tez byli bardzo maryjni
  • edytowano February 2022
    makos napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Też mi się widzi, że słabo JPII należał do (@davenia:) Starego Świata. No, może z wyjątkiem maryjności. A gdzie Maryja, tam... nie może być herezji!
    Mariawici tez byli bardzo maryjni
    Ech, znów pudło. No tak...


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.