Skip to content

TTIP - o co w tym chodzi ?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Od jakiegoś czasu coś się dzieje na linii Stany-UE, ale żadne konkrety nie wypływają. Jakiś artykuł dziś na Onecie był:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/trwaja-negocjacje-nad-umowa-ttip-usa-i-europa-utworza-najpotezniejszy-sojusz-xxi/hn16yp
O co tu chodzi ? Biały Człowiek się konsoliduje (no, pytanie na ile Białego Człowieka w Stanach) i za mordę weźmie resztę świata (albo się wypnie i odizoluje, to też sposób), czy jakaś kolejna atrapa ? W każdym razie, jeżeli jest to inicjatywa poważna, posiadająca wizję i realny cel, to bym bardzo chciał się w takiej koalicji znaleźć. Ale póki co (nawet z tego tekstu) nic nie rozumiem.
JORGE>
The author has edited this post (w 23.03.2015)

Komentarz

  • Z mediow popularnych w Polsce tylko krytykapolityczna.pl porusza obszerniej ten temat, zreszta wyjatkowo krytycznie sa nastawieni do tego projektu, tak jak europejska lewica niekawiorowa.

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • extraneus
    Z mediow popularnych w Polsce tylko krytykapolityczna.pl porusza obszerniej ten temat, zreszta wyjatkowo krytycznie sa nastawieni do tego projektu, tak jak europejska lewica niekawiorowa.
    No właśnie, jakaś taka cisza, mam nadzieję, że jeżeli Onet coś wstawił to znaczy, że uznano iż czas już społeczeństwa informować (gdyby nie Onet bym sobie o tym nie przypomniał, czyli działam zgodnie z założeniami artykułu). W każdym razie, czyli co - jedna polityka międzynarodowa,  wspólna armia, ze wspólnym dowództwem, swobodny przepływ ludzi, towarów i usług, jedna polityka celna, standaryzacje na obu kontynentach ? Tak to ma wyglądać ? A co jeszcze ?
    JORGE>
    The author has edited this post (w 23.03.2015)
  • Wikpiedia na to:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantic_Trade_and_Investment_Partnership
    Czyli nic, bo jak tłumaczą:
    "Negocjacje objęte są tajemnicą. Aby uspokoić opinię publiczną Komisja Europejska latem 2014 r. opublikowała wybrane materiały informacyjne i komentarze [3] oraz obszerne materiały promocyjno-propagandowe, które jednak nie obejmują treści negocjowanych zapisów".
    Oho, coraz mocniej mnie ten temat interesuje, zobaczymy co na to Krytyka. A artykuł na Onecie zgodnie z dyrektywami Komisji, sam bełkot, nic konkretnego.
    JORGE>
    The author has edited this post (w 24.03.2015)
  • Ciekawe, co zaleje Europę na pierwszy ogień i dlaczego będzie to transgeniczna pasza dla ludożerki...
    Ja już mam skłonności do tycia, więc raczej wolałbym nie.
  • żeby wziąć Ełropę na ręczne sterowanie, USrael musiałby mocniej docisnąć butem szwabski pysk do ziemi. Albo dać im procenta z przewidywanych żniw...
  • peterman
    Ciekawe, co zaleje Europę na pierwszy ogień i dlaczego będzie to transgeniczna pasza dla ludożerki...
    Ja już mam skłonności do tycia, więc raczej wolałbym nie.
    Narazie podziękujmy Bronkowi za dopuszczenie upraw GMO...

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • No i stało się! Ty, Wołodia postraszysz tych tumanów z Jewropy, my wkroczym, boś ty taki "straszny" - i wreszcie wsje zrozumieją, że MUSI być JEDNO. Jeden rząd, jedno prawo (dla pospolitaków, bo nie dla Nas). A potem, jak kcą tego różne przepowiadacze: czipy,czipy, 666 - czyly to za czym od tak dawna tęsknimy. Tylko dzie stolyca? Nu tam, dzie pozamiatane. Były Poland? A czamu ni? Chociaż może ni - tam dziwki za drogie.
  • Podbiję bo koledzy-rolnicy histeryzują że to koniec polskiego rolnictwa - CETA, o co tam chodzi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.