Skip to content

Pomoc dla o. Jana na Ukrainie

edytowano March 2015 w Forum ogólne
sugerując sie watkiem ś.p. Dariusza Kulikowskiego (dr Morelas) którego jest to niejako pośmiertny testament ośmielam sie zamieścic maila jakiego otrzymałem  w sprawie wspomnianego w temacie kapłana
______________________________________________
Szczęść Boże!
Piszę do Pana, ponieważ pojawiła się nowa możliwość pomocy ojcu Janowi, polskiemu księdzu pracującemu na Ukrainie (parafia Jaroszówka, diecezja
kamieniecko-podolska
). Jeden z darczyńców, pan Tomasz z Warszawy, w połowie czerwca jedzie samochodem do Mołdawii i zaproponował, że może przewieść rzeczy potrzebne dla ojca Jana. Obecnie najpilniejsze potrzeby to: komże ,alby ,ornat ,świece ,kielich…i inne sprzęty liturgiczne.
W związku z tym Caritas Parafii
św. Anny
w Branwi prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup powyższych rzeczy dla ojca Jana. Prosimy o wpłaty na konto Caritas  z dopiskiem :”POMOC DLA OJCA JANA Z UKRAINY”
Proszę wybaczyć mi moją śmiałość w proszeniu.Zwracam się z prośbą do wszystkich Przyjaciół ,którzy pomagali i pomagają o.Janowi.
Bóg zapłać!
z kapłańskim pozdrowieniem:
ks. Bartosz
kontakt do mnie         tel. 15/ 8752 118
Numer konta Caritas znajdziemy na stronie Parafii Jaroszowka:
www.jaroszowka.republika.pl
____________________________________________________________
więcej tutaj
http://www.fronda.pl/forum/proboszcz-parafii-na-ukrainie-o-jan-potrzebuje-wsparcia,32731.html

Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.

Komentarz

  • więcej tu:
    http://www.ivrp.pl/viewtopic.php

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Przekazuje treść maila jaki otrzymałem:
    _____________________________________________________
    Szanowny Panie Marku!
    Na wstępie serdecznie Panu dziękuję za pomoc i życzliwość."Akcja" pomocy dla o.Jana się udała - na Pana ogłoszenie odpowiedziało wielu
    ludzi dobrej woli.Zebraliśmy około 4 tysięcy złotych.Pan Tomasz dostarczył ks.Janowi paramenty liturgiczne,leki oraz wiele rzeczy,które
    były potrzebne.Ojciec Jan był zaskoczony ogromem życzliwości.Odwdzięczyć się może modlitwą.W intencji dobroczyńców ofiarował Msze Święte
    W drugiej połowie września Pan Tomasz będzie znów jechał do Mołdawii...może uda się nam zorganizować podobną akcję.
    Za Pana pośrednictwem dziękuję wszystkim Ofiarodawcom. Bóg Zapłać!
    Pozdrawiam:  ks.Bartosz
    ______________________________________________________
    podziekowania należą sie wszystkim
    miałem to szczęście że byłem tylko przekaźnikiem
    prosze przekazac na siostrzane forumki
    to co?
    pomozemy?

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Numer konta i dopisek nie uległy zmianie?
  • Da sie
    :)

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • yanusson
    Numer konta i dopisek nie uległy zmianie?
    wszystko jak do tej pory
    wydaje mi sie że czas jest do ok10-12 wrzesnia skoro Pan Tomasz w połowie jedzie na Ukraine

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • fatuswombatus
    Da sie
    :)
    jak nie jak tak!

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • Da się
    :D

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ^
    tu:
    http://rebelya.pl/forum/watek/74049/
    i tu;
    http://www.fronda.pl/forum/proboszcz-parafii-na-ukrainie-o-jan-potrzebuje-wsparcia,32731.html?page=3&#comments
    troche szczegółów, do o.Jana jedzie pan Tomasz w dniach 6-7 wrzesnia a od ks.Bartosza wiem ze:
    "O.Jan choruje na cukrzycę,nadciśnienie i ma problem z wątrobą...ale leczenie trwa.
    Pan Tomasz wstąpi do mnie po przesyłkę dla ks.Jana...Mam nadzieję,że uda się nam zebrać odpowiednie środki."
    apeluje do chetnych o wsparcie
    może ktoś ma zbędne leki a z dobra datą ważności i zadzwoni do ks.Bartosza po szczególy?
    mail: caritas.branew@mailplus.pl
    tel. 15/ 8752 118

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • ^

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • otrzymałem maila od ks. Bartosza
    >>>>>>>>>>>>>>>>>
    Szanowny Panie Marku!
    Dzięki Pana pomocy również ostatnia akcja na rzecz ojca Jana się powiodła.Bardzo Panu dziękuję za życzliwość i pomoc.
    Jest listopad-miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych.Może ktoś z naszych Przyjaciół by zechciał zamówić Mszę Św. w intencji zmarłych?
    Ojciec Jan chętnie przyjmie intencje - a za te już złożone jest bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam serdecznie i obiecuję modlitwę.
    ks.Bartosz
    www.jaroszowka.republika.pl
    >>>>>>>>>>>>>>>>>
    oczywiście nic nie stało sie tylko dzieki mnie jednemu
    podziękowania przesyła wszystkim ofiarodawcom
    prosze o zyczliwe przyjrzenie sie sprawie

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • czy gdyby ktos chcial zamowic Msze sw. to czy konto powyzsze jest takie samo?

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • i czy moznaby otrzymac maila ks. Jana?

    "Nie myslcie, ze przynioslem na ziemie pokoj. Nie, ale miecz."
    Pan Jezus
  • co do konta jest takie samo, trzeba w mailu okreslic intencje, podac date i kwotę przelewu
    maila do o.Jana nie mam, korespondensja przechodzi przez ks. Bartosza, w watku sa namiary tetefoniczne na niego, prosze tam spróbowac

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • jutro rano o godz 7 (naszego czasu) o.Jan będzie sprawował Msze w intencji dusz w czyśćcu cierpiących
    kto ma potrzebe i życzenie dołaczyc sie, zapraszam - oczywiście każdy u siebie
    :)

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • davenia
    i czy moznaby otrzymac maila ks. Jana?
    na pytanie w tej sprawie ks. Bartosz odpisał:
    "o.Jan nie posiada dostępu do internetu (wysokie  koszty i problemy techniczne-o.Jan mieszka i pracuje na "głębokiej prowincji")
    Jego sprawami w Polsce (na Jego prośbę) od wielu lat zajmuje się Caritas naszej parafii.Ta pomoc jest jedyną pomocą jaką otrzymuje.
    "

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • podsumowanie ostatniej akcji pomocy dla o. Jana z Ukrainy
    "Ostatnia akcja pomocy dla o.Jana to zebrana suma 4220 zł.Większość ofiar to stypendia Mszalne.
    Serdecznie Panu dziękuję za życzliwość i pomoc - na Pana ręce składam podziękowanie dla wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców.
    Dzięki tej pomocy o.Jan może lepiej funkcjonować i prowadzić działalność duszpastersko-misyjną.
    Bóg zapłać!
    ks.Bartosz
    "

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • istotna zmiana w kwesii zamawiania Mszy u o.Jana na Ukrainie, oto fragment maila jaki otrzymałem dzisiaj od x.Bartosza:
    _____________________________
    "
    Ps Pan Tomasz,który pracuje w Mołdawii wyraził chęć pomocy o.Janowi z Ukrainy.Jadąc do Kiszyniowa jest w stanie zabrać dary dla o.Jana.
    W związku z tym nasz Caritas wznawia akcję zbierania datków dla o.Jana. Misjonarz chętnie przyjmie intencje mszalne.Zamawiając Mszę Św.
    proszę napisać na adres :
    caritas.branew@mailplus.pl
    Dopiero po uzyskaniu potwierdzenia i ustaleniu daty wpłacamy stypendium na konto
    Caritas. Potrzebne informacje znajdziemy na stronie internetowej
    www.jaroszowka.republika.pl
    Z kapłańskim pozdrowieniem: ks.Bartosz"

    Boże, użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości aby odróżniał jedno od drugiego.
  • ^
    wciąż aktualne
  • edytowano September 2016
    WAŻNE
    zmiana nr konta oraz adresu mailowego i ośrodka Caritasu w Polsce który wspiera o.Jana na Ukrainie

    http://www.jaroszowka.republika.pl/

    " Do wszystkich ludzi dobrej woli kierujemy serdeczną prośbę o pomoc dla naszej wspólnoty! Obecnie pomaga nam i pośredniczy w uzyskaniu szeroko rozumianego wsparcia Parafialny Zespół Caritas w Groblach. Wszelką pomoc, prosimy więc kierować przez zaprzyjaźnioną Caritas w parafii w Groblach

    caritas.groble@wir.pl

    konto Caritas: 72 9430 1029 3005 9298 2000 0002 Parafialny Zespół Caritas w Groblach, 37-430 Groble 46 c
    Z dopiskiem: "pomoc dla parafii Jaroszowka"

    Wszystkim udzielającym nam pomocy, zarówno duchowej jak i materialnej, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

    W każdą pierwszą środę miesiąca sprawujemy Eucharystię w intencji wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców! "



    prosze rozesłać dalej, mam na myśli pozostałe z czwórforumka (a może pięcio? - juz sam nie wiem)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.