Skip to content

Liga Polski Rodzin namawia do głosowania na PO

edytowano March 2015 w Forum ogólne
http://www.rp.pl/artykul/10,1104427-Liga-Polski-Rodzin-namawia-do-glosowania-na-PO.html
Członkowie i sympatycy Ligi Polskich Rodzin powinni głosować na PO - apeluje zarząd ugrupowania. "Każdy inny głos będzie szkodliwy, bądź stracony" - czytamy w odezwie, a w tym kontekście wymieniony jest PiS
Partia, która w latach 2005-07 współrządziła z PiS i Samoobroną, od upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego i przedterminowych wyborów jest poza Sejmem. Katolicko-narodowe ugrupowanie opuściło wielu działaczy, część tworzy Ruch Narodowy. Ale partia wciąż działa. Jej prezesem jest były poseł Witold Bałażak.
- W czasach, gdy był w Sejmie, uznawaliśmy go za jednego z najwierniejszych ludzi ówczesnego liderów: Romana Giertycha i Wojciecha Wierzejskiego - komentuje w rozmowie z "Rz" były poseł LPR. Komunikat na temat wyborów nie jest dla niego zaskoczeniem. - Ta partia nie reprezentuje już ideałów z czasów, w których namawiała do głosowania przeciw wejściu do Unii Europejskiej - przekonuje.
Stanowisko zarządu LPR w tym kontekście musi budzić zdziwienie. "Żywimy głębokie przekonanie, że posłowie z Polski stanowić będą nadal duży i, przez to, wpływowy blok w grupie chadeckiej (EPL), co przełożyło się nie tylko na ewidentny sukces finansowy Polski (441 mld zł wynegocjowanych funduszy), ale również wpłynie na proces stanowienia prawa zgodny z chrześcijańską tradycją Europy" - czytamy w komunikacie.
Zarząd LPR przekonuje, że chadekom udaje się "przeciwdziałać lewicowym pomysłom dotyczącym aborcji, in vitro, edukacji seksualnej dzieci, homoseksualizmu, ideologii gender". Partia przypomina, że w tej frakcji zasiadają politycy PO (Polskę reprezentuje też w niej PSL - red.).
W odezwie znalazła się też krytyka PiS i frakcji, do której należy.
"Zewnętrzna i wewnętrzna sytuacja Polski stanowczo nakazuje odrzucić tych, którzy jątrzą, dzielą, kompromitują, cynicznie grają emocjami Rodaków, Ojczyzną i Wiarą dla zaspokojenia swoich partyjnych i osobistych interesów, bądź przedkładają interes innego narodu nad interesy Polski. Nie jest to również czas na polityczne eksperymenty, fajerwerki i próby przekroczenia progu wyborczego, by uzyskać nielicznych posłów, z którymi nikt się nie liczy. Ponadto PiS jest w grupie z brytyjskimi konserwatystami, ale nie ma wpływu na to, jak oni głosują, tak więc posłowie PiS są też nieskuteczni" - czytamy w stanowisku podpisanym przez zarząd LPR.
Jak informowaliśmy w marcu, były europoseł Ligi Polskich Rodzin Wojciech Wierzejski zapowiedział, że pomoże w zdobyciu mandatu do Parlamentu Europejskiego Michałowi Kamińskiemu, który startuje z list PO.
«1

Komentarz

  • Zawsze była koniem trojańskim w rządzie z PiS.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • przemk0
    Jak informowaliśmy w marcu, były europoseł Ligi Polskich Rodzin Wojciech Wierzejski zapowiedział, że pomoże w zdobyciu mandatu do Parlamentu Europejskiego Michałowi Kamińskiemu, który startuje z list PO.
    http://prawica.net/node/16978
    :)
    :)
    :)
    The author has edited this post (w 23.04.2014)

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • No i git. Lubię klarowne sytuacje, ba, uważam że nawet najgorsze, najbardziej abusrdalne, wg naszych ocen, określenie się ludzi jest lepsze niż rozmycie, udawanie. Mamy oto jasną sytuację, jak Polska, internety, długie i szerokie, skurwysyny narodowe ustaliły wroga nr 1. To jest PiS. Powoli zamieniam się w słonia, a właściwie moja pamięć. Ja mam czas ...
    Intuicja to potęga. Jeżeli dochodzi do tego pewna analiza postaw, dróg życiowych i określonych wyborów, to tak po prawdzie, czy jest coś co jeszcze w stanie nas zaskoczyć ? Chyba już nie.
    JORGE>
    The author has edited this post (w 23.04.2014)
  • AnnaE
    Zawsze była koniem trojańskim w rządzie z PiS.
    Chciała być koniem.  Okazało się jednak, że była zaledwie osłem.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • Jest coś takiego jak bonus za konsekwencję. To wynika z głęboko zakorzenionych instynktów, ludzie chcą wierzyć innym, a komu się wierzy jak nie tym którzy idą określoną drogą i jej nie zmieniają ? Tym większy szacun im ta droga trudniejsza. I to działa w drugą stronę, ludzie instynktownie nie ufają i nie tolerują skoczków, zmieniaczy barw, szczególnie jeżeli wyczują w tym koniukturalizm. Pierdoły o dobru Polski w tym przypadku nikogo nie ruszą. Kaczyńskiemu nie zaszkodzą, ci którzy mieli nienawidzieć i tak już nienawidzą. A kurwami zostaną różnego rodzaju Giertychy, Marcinkiewicze, Kamińskie i całe stado durni. Bo to są durnie, oni zupełnie nie rozumieją elementarnych praw rządzących ludzką mentalnością. No dobra, niech PiS zdechnie ku ich uciesze. Jeżeli im się wydaje, że te 30 % elektoratu nagle ich pokocha to się bardzo mocno mylą. Podobnie jak to, że ich pokoacha elektorat PO. Oni już są na aucie, mają bana wiecznego.
    Temat durni bym pociągnął. Bo to się dzieje na naszych oczach. Narodowcy pogrzebali się na amen antyukraińską retoryką. Bo znowu, ludzie ważą, antybanderowskie niechęci są niczym w stosunku do zdecydowanej, umocowanej historycznie, nienawiści do Ruskich, Sowietów z KGB. Granie w tym momencie (nawet może i momentami słuszne, ok, niech i tak będzie)  pewnymi resentymentami to było polityczne samobójstwo. Bo ci ludzie nie myślą kategoriami politycznymi a obsesjami i walką dla walki. Żeby mój czort był starszy.
    JORGE>
    The author has edited this post (w 24.04.2014)
  • Durnie są wszędzie. Tomek "Jak mogłeś" Torkłemada ostatecznie kompromituje się na Rebelce. A razem z nim całe zatradzone towarzystwo, które jakoś stara się być konsekwentne, ale wcale by już nie chciało. Ale nie wypada nie odnieść się do strzykającego jadem durnia, który jest wśród nich najaktywniejszy. A zaczęlo się niewinnie, kiedyś, od udowadniania swoich racji i może naprawdę autentycznej chęci podzielenia się swoimi spostrzeżanimi z innymi ludźmi. No i się wszystko zapętliło, została obrona spraw nie do obrony. Obecnie zatradzeni w stylu Torkłamady są autentycznymi szkodnikami Kościoła, a narodowcy Polski. Tyle, że o tym nie wiedzą, już nawet nie chcą wiedzieć, kluczową sprawą jest obrona swojego ego.
    JORGE>
  • Ale z tego co (pobieżnie) widzę, to kilku umiarkowanych tradsów dystansuje się od hurzysty, a wielu innych po prostu się już nie udziela.  Wygląda na to, że TT odczuwa przymus trollowania za wszelką cenę.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • ombretta
    Ale z tego co (pobieżnie) widzę, to kilku umiarkowanych tradsów dystansuje się od hurzysty, a wielu innych po prostu się już nie udziela.  Wygląda na to, że TT odczuwa przymus trollowania za wszelką cenę.
    Najbardziej od tego durnia powinna zdystansować się administracja Rebelki. Świat jest mały. Jeżeli kiedyś będą inne czasy i kaska państwowa będzie mogła pójść w inne strony niż w Agorę, to jestem w 100 % pewien, że znajdą się ludzie, który wybiją z głowy potencjalnym sponsorom udzielenia pomocy dla portalu, który wali w Kościół, no i w PiS (które nie ukrywajmy, jeżli ktokolwiek cokolwiek będzie mógł to właśnie to urupowanie). A że nie portal, a kilkunastu forumowiczów ? A kogo to obchodzi, parę cytatów sprawę załatwi. Ale Czarny sobie do łba tego nie bierze.
    JORGE>
  • Rozumiecie coś ? Bo ja się gubię ...
    http://rebelya.pl/forum/watek/73086/
    JORGE>
  • Ni i dobrze. Tak jak JORGE i ja też cieszę się że towarzystwo wreszcie wyszło z szafy i otwarcie przyznało sie do swoich upodobań. Teraz już tylko pozostaje im przyznac się do preferowania pewnej części roweru i wtedy osiagna pełnię spełnienia POlitycznego.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • <na boku>
    Jako "niedzelny" trads jest mi przykro (i szlag mnie trafia), kiedy takich hużystów bierze się za PRZEDSTAWICIELI wiernych przywiązanych do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego
    image</na boku>
  • Romku, mam ci tlumaczyc, jak sie takie sprawy zalatwia? Jako sprzet potrzebny jest koc, kilka metrow sznura i trzy do czterech kijow sredniej dlugosci. Delikwenta sie owija w koc, kilka razy obwiazuje niezbyt mocno sznurem, coby sie kocyk nie zsunal, i bez przesadnej delikatnosci grzmoci za pomoca wspomnianych kijkow. Jesli jest madry, to zrozumie, czego sie od niego uczekuje, a jesli nie jest madry, to zmadrzeje przy powtorce.
    Zastosowalicie? Jesli nie, to miejcie pretensje do siebie, ze wam gebe przyprawia.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Piękna wiadomość! Maski wreszcie pospadały. Ciekawe, co zrobi teraz RAZ, fan grilowania:-)
    Jorguś, ja mam do ciebie prośbę wielką. Bądź bardziej precyzyjny w swoich hejtach
    JORGE
    Narodowcy pogrzebali się na amen antyukraińską retoryką.
    Precyzyjnie: niektóre osoby z Ruchu Narodowego. Nie mam pojęcie jak wygląda twoje środowisko, ale po swoim widzę, że sympatie i antypatie ukraińskie w ogóle nie są skorelowane z partiami, które ktos popiera. Ty myślisz, że każdy kto mieni się narodowcem, czy nacjonalistom łyka wszystko co powie Winnicki, czy Zawisza? Zwłaszcza tego drugiego należy traktować z przymróżeniem oka. Jest taka fajna stronka, czasem tam wchodzę, Droga Legionisty się nazywa. Jak zobaczysz jakie poglądy są tam promowane to się zdziwisz.
  • Kotek, jacyś anonimowi ludzie na niszowej stronie mogą sobie pisać i uważać co chcą, medialny głos ruchu narodowego jest raczej antyukraiński i raczej prorosyjski niż odwrotnie. Każdy kto to obserwuje z zewnątrz tak ci powie, a liczy się głos medialny. Uprzedzałem na samym początku - jeśli narodowcy chcą mieć jasność w temacie muszą wypieprzyć tych wszystkich gównojadów co się od razu zaczeli podczepiać. Ja tam nie wiem czy oni się naprawdę podczepiają, może właśnie nadają ton? W każdy razie ton jaki jest każdy widzi.
    The author has edited this post (w 24.04.2014)
  • Ferb, opisalem wyzej, jak sie to zalatwia. Jako sprzet potrzebny jest koc, kilka metrow sznura i trzy do czterech kijow sredniej dlugosci...
    Poki tego nie zrobicie, Giertychy beda wam dorabiac gebe. Kto jak kto ale narodowcy nie sa bulke przez bibulke, stac was na meskie zachowanie. Chiba ze... Ciebie jest 1% a ich 99% i to na tobie by przeprowadzono rzeczona operacje. Bede tak uwazac, poki nie udowodnisz, ze jest inaczej.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Chyba nie rozumiesz jednego - niszowa stronka nie kształtuje opinii społeczenej, ale ją wyraża. I ja to widzę po swoich znajomych.
    Co mnie też interesuje obraz medialny RN? To jest tak spofilowana organizacja, że jej to ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi. Przynajmniej na tą chwilę. Jak już pisałem, za prawdziwe, a nie wyimaginowane rusofilstwo RN zostanie pogoniony, że aż miło będzie patrzeć:-)
    Dopisek:
    los
    Poki tego nie zrobicie, Giertychy beda wam dorabiac gebe.
    Primo: nie jestm żadnym aktywistą (choć kto wie, co przyniesie przyszłość...)
    Secundo: przecież Giertych to wróg mlodych narodowców, typowa endekokomuna. Dziwi mnie, że cały czas są oni łączeni.
    The author has edited this post (w 24.04.2014)
  • Opinia społeczna jest antyrosyjska, ruch narodowy jest prorosyjski, skoro nie jesteś aktywistą to czemu bronisz takiego ruchu narodowego? Jeżeli taki ruch narodowy ci się nie podoba to czemu go bronisz? Gołym okiem widać że ruch narodowy jest rozgrywany, ma odegrać pewną rolę a następnie wskutek wewnętrznych tarć się rozpaść albo przynajmnie nie stanowić jednolitej siły.
  • Beda łączeni poki nie zostanie zastosowany przepis
    ;)
    Przeciez praktycznie nie ma mlodych narodowcow, ktorzy nie przeszli przez MW a to przeciez latami byla prywatna wlasnosc czlowieka zwanego koniem. Dlaczego niby maja nie byc łączeni? Dopiero spektakularne odciecie (np. takie jak opisane) da szanse na inne postrzeganie.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • ferb
    Jorguś, ja mam do ciebie prośbę wielką. Bądź bardziej precyzyjny w swoich hejtach
    Mistrzu precyzji, a to był hejt ?
    JORGE>
  • Chwila, mam nie lubić obecnej Solidarności, bo kiedyś był w niej Bolek i go publicznie nie zlinczowano?
    RN przyglądam się uważnie, ale jak już zadeklarowałem, zagłosuje na PiS, bo obecnie nie czas (i możliwości), by narodowcy bawili się w duża politykę.
    los
    Przeciez praktycznie nie ma mlodych narodowcow, ktorzy nie przeszli przez MW a to przeciez latami byla prywatna wlasnosc czlowieka zwanego koniem.
    Spektakularne odcięcie było nie raz, ale ze strony Qnia. Po drugie, wiele struktur MW ma kilka, kilkanaście miesięcy. Osobowo nie ma tam ciągłości z czasami Giertycha. Lepiej - jeden znajomy był w MW w czasach giertychowych i nie podoba mu się propisowska linia obecnej MW
    :D
    (ja tylko powtarzam, co usłyszałem)
  • Jak słusznie zauważył (tfu!) Wielomski, nacjonalizm dziś w Polsce to wyłącznie ludowe tegoż utożsamienie z przemocą i w ogóle radykalizmem w polityce, biegunowo zresztą odległe od teorii i praktyki mejnstrimowca Romana Dmowskiego.
    Ideologia (ruch), której (którego) jedyną treścią jest fałszywe wyobrażenie (marzenie?) o własnej (o własnej!) istocie!

    Zegar biologiczny tyka potęgując lęk Michnika
  • ferb
    Chwila, mam nie lubić obecnej Solidarności, bo kiedyś był w niej Bolek i go publicznie nie zlinczowano?
    Masz odróżniać pierwszą Solidarność od drugiej, tej z Bolkiem na czele. Lubić można tylko tę pierwszą, druga była montażem służb PRL.
    Współczesny ruch narodowy, jak napisał extraneus, nie ma literalnie nic wspólnego z tym przedwojennym. Porządny narodowie litościwie milczy patrząc na współczesny ruch narodowy albo po nim jeździ, ale nigdy w życiu go broni.
  • przemk0
    Masz odróżniać pierwszą Solidarność od drugiej, tej z Bolkiem na czele.
    Ściśle rzecz biorąc, na czele pierwszej też stał Bolek, tyle że miał mniejszy zakres władzy.
  • ferb
    Chwila, mam nie lubić obecnej Solidarności, bo kiedyś był w niej Bolek i go publicznie nie zlinczowano?
    Dokladnie tak. Przeciez dzis Solidarnosc to zombie - byt miedzy zyciem a smiercia niezdolny do niczego z wyjatkiem utrzymania kilku nieudacznikow na smierdzacych ale cieplych posadkach zwiazkowych. Zenada na zenadzie, obrzydliwosc. Byc moze jakby dokonano spektakularnego linczu zdrajcy, udaloby sie odczynic klatwe.
    ferb
    los
    :
    Przeciez praktycznie nie ma mlodych narodowcow, ktorzy nie przeszli przez MW a to przeciez latami byla prywatna wlasnosc czlowieka zwanego koniem.
    Spektakularne odcięcie było nie raz, ale ze strony Qnia. Po drugie, wiele struktur MW ma kilka, kilkanaście miesięcy. Osobowo nie ma tam ciągłości z czasami Giertycha. Lepiej - jeden znajomy był w MW w czasach giertychowych i nie podoba mu się propisowska linia obecnej MW
    :D
    (ja tylko powtarzam, co usłyszałem)
    Analogia z Solidarnoscia ma sens. Bolek sie wiele razy odcinal ale skoro nie zrobiono mu kocowy, dzialacze Solidarnosci sa postrzegani jako nie lepsi tylko mniej cwani. Starczy im tylko troche sruty podsypac a juz poleca dziobac w kazdym kierunku. Nie inaczej jest z MW.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • edytowano March 2019
    Ujawniają się raz na 5 lat ;-) Czy ktoś tam jeszcze działa poza tym Bakłażanem?
  • Gdy historia powtórzyła się już jako farsa, jak nazwać trzeci raz?
  • Żenada

    image
  • edytowano March 2019
    A mnie jest po prostu żal.
    Bo LPR zaczynała jako bardzo sensowna formacja. Niestety, Qń, po dokonaniu przejęcia partii, zrobił z niej faktyczny folwark swój oraz młodzianków z MW. Ci zaś oprócz "rumianości" wnieśli też spory ładunek karierowiczostwa, które najlepiej dało się zauważyć po wejściu w koalicję z PiS i Samoobroną: domagali się fruktów władzy, teraz, natychmiast, bezzwłocznie. Już wtedy było widać, że dla - nie wiem czy "sporej", ale na pewno "istotnej" - części działaczy synekury były bardziej istotne niż sprawy programowe czy imponderabilia...
    Efekt był taki, że z LPR wykruszali się zarówno "starzy" (np. Barbara Niemiec) jak i co bardziej ideowi - choć i szurowaci - "młodzi" (np. Robert Winnicki). . W rezultacie przy szyldzie została grupa sfrustrowanych karierowiczów-nieudaczników, którzy gotowi "g**no zjeść" byle tylko znowu zaistnieć.

    EDIT
    No ale żeby z LPR zrobić L[PR]GBT, to naprawdę nie śniło się fizjologom...
  • Dość powiedzieć, że w LPR był tak wielbiony na tym forum Macierewicz. I z ekipy sejmowej w 2001 r. Roman miał 2 swoich (siebie i ojca), Strąka nie liczę, bo to jednak samotny gracz ;) i szybko odpadł, reszta to byli ludzie z różnych środowisk, dziś w większości w PiS (albo już nigdzie, z racji wieku).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.