Skip to content

Osobowość trolli

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Analiza cech charakteru trolla dokonana przez zespół kanadyjskich naukowców wygląda tak: "trolle to osoby u których często występują takie cechy jak makiawelizm (instrumentalne traktowanie innych, skłonność do manipulacji), narcyzm, sadyzm i cechy bardzo często występujące u psychopatów – brak empatii oraz wyrzutów sumienia".
Co najbardziej znamienne, Buckles twierdzi, że to właśnie sadyzm jest „dominantą” jeśli chodzi o charakter typowego internetowego trolla: „Zarówno troll jak i sadysta czują radość z zadawania cierpienia innym. Sadyści po prostu uwielbiają się dobrze bawić a Internet to często ich plac zabaw”.
http://www.fronda.pl/a/oto-profil-psychologiczny-typowego-trolla-internetowego,34792.html
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0191886914000324

Komentarz



  • Empatia – (...), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).
  • edytowano January 2018
    Manipulacja ludźmi jest kwintesenscją trolingu i tym co czyni go tak interesującym.

    Reszta już z trolowaniem ma mniej wspólnego.
  • Jak mozna manipulowac bez empatii?
  • polmisiek napisal(a):
    Jak mozna manipulowac bez empatii?
    Psychopaci są znakomitymi manipulantami, a psychopatia cechuje się zerową empatią. Musimy więc wrócić do definicji manipulacji, ale nie ma chyba sensu, chyba wiem co ci biega.

    Używanie empatii w stosunkach międzyludzkich raczej nie prowadzi do manipulacji. A jeżeli nazwiemy to manipulacją to jest ona dobra dla manipulowanego obiektu. Po prostu dajemy to co dla danej jednostki dobre, czego oczekuje.
  • Poczytałem sobie co to właściwie ma być to trollowanie na wiki i na zapodanych linkach. W sumie to myślę to co zawsze myślałem. Trolling trollingiem, ale najczęstsze jest oskarżane o trolling, co jest elementem internetowej gry. Dlatego pojęcie trollowanie jest używane na tej samej zasadzie jak tolerancja/nietolerancja, faszysta, komuch, etc., etc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.