Skip to content

Czy Rymon napisze książkę o sztyletnikach?

loslos
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Wtedy tetralogia polska stałaby się pentalogią a liczby nieparzyste jakoś są bardziej literackie. A poza tym tego właśnie tomatu brakuje do kompletu.

Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.

Komentarz

  • Skoro już zaglądamy miszczowi do warsztatu, to jako podkład literacki nowej książki powinien posłużyć "Kordian" Słowackiego (podobnie jak "Samuel Zborowski" onego Słowackiego w "Samuelu Zborowskim"). Tam przedstawiony jest kąplet dylematów młodego sztyletnika.
  • Na sąsiednim forum chwalcy Wielopolskiego (jeden nawet peregrynował był do jego grobu) oraz carskich generałów zabitych przez podchorążych dostaliby zatwardzenia.
    Sztyletnicy bowiem, podobnie jak socyalista Piłsudski, podnieśli ręke zbrodniczą na władzę carską od Boga pochodzącą.
    The author has edited this post (w 04.01.2014)
  • The author has deleted this post (w 04.01.2014)
  • Czy Rymon napisze to nie wiem, ale wiem za to, że inny wybitny pisarz współczesny, Wacław Holewiński, ma książkę o sztyletnikach na ukończeniu i do dystrybucji trafi ona w maju br.

    Dla paddierżki razgawora, od siedmiu już lat wakującego, zachęcam do odsłuchania rozmowy z ałtorem:

    https://www.rdc.pl/podcast/historie-z-szuflady-sztyletnicy/

    A oto konterfekt pana Ignacego Chmieleńskiego:

    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wujnia wogle spoko, byle tylko namówić ich, żeby nie traktowali Tenkraju jako zdobyczy kolonialnej, podlegającej wieloaspektowej exploatacji.
    Dlaczego ten cytat z bratniego forum w tym wątku? Przecież wiemy dlaczego.

  • Chwalenie Wielopolskiego to albo skrajne nieuctwo albo przypadłość braku umiejętności korzystania z rozumu.
  • edytowano February 2021
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Chwalenie Wielopolskiego to albo skrajne nieuctwo albo przypadłość braku umiejętności korzystania z rozumu.
    Na nieboszczce Rebelyi tow. Torquemadow alias Chórzysta nie tylko chwalił, ale nawet peregrynował był do grobu wyżej pomieniowego.sługusa schizmatyków.

    Zresztą mogę się założyć, że tzw. Patriarchat Moskiewski to nie tylko schizma, ale i herezja jeśli nie gorzej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.