Skip to content

Kto jeszcze był molestowany przez księdza?

loslos
edytowano March 2015 w Forum ogólne
Nie guglać, zgadywać!

Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.

Komentarz

  • Ja wiem, ale przeczytałem wcześniej na parówkach, więc się nie liczy!

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • Ania Grodzka?
    :D

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Domyślam się, że chodzi o postać raczej znaną.
    W takim razie stawiam na wojowniczego mnicha z klasztoru Sączalin.
    Chociaż to w sumie byłoby zbyt banalne....
  • Jak rzeczywistość. Końkurs okazał się łatwy.
    Czy ks. Mądrel poszedł do seminarium dlatego, że owo molestowanie mu się okrutnie podobało?

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Naprawdę?! W sensie - coś takiego opowiada? I to pomimo zakazu gadania?
  • los
    Jak rzeczywistość. Końkurs okazał się łatwy.
    Czy ks. Mądrel poszedł do seminarium dlatego, że owo molestowanie mu się okrutnie podobało?
    Tylko szczerze pisząc, to ja bardziej dla jaj napisałem, a potem wujek Googiel pokazał, że ludzka głupota i bezczelność to żywioł niedoceniany....
    EDIT
    Swoją drogą szkoda, że taki Oskar W. nie wymyślił żeby się wyżalić iż w dzieciństwie molestował go dziennikarz i na widok
    nomen omen
    pieprzącego Miecugowa wróciłu traumatyczne wsponienia...
    The author has edited this post (w 21.08.2013)
  • mmaria
    Naprawdę?! W sensie - coś takiego opowiada? I to pomimo zakazu gadania?
    Myślę, że właśnie z powodu zakazu gadania, tego typu wspomnienia wytrysną z niego jak fontanna di Trevi.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • To ja może złożę oświadczenie: żaden ksiądz nigdy i w żaden sposób mnie nie molestował.
  • Nuale on dostał tych traumatycznych wspomnień w chwili, gdy został klepnięty przez współbrata egzemplarzem "Gazety Wyborczej".  I tu nasuwa się pytanie, czy molestujący nie był czasem autorem regularnie piszącym do w/w ziewnika?

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • balwan.ze.zbrucza
    To ja może złożę oświadczenie: żaden ksiądz nigdy i w żaden sposób mnie nie molestował.
    Skaranie boskie stemy hipsteramy.
  • los
    Jak rzeczywistość. Końkurs okazał się łatwy.
    Czy ks. Mądrel poszedł do seminarium dlatego, że owo molestowanie mu się okrutnie podobało?
    Nie wiem, czy to prawda, co on wypisuje. Od dawna jest dla mnie niewiarygodny i w ogóle odnoszę wrażenie, że ma coś z garem.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • balwan.ze.zbrucza
    To ja może złożę oświadczenie: żaden ksiądz nigdy i w żaden sposób mnie nie molestował.
    Nie ma tak prosto. Repressed memory polega na tym, że człek nie pamięta a potem sobie we właściwym momencie przypomina.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Wszyscy oni byli!
    Swojom drogom jak to mówią:
    Głodnemu chleb na mysli.........

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Czy się mydlę, że:
    - wojowniczy mnich udzielił wywiadu pewnemu szmatławcowi, po zapoznaniu się z tym osiągnięciem wojowniczego mnicha jego współbrat uznał, że należy dobitnie uświadomić wojowniczemu mnichowi co zrobił i wzmiankowanym szmatławcem pacnął wojowniczego mnicha w twarz. Na taka zniewagę wojowniczy mnich zastosował przymus bezpośredni, a że nikt nie uwierzył, że to wojowniczy mnich był poszkodowaną y niewinną jako lelija ofiarą, więc wojowniczy mnich postanowił przekonać przełożonego iż jego racja jest ważniejsza, ponieważ jednak przełożony okazał się małodusznym prostakiem przywiązanym do faktów, a nie do opowieści wojowniczego mnicha, więc nasz bohater uznał za stosowne oddalić się po angielsku i zniknął z zasięgu przełożonego, ale nie z zasięgu mediów! i pod pozorem nie otrzymania formalnego zakazu kontaktu z mediami radośnie się udziela miotając wyjątkowo paskudne oskarżenia i to z rodzaju tych, których raczej się nie da zweryfikować.
    Czy coś pominąłem?
  • Weszłam nieopatrznie w linkę podaną na salonie24:
    www.tvn24.pl/swiadectwo-ojca-madla,349450,s.html
    Takiego pomieszania bufonady z kiczem dawno nie widziałam
    :(

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • ela.ella
    Weszłam nieopatrznie w linkę podaną na salonie24:
    www.tvn24.pl/swiadectwo-ojca-madla,349450,s.html
    Takiego pomieszania bufonady z kiczem dawno nie widziałam
    :(
    Widziałem końcówkę tego w TV, natomiast całość robi wstrząsające wrażenie... i to uparte wmawianie że kara była nie za pobicie chorego współbrata (rozwalona głowa i uszkodzony obojczyk za pomocą odepchnięcia to niezła jazda) a za wywiady z poprzednich miesięcy. Niezła panika, że zdecydowali się na syzcie takimi nićmi.
  • Tłumaczyć go może tylko choroba, bo nie wygląda na zdrowego, ale dla funkcjonariuszy, którzy to wykorzystują, nie ma usprawiedliwienia.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Przykry widok. Jak dla mnie, jest to powtórka historii z Beatą Sawicką. Nic tak nie działa na telewizyjną publikę jak łzy skrzywdzonej ofiary.
    Ks. Mądel to uosobienie buty - taki obraz człowieka, zupełnie niewiarygodnego,  wyłaniał się z bloga na salonie24.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • to zależy od gazety jaką się dostaje po głowie
  • Nie będę tego materiału oglądała, wystarczą mi wasze opinie. Natomiast wcześniej trafiłam na wypowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego broniącego ks. Mądla w dosyć zresztą kontrowersyjny (przynajmniej dla mnie) sposób. To że nastąpiła taka zmiana w zachowaniu księdza Mądla może naprawdę świadczyć o jakiejś jego chorobie psychicznej. Bardzo to wszystko jest przygnębiające.
    http://www.fronda.pl/a/ks-isakowicz-zaleski-dla-frondapl-o-madel-powiedzial-o-molestowaniu-w-najmniej-odpowiednim-momencie,30227.html
  • ela.ella
    Weszłam nieopatrznie w linkę podaną na salonie24:
    www.tvn24.pl/swiadectwo-ojca-madla,349450,s.html
    Takiego pomieszania bufonady z kiczem dawno nie widziałam
    :(
    W podlinkowanej stronce jest link, do komentarzy ks. Lemańskiego do traumy o. Mądela. Latanie do TVN jest jak widać normalną reakcją otwartych duchownych na zakaz wypowiedzi medialnych...
  • mmaria
    Nie będę tego materiału oglądała, wystarczą mi wasze opinie. Natomiast wcześniej trafiłam na wypowiedź ks. Isakowicza-Zaleskiego broniącego ks. Mądla w dosyć zresztą kontrowersyjny (przynajmniej dla mnie) sposób. To że nastąpiła taka zmiana w zachowaniu księdza Mądla może naprawdę świadczyć o jakiejś jego chorobie psychicznej. Bardzo to wszystko jest przygnębiające.
    http://www.fronda.pl/a/ks-isakowicz-zaleski-dla-frondapl-o-madel-powiedzial-o-molestowaniu-w-najmniej-odpowiednim-momencie,30227.html
    Ks. Zaleski ma za sobą doświadczenie realnej krywdy doznanej od przełożonych, więc naturalnie patrzy na obecną sytuację przez pryzmat własnych doświadczeń. Warto jednak zauważyć, że jego ówczesna reakcja była diametralnie inna niż bronionego przezeń księdza.
  • Mania
    Ks. Mądel to uosobienie buty - taki obraz człowieka, zupełnie niewiarygodnego,  wyłaniał się z bloga na salonie24.
    Niestety, zamiast się wyciszyć, brnie.
    Dziś się zarzekał, że nigdy nie ujawnił tożsamości księdza, który rzekomo go molestował. Tymczasem jego nazwisko poznałam z tweeta, który Mądel skierował do niejakiej Gozdyry. Dał link do strony posłanki PiS-u, gdzie były zdjęcia z obchodów 50-lecia kapłaństwa emerytowanego już prałata. To było przed publikacją oświadczenia wspomnianego księdza.
    Gdy to ujawniłam, skasował tamten tweet i mój komentarz.
    Ale tweety nie płoną:

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Tego to już chorobą nie da się wytłumaczyć. Obrzydliwość.
  • Szaleje na twitterze i papla na każdy temat. Nazwał A. Macierewicza szatanem. O Biniendzie: "on popełnia podstawowe błędy terminologiczne". O x. de Berier: "on nie ma pojęcia o medycynie".
    Wdał się w rozmowę z M.Dąbrowskim o ... slocie
    :D
    I kiedy zauważył, że przegrał zakończył slowami: "pan nie ma pojęcia o czym pan mówi" - to jego stały trik. Na x. Jacyniaka doniósł z troski o Kościół, bo nie chce się za Kosciół wstydzić. itepe itede...

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • mmaria
    Tego to już chorobą nie da się wytłumaczyć. Obrzydliwość.
    Patrząc na wyskoki opisane w  ostatnim wpisie kol. Manii to choroba zaburzenia psychiczne wydają się całkiem wiarygodnym wyjaśnieniem  obecnej aktywności ks. Mądala....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.