Skip to content

Pendolino – imitacyjna modernizacja w całej krasie, czyli Kult Cargo na ...

edytowano March 2015 w Forum ogólne
bo bzdurności tego zakupu chyba nie muszę wyjaśniać?

Komentarz

  • Kolejny drimlajner psia jego mac.
    Produkcja taboru kolejowego to jeden z niewielu polskich sukcesow ostatnich lat.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    Kolejny drimlajner psia jego mac.
    Produkcja taboru kolejowego to jeden z niewielu polskich sukcesow ostatnich lat.
    Dlatego to gorzej, bo samolotów to nie produkujemy, a ilość absurdów przy zakupie Pendolino powala.
  • Dlaczego bzdurności?  Parę miliardów (tu się strony debaty różnią szacunkami, ale z pewnością idzie to w miliardy) to jest całkiem zacna inwestycja w awans cywilizacyjny Tenkraju, a co ważniejsze, 10% od paru miliardów to jest sumka nie do pogardzenia.  A do tego - bez podatku!

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • I o to idzie. Prezes Ochodzki wiecznie zywy.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • 1o% nie w kij dmuchał, a jaki efekt propagandowy! Wydanie tych pieniędzy na dróżników nie byłoby przecież tak spektakularne, a zresztą po kiego grzyba stwarzac miejsca pracy jakimś robolom z kaczych dołów, którzy naprawialiby tory?  Pendolino przejedzie po tym co jest, a jak się wykopyrtnie, to cusz; wypadki mają to do siebie, że się zdarzają nawet w najbogatszych krajach.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • 10% to dużo kasi a czasy nadchodzą niepewne. Trzeba się zabezpieczyć. A jak wypali to propagandowo giebels się chowa.
    Jaki producent w bugoodrzu dałby taką wziątkę w ciepłą łapkę? No jaki? Żaden......nie stać ich. A jeszce do tego tyle gadułów jest. A włochaci przecież sami na siebie nie doniosą.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Jak za Gierka.

    "A za to, co tu piszemy, odpowiemy przed Bogiem" (Gromit)
  • Skąd wam się wzięło owe 10%? To jakaś regularna, łomatko, słowo mi wyleciało, nie łapówka, tylko ... a, prowizja jest? Serio pytam, bo nie wiem.
    Dorzucam serię wdzięcznych komentarzy pod artykułem
    http://wpolityce.pl/artykuly/60106-pedze-pendolino-ze-swoja-dziewczyna-kolejowe-polakow-rozmowy-na-twitterze

  • Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • [quote="mmaria"]
    Skąd wam się wzięło owe 10%? To jakaś regularna, łomatko, słowo mi wyleciało, nie łapówka, tylko ... a, prowizja jest? Serio pytam, bo nie wiem.
    Dorzucam serię wdzięcznych komentarzy pod artykułem
    http://wpolityce.pl/artykuly/60106-pedze-pendolino-ze-swoja-dziewczyna-kolejowe-polakow-rozmowy-na-twitterze
    [/quote
    Kurza stopa!!??? Kulega myśli że wziątka była większa?? Fiu fiu no to sie im opłacało!

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Ja pojde goro ja pojde goro a pen dolino...

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Mania - kaszel mam, nie mogie sie tak śmiać, bo sie ksztusze
    :D
  • Jest tekst, w którym autor pisze o kurupcyjnych doświadczeniach Alstomu.
    http://niepoprawni.pl/blog/2334/pendolino-ile-wzieliscie-w-lape
    No i jeszcze koniecznie obejrzyjcie wczorajszą akcję Michała Rachonia:
    http://youtu.be/GMAX74gc_wQ
    The author has edited this post (w 13.08.2013)
  • @nicked - dzięki za link.
    @fatus - jednak nietypowo  - kuleżanka
    ;)
  • Psiepraszam grzecznie i się zawstydzony gapowatościa kłaniam nisko
    :D

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • Jesli wrzucic w gugla dwa slowka: Alstom i bribery, zwroci on 67 000 linek. Chiba juz wiecie dlaczego kupiono Pendonaldino, nie?
    The author has edited this post (w 13.08.2013)

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Tylko hyperloop pana Mózga!!!
  • Cusz, Kalifornia ma Muska, a Polska - Tuska
    :(

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.