Skip to content

Godz. "W", Warszawa centrum 2013

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Piękne zdjęcie, więc wklejam. Fot. Jacek Prondzyński.
The author has edited this post (w 02.08.2013)

Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Komentarz

  • Zdjęcie bardzo OK i ludzie na nim jeszce bardziej OK.
    Ja swojego zdjęcia nie mam. Się zamyśliłem i zagapiłem.... Ale powiem tak:
    Z mojego balkonu było tak. Puławska od Goworka aż daleko daleko do południowego horyzontu stała na baczność. Ludzie, samochody, autobusy i tramwaje, wszystko stało. To samo W alejach Ujazdowskich obok Belwederu.
    Dla takich chwil warto być.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
  • fatuswombatus
    Dla takich chwil warto być.
    +1
  • W ub. roku młodzi czcili pamięć powstanców na Powązkach i Kopcu Czerniakowskim, a w tym roku - byli wszędzie. Ludzie z pochodniami stali we wszystkich dzielnicach.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Mania
    W ub. roku młodzi czcili pamięć powstanców na Powązkach i Kopcu Czerniakowskim, a w tym roku - byli wszędzie. Ludzie z pochodniami stali we wszystkich dzielnicach.
    Teraz rozumiem przyczyny przerażenia niektórych znanych z telewizora osób. Są przerażeni, że młodzież wymyka im się z rąk.
  • Brzost
    fatuswombatus
    :
    Dla takich chwil warto być.
    +1
    Ja wczoraj byłem akurat przy Centralnym, kiedy zawyły syreny. Może ze dwie-trzy osoby nie stanęły, cała reszta (a widziałem chyba około setki) tak.
    Potem widziałem, jak jakaś mama tłumaczyła małej dziewczynce, o co chodziło.
  • Brzost
    Mania
    :
    W ub. roku młodzi czcili pamięć powstanców na Powązkach i Kopcu Czerniakowskim, a w tym roku - byli wszędzie. Ludzie z pochodniami stali we wszystkich dzielnicach.
    Teraz rozumiem przyczyny przerażenia niektórych znanych z telewizora osób. Są przerażeni, że młodzież wymyka im się z rąk.
    Nasłuchiwali buczenia na Powązkach (tvn zainstalował mikrofony na pomniku GV) a tymczasem  "motłoch" (c.by prof.
    imagesię rozpełzł  i opanował całą stolicę:)
    edit:, o! zamiast "prof.B" widzę ikonkę...
    The author has edited this post (w 02.08.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • Krzepiące są w zasadzie wszystkie wieści z Warszawy. Nie mogłam brać udziału w obchodach rocznicy, więc bardzo mnie cieszą wasze, i nie tylko wasze, doniesienia. Mnie trochę zmartwiła mniejsza liczba wywieszonych w mojej okolicy flag. W zeszłym roku chyba jednak było ich więcej.
  • imageaz sprawdzilem

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Hm, a szeregowemu użyszkodnikowi tak nie wychodzi.
    The author has edited this post (w 02.08.2013)
  • image. B
    Brzoście spróbuj dać nawias (zamykający) po B!
    The author has edited this post (w 02.08.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • O, wyszło
    :)
    prof.
    imageThe author has edited this post (w 02.08.2013)
  • Tomczasem GW, z właściwą sobie logiką,  tropi chamstwo. Wklejam, żebyście nie musieli wchodzić.

    Zapytała, co Macierewicz robi na Powązkach: "Suka, jędza, żadna Polka"

    Jacek Różalski
    " Najbardziej fetowaną osobą na uroczystościach poświęconych 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego był Antoni Macierewicz
    O tym, że się pojawił, można się było dowiedzieć z oklasków, które rozległy się tuż przed godz. 17. - Klaskają, czyli musiał przyjść ktoś z naszych - zawyrokowała starsza pani z "Gazetą Polską" pod pachą. Po chwili rozległ się szmer: to Macierewicz, to Macierewicz.
    Posła
    PiS
    oklaskiwano także po zakończeniu uroczystości. Cmentarz opuszczał żegnany przez grono swoich wielbicielek. Był obcałowywany i sam całował panie po rękach. W tłumie zwolenniczek pojawiła się jednak pani, która nieoczekiwanie zadała Macierewiczowi pytanie: - Co pan tu robi, pan jest powstańcem? Co pan tu robi?
    Nie udało nam się dosłyszeć odpowiedzi posła PiS, gdyż w tym samym momencie na pytającą posypał się grad obelg.
    - A co pani tu robi? Pani jest powstańcem? - pytała jedna ze zwolenniczek Macierewicza. Po co tu przyszłaś? - dopytywała się inna.
    - Mój ojciec był powstańcem - odparła
    kobieta
    . Jej odpowiedź fanek Macierewicza nic nie obeszła. - Suka, jędza! Paskudna, tfu - splunęła w stronę kobiety inna wielbicielka posła PiS. - To żadna Polka, żadna Polka - powtarzała natapirowana blondynka.
    Antoni Macierewicz
    już raczej tego nie słyszał."
    Czili: chamstwo i agresja wobec posła OK i wporzo.  Ukaranie agresorki już nie OK.
    Dobry przyczynek do losowego wątku  wątku "Przemoc",  nie?
    The author has edited this post (w 03.08.2013)

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.