Skip to content

Okladka Wprost

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Najsamprzód pomyślałem: Latkowskiego pojebało (excusez le mot - naprawdę takie słowa odcisnęły milczące piętno na mych wargach).
Potem jednak pomyślałem: a może rzeczywiście historia Powstania Warszawskiego zinfantylizowała się, wciągnięta w popkulturę, a MPW powoli zaczyna zjadać własny ogon (vide: Zakazane Piosenki przerywane popisami kabareciarzy)? Może rzeczywiście to już jest tylko - jak pisze los w wątku obok - zabawa, tym co żyje i nas boli. Hę?
A tak patrząc: może okładka Wprost jest jednak genialna? Nawet jeśli treść wewnątrz do chrzanu?
The author has edited this post (w 31.07.2013)

Komentarz

  • co to znaczy "mit popkultury"?
    pastiż, parodia obnażają brak pomysłów. to "wina" autorów a nie Powstania i jego czczicieli
  • Zarówno "mit", jak i "popkultura" to pojęcia nieostre, hm. I jeszcze dodam: nie tyle historia PW się zinfantylizowała, ile współczesne opowiadanie o nim.
  • więcej takich mitów potrzebujemy
    Opowiadam historię dzieciom, od mitów do szczegółów. Nigdy w druga stronę. Jeśli nie będą w stanie przyjąć więcej, niech chociaz znaja mity.
    PS a okładka mi się nie podoba. Bo mity, zbitki, skrótowce są potrzebne.
    The author has edited this post (w 31.07.2013)
  • Mity, baśnie i legendy. Od tego trzeba zaczynać by wykrztałcić właściwe poczucie smaku. Smaku kultury, smaku historii, smaku opowieści lecz co najważniejsze smaku ciekawości. Tak jak Kazio, ja też widzę właściwą progresję w taki sposób.
    Lecz właśne w zachowaniu właściwej progresji pojawia się śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa i narodu. Otóż zzamiast podążąć od infantylizmu do dojrzałego spojrzenia na historię, jesteśmy zmuszani wręcz do poruszania się w kierunku przeciwnym. Nie ważne czy jest to Zychowicz czy Michnik czy inny "mitoman i bajkopisarz" Cofamy się gdyż poważne spojrzenie na historię wymaga, szczególnie dla Polaków, wielkiego wysiłku.
    Okładka moim zdaniem świetna. Szczegulnie jeśli zmusi do poważnego zastanowienia się nad naszą historią ..... a nie przyjęcia częściowo przetrawionej papki ze szmatławca.

    “It is not necessary to understand things in order to argue about them.”

    “I quickly laugh at everything for fear of having to cry.”
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.