Skip to content

Zwiększać zadłużenie czy lepiej wydawać pieniądze? zmiana szefa NIK była ...

edytowano March 2015 w Forum ogólne
18,7 mld zł - to finansowa skala nieprawidłowości wykryta przez Najwyższą Izbę
Kontroli
w instytucjach państwowych w 2012 roku. Tak dużych strat pieniędzy podatników i błędów w ich wydawaniu kontrolerzy nie wykryli nigdy wcześniej. Złożyły się na nie m.in. środki wydawane niezgodnie z prawem, zmarnowane przez niegospodarność, zawyżone ceny państwowych zakupów i błędy księgowe. W konsekwencji NIK złożyła 136 zawiadomień o popełnieniu przestępstw. Do tej pory tylko jedno z nich zakończyło się wyrokiem, a trzy aktem oskarżenia prokuratury.
źródło z WP więc daleko od kaczyzmu
;)
Co oznacza, że zamiast zwiększać zadłużenie wystarczyło lepiej kontrolować podległy Premierowi aparat urzędniczy. Co jasno oznacza, że zmiana szefa NIK była konieczna gdyż tym razem udało się tą informację ukryć ale następnego razu być już nie może.

Komentarz

  • ms.wygnaniec
    [quote]
    źródło z WP więc daleko od kaczyzmu
    ;)
    Ale nie aż tak bardzo. Dają obszerną prasówkę z dużym udziałem politycznie niepoprawnych tytułów.
    The author has edited this post (w 28.07.2013)
  • Brzost
    ms.wygnaniec
    :
    [quote]
    źródło z WP więc daleko od kaczyzmu
    ;)
    Ale nie aż tak bardzo. Dają obszerną prasówkę z dużym udziałem politycznie niepoprawnych tytułów.
    No wiesz Brzoście, mogłem zalinkować i do innych źródeł, bo to było chyba wszędzie, tylko odpowiednio głęboko schowane
    ;)
    The author has edited this post (w 28.07.2013)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.